MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP M.Barczyk - DISKV RXLAX - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRAP M.Barczyk - DISKV RXLAX (/temat-trap-m-barczyk-diskv-rxlax)



M.Barczyk - DISKV RXLAX - M.Barczyk - 12.04.2015

Jak oceniacie ludzie? ten numer jest zapowiedzią mojego dłuższego materiału,siedzi to w miarę?



RE: M.Barczyk - DISKV RXLAX - Groniu - 12.04.2015

No jak dla mnie jest elegancko ;) W sumie to chciałbym być na takim poziomie..


RE: M.Barczyk - DISKV RXLAX - M.Barczyk - 13.04.2015

Wszystko przychodzi z czasem więc spokojnie,zarówno przede mną jak i przed Tobą długa droga jeszcze :-)


RE: M.Barczyk - DISKV RXLAX - BangLikeLadesh - 13.04.2015

Trapem bym tego nie nazwał. Ciekawy jest ten pocięty wokal, fajnie nawet zagrany, ale reszta instrumentów mi przy tym nie pasuje.


RE: M.Barczyk - DISKV RXLAX - M.Barczyk - 13.04.2015

Jasne,że nie jest to taki typowy trap,ale z dostępnych tutaj kategorii było chyba najbliżej :-) vox w sumie jeden z najprostszych elementów bo to tylko jeden wycięty fragment a acapelli zrzucony potem do granulizera i jazda,a co do innych elementów to bardziej chodzi Ci o to jak są zagrane czy w ogóle zmienił byś te synthy na inne bo barwa nie pasuje?


RE: M.Barczyk - DISKV RXLAX - BangLikeLadesh - 13.04.2015

Ano, te kategorie mocno ograniczają, trzeba kogoś o tym poinformować.
Co do bitu: zmieniłbym synthy i dał inną perke z jakimiś lekkim pogłosem, tutaj to brzmi tak sucho. Melodia spoko zagrana i bez żadnych fałszów więc tu bez zastrzeżeń. 5!


RE: M.Barczyk - DISKV RXLAX - M.Barczyk - 13.04.2015

Dziękóweczka :-) perka faktycznie,sam miałem rozkminę co do werbla szczególnie bo jest mocno surowy,myślę,że nawet jakiś dobrze dobrany clap z odpowiednim pogłosem mógłby to poprawić,no ale już poszło,tam oczywiście były jakieś pogłosy,ale w takim domowym,niezupełnie świadomym masteringu (określenie oczywiście na wyrost :P) różne rzeczy wychodzą i trochę mi się ten pogłos na drumsach utopił,będę nad tym pracował,pozdro i dzięki za wskazówki :-)


RE: M.Barczyk - DISKV RXLAX - Lubie To - 14.04.2015

Dla mnie trochę zbytnio snare sie wybija z całości do tego jak dla mnie trochę monotonne ( ale to pewnie że brakuje faflującego murzyna ) :)
Poza tym dodał bym własnie jakieś clapy z pogłosem oraz jakiś brass
Zrobisz co zechcesz ale te rzeczy rzuciły mi sie w uszy
+ wycięty voacli fajnie wyszedł i spoko przejcia :D


RE: M.Barczyk - DISKV RXLAX - M.Barczyk - 17.04.2015

Już teraz poszło więc nic nie zmienię raczej,ale racja,że snare mogłem bardziej dopracować,na kolumnach u mnie brzmi jakby był dobrze osadzony w miksie,jednak na słuchawkach słychać nieco,że się wybija,synthy z założenia miały być proste i zakrawające o tandetę (sam tytuł DISKO RELAX,oczywiście wiem,że disco polo to żaden materiał do czerpania inspiracji,ale po prostu taka była konwencja :D) Dzięki wielkie wszystkim za opinie,to super opcja,że możemy wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami dzięki czemu szybciej i łatwiej osiągamy progres :-)


RE: M.Barczyk - DISKV RXLAX - patorecydywa - 18.04.2015

Utwór bardzo poprawny imo. Tego leada i basu nie będę krytykował, bo są to wybory idywidualne i zależne od gustu. Ten główny snare/rim wymaga trochę saturacji w średnim/górnym paśmie, lepiej siedziałby w miksie.