MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Syntezator + piano roll - eksport do mp3/wav - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Syntezator + piano roll - eksport do mp3/wav (/temat-fl-studio-fl-studio-syntezator-piano-roll-eksport-do-mp3-wav)



FL Studio: Syntezator + piano roll - eksport do mp3/wav - Groniu - 12.04.2015

Siemanko! Jestem w posiadaniu Rolanda Juno Di. "Układam" melodię z brzmień syntezatora w piano rollu na wtyczce MIDI Out. Jak potem mogę tego piano rolla wyeksportować do mp3 lub wave'a?


RE: Syntezator + piano roll - eksport do mp3/wav - Mestor - 6.05.2015

Mając już melodie w piano rollu umieszczasz ją w wybranym patterniie, następnie zaznaczasz dany pettern tak abyś w sekwencerze widział te melodie (w intsrumencie), potem obok przycisku play (po lewej) zaznaczasz "pat"i dalej już File-->eksport--->mp3... Jeżeli masz już rozbudowany utwór z wieloma ścieżkami itp. to metoda jest idealna, bo możesz sobie wybierać dowolne melodie (ułożone w piano rollu) umieszczone na patternach. Jeśli namieszałem to daj znać na priv:)


RE: Syntezator + piano roll - eksport do mp3/wav - KOT - 7.07.2015

Lepszą metodą jest wstawienie tej melodyjki na linię czasu (bo zapewne będziesz chciał użyć jakichś automatów) odseparować tą melodie od innych (przesunąć tam gdzie nic nie ma) zaznaczyć ten fragment (ogólnie fragment utworu a nie jeden pattern) i zrenderować tak jak zawsze tylko wybierasz Tail-cut remainder. Jest to o tyle lepsze od metody którą zaproponował Mestor że uwzględniane są też automaty


RE: Syntezator + piano roll - eksport do mp3/wav - Zirds - 7.07.2015

Jeżeli używa zewnętrznego syntezatora Paaanie... to po pierwsze: Trzeba wyeksportować (nagrać) dźwięki z tego syntezatora (jeśli jest to zewnętrzny sprzęt typu StandAlone) by móc je potem układać w pianorollu; po drugie: Może po podłączeniu (tyczy się to też pierwszego punktu) za pomocą wejścia liniowego lub Hi-Z instrumentalno-mikrofonowego (jeśli posiada takowe wejścia w komputerze lub interfejs audio) - nagrać swoje dźwięki na ścieżkę audio i potem w prosty sposób je wyeksportować tak jak to opisał Mestor. Ale Twoja metoda Kot też jest jak najbardziej pomocna.