MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA kociol21 - The Arrival - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA kociol21 - The Arrival (/temat-electronica-kociol21-the-arrival)



kociol21 - The Arrival - kociol21 - 16.04.2015

Robię swoją pierwszą wrzutkę :)

Generalnie prosiłbym o opinie i jakieś porady w kwestii mixu itp. Coś mi tu nie siedzi ale nie mam pomysłu co.

Tak samo w kwestii brzmienia i kompozycji, jak zrobiłem to mi się podobało, teraz nie wiem, czy melodia i brzmienie tego leada od 2:05 nie wieje sandałem za bardzo...

To jest mój czwarty w pełni skończony kawałek, więc cudów spodziewać się nie można ale też mnie nie oszczędzajcie :)

PS. Nie mam pojęcia jaki to gatunek.




RE: kociol21 - The Arrival - droom - 16.04.2015

Spoko sieczka! Lubie takie ciezkie granie.
Pierwsze co nasowa mi sie na mysl/ucho to za glosna gitara w miksie. Poprostu gdy gra, przyslania cale pasmo niemal, wiem jak ciezko miksowac gite, bo przesterowana pozera wiekszosc pasma i tu zaczynaja sie schody, ale odpowiednia jej equalizacja i pare zabiegow, spokojnie pozwala na jej umiejscowienie w calosci.
Wracajac do walka, swietnie to leci, jest agresja, moc, brud, i polot na strunach, jest tez pare zbednych zabiegow wyjetych z edm, ale to detale, no i ciulowo skonczony wal, to na koniec.
Ogolem, mile zaskoczony, bo kolega w moich klimatach siedzi chyba...
Pozdrawiam
DrooM


RE: kociol21 - The Arrival - soundsystem - 16.04.2015

zajebiście wpada w ucho , gratulacje , ma to coś


RE: kociol21 - The Arrival - Shutara - 16.04.2015

Ten cały lead od 2:05 jest jak najbardziej w porządku, ale możesz go bardziej wyeksponować. W końcu to lead, a tutaj czasami ciężko mu się przebić przez resztę utworu ;)
Co do outro, to szczerze mi lepiej brzmiałoby jako intro w tej piosence. Taka uwaga, co ja bym zmienił.
Partia od 1:36 - no tutaj to wypada urozmaicić build-up, zamiast wrzucać intro jeszcze raz :P
Oprócz tego jeszcze miałbym uwagę co do perkusji; dla mnie jest za bardzo z tyłu, nie wiem jak Ty sądzisz.
Czwórka :)


RE: kociol21 - The Arrival - abyssMB - 18.04.2015

Słucham - kompozycja ok, aranżacja i energia bardzo fajna , ale brzmi jakoś płasko . Perka z tyłu z jednego miejsca . Może warto lekko porozstawiać snare ,haty i inne przeszkadzaje lekko po bokach by dać jej przestrzeni . Gitara mi się podoba ładnie chodzi po kanałach. Jak dla mnie za mało basu, dużo wysokich tonów. Coś zjada przestrzeń, warto zerknąć na ustawienia pokręteł separacji kanałów na ścieżkach i na masterze.


RE: kociol21 - The Arrival - Abigail Noises - 18.04.2015

Mroczny, brudny, "skażony" gitarowym riffem temat. Kojarzy mi się z Marilyn Mansonem (vocal). 0:59 w tle, krótki i dobry wtręt. Podoba mi się intro, również z powtórzeniem (1:36). Jest to jakiś, pewny motyw utworu, choć myśl Zathury odnośnie build -up'u jest, w moim przekonaniu, słuszna. W tego typu klimacie byłby to konkretny "kop".;), podobnie jak lead (2:05) głębszy, ciemniejszy w swej barwie byłby... "pyszny". Outro - <hmm>
Kociol21, You have arrived... Welcome.

Shabboo Harper


RE: kociol21 - The Arrival - Audionysos - 18.04.2015

(16.04.2015, 16:35)kociol21 napisał(a): To jest mój czwarty w pełni skończony kawałek, więc cudów spodziewać się nie można ale też mnie nie oszczędzajcie :)
Już Cię lubię :)

Przed chwilą czytałem twoją wypowiedz pod jednym kawałkiem chafera o braku narastania i kulminacji. Niestety u ciebie tego też(albo nie koniecznie też, bo w tamtym przypadku mam odmienne zdanie) zabrakło. Intro z tym subem niesie więcej energii niż refren. Tak samo w 2:58 to powinno zejść znacznie ciszej moim zdaniem przed kolejnym pierdolnięciem.

Zgadzam się też, że w perce brakuje dynamiki. Ten potrójny kik jak leci to ustawiłeś tam w ogóle dynamikę? bo mam wrażenie, że wszystkie 3 grają na tym samym poziomie...
To samo w końcówce intra dzieje się z werblem - od 1:43 jakoś dało się to ładnie ustawić ;)

Myślę, że głównym problemem, jest to, że w refrenie gitara za bardzo dominuje cały kawałek.
Bas jest na tyle niski, że praktycznie tylko porządny sub przeniesie rzetelnie takie częstotliwości i mimo tego, że zajmuje on sporo miejsca to nie wnosi on wymiernie odczuwalnej mocy.

(16.04.2015, 16:35)kociol21 napisał(a): brzmienie tego leada od 2:05 nie wieje sandałem za bardzo...
Niestety muszę się również z tobą zgodzić w tej kwestii.
Melodia mi się podoba. Może spróbuj zluzować z tą gitarą w tym momencie, a tym lidem zejść na niższą oktawę bo na takiej wysokości chyba każdy dźwięk będzie sandałowaty w tej formie.

Outro wydaje mi się, że byłoby lepsze, gdybyś zostawił tą perkusję nieprzefiltrowaną, a zamiast tego po prostu ją ściszył i ewentualnie zmienił ułożenie.

Ogólnie jestem na tak. Nie wiem ile w tym siedzisz, ale jak na 4 utwór to jest super. Daje 3,5/5 - zaokrąglam w górę na zachętę. Pozdrawiam :)


RE: kociol21 - The Arrival - chafer - 19.04.2015

Jestem mile zaskoczony poziomem. Czwarty utwór? Uwierzę tylko wtedy, jak powiesz, że masz 100 innych, ale nigdy nie ukończonych ;)

A garść uwag: perkusja za mało wyeksponowana (aczkolwiek słychać jej moc - to świetnie), gitarka nieco za głośno, całość brzmi nieco za płasko. Trudno mi konkretnie wskazać, co i jak zrobić (sam się dopiero uczę), ale myślę, że ten artykuł może Ci nieco pomóc: http://zakamarkiaudio.pl/2011/08/mastering-w-trybie-mid-side.html

Ps Od jak dawna grasz na gitarze?
Ps2 Z chęcią pokombinuję przy tym miksie, jeżeli wyślesz mi ścieżki. :) Czuję, że coś mógłbym dobrego tu zrobić.

Ps3 Mnie osobiście lead po 2:05 nie przypadł do gustu, ale... to rzecz gustu. ;)


RE: kociol21 - The Arrival - Knifeman - 2.05.2015

w intro ciekawie zastosowane talerze

mix trochę wadzi, ale nie czuję się na siłach mówić co jest nie tak - wydaje mi się ze gitara za bardzo wyciągnięta na wierzch, z perkusji na pewno da się wyciągnąć więcej mocy, nie słyszałem lepiej użytej gitary na tym forum, klika fajnych przejść i utwór ładnie płynie przez cała długość

niekonwencjonalne outro - to już jak kto woli ale nie spodobało mi się.

4/5 klaszcze w łapki