MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DEEP Wizzardius - ID - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DEEP Wizzardius - ID (/temat-deep-wizzardius-id)



Wizzardius - ID - Wizzardius - 17.04.2015

Witajcie.
Nie wiem co za gatunek mi wyszedł, ale poniekąd inspirowałem się kawałkami ze Spinnin DEEP, więc oznaczam jako Deep House :D

Nie wiem czy bass w dropie nie jest za "stały", czy nie ma za mało życia. Wgl nie jestem pewny tego kawałka. :D Ale Łapcie

[Obrazek: 2akg48.jpg]
Bez playera, bo priv.

https://soundcloud.com/wizzardius/bliss-original-mix/s-ILP27


RE: Wizzardius - ID2 - BeatDrops - 17.04.2015

Nie gustuję w Deep Housie ale przyjemnie śię słucha:) lecz radziłbym poczekać Ci na wypowiedzi bardziej doświadczonych użytkowników .
Pozdrawiam:)


RE: Wizzardius - ID2 - nullname - 18.04.2015

Bass gra tak oderwanie? Nie wiem jak to ująć. Głównie chodzi o drop.
Jedno określenie - nie klei się z instrumentami. Kawałek nawet przyjemny, ale w deepie także nie gustuję.

Dodam jeszcze że barwa piana mi się podoba :) Ciekawy reverb(+ delay?) na nim założony. Kick troche mi nie podchodzi, ale ja każdemu to pisze ;)

niektóre elementy są za cicho jak np. w drugiej części dropu perkusja. Traci się.


RE: Wizzardius - ID2 - Wizzardius - 18.04.2015

Bass ułożyłem eksperymentalnie xD, fizycznie jest tak ułożony, że nie ma prawa się kleić. Bardzo delikatnie to słychać - ale skoro słychać - to to zmienie ;d


RE: Wizzardius - ID2 - NaxOfficial - 18.04.2015

Trochę dźwieki nie nachodzą na siebie ale piano fajne, pozdro ;)


RE: Wizzardius - ID2 - Orbiteus - 20.04.2015

track jest genialny, bardoz dobrze przemyslany. Zaskoczyles mnie aranzacja, na ogromny plus. Jak dla mnie wszystko tytaj jest idealne, poplynałem ;P. Czekam na wiecej takich utworow ;)


RE: Wizzardius - ID2 - HunchBread - 20.04.2015

Dość często słucham Spinnin Deep i spodziewałem się w sumie czegoś innego bo dość duży rozstrzał jest. Break przypomina mi bardziej progressive house niżeli wyżej wymienioną inspiracje. Aczkolwiek drop to co innego, podoba mi się i już bardziej klimatem odpowiada do wyżej wymienionej wytwórni, ale tylko do momentu gdy wchodzi... wiolonczela?
Wtedy to już całkowicie coś innego się dzieje z tym :P

Nie twierdze, że jest to zły utwór bo naprawdę świetnie mi się go słuchało ;)


RE: Wizzardius - ID2 - ProCkers - 20.04.2015

Jako, że słucham coraz więcej deep house to się wypowiem ;)

Lecimy od początku:
Dopóki pianinko nie wchodzi, to tak "slaybackowo" mi to brzmi ;) Ten sine'owy synth wiksiarsko brzmi. Pianinko fajne.
Później wszystko oprócz tego sine'u mi się podoba, choć nie jest jakoś przesadnie rozbudowane. W dubstepowym bicie, mógłbyś kick zmienić na lżejszy.
Refren ładny, lajtowy, ale mnie jednak nie porwał. I ten wszędobylski sine :D Nie pasuje w ogóle. Bass też jakoś mało ciekawie ułożony jak na deep. Perkusja też średnia.
Dalej znowu ładne pianinko. A później bym to inaczej zaaranżował, bo tak niespójnie to brzmi.

Całość dosyć średnio. Deep house to to nie jest :D Ostatnio w ogóle pomysły masz ciekawe, ale jakoś z aranżacją kulejesz. W poprzednim demku to samo było. Ciekawy pomysł i średnia aranżacja ;) Popracuj więcej nad tym. Głównie w refrenach masz dużą pustkę, bo build upy ładnie Ci wychodzą ;)


RE: Wizzardius - ID2 - Orbiteus - 21.04.2015

Ja jescze dopowiem, ze deep'u nienawidze ;P. Nierozumiem tego gatunkuni, nie czuje go, a czasami jak przypadkowo przeslucham cos ze spinnin deep to mi sie plakac chce xD. Twoj track za to jak dla mnie jest zarabisty i byloby moim zdaniem zle, gdybys poszedl w strone "normalnego" deep house ;P. Dla mnie kazdy track powinien sie czyms wyrozniac od reszty i twoj sie wyroznia swietnie i to w pozytywnym sensie ;). Propsy jeszcze raz za track, czekam na wiecej takich ;)


RE: Wizzardius - ID2 - Wizzardius - 22.04.2015

To ja rozumiem, że chcecie download? ;X


RE: Wizzardius - ID2 - Faden - 23.04.2015

(21.04.2015, 22:47)Orbiteus napisał(a): Ja jescze dopowiem, ze deep'u nienawidze ;P. Nierozumiem tego gatunkuni, nie czuje go, a czasami jak przypadkowo przeslucham cos ze spinnin deep to mi sie plakac chce xD. Twoj track za to jak dla mnie jest zarabisty i byloby moim zdaniem zle, gdybys poszedl w strone "normalnego" deep house ;P. Dla mnie kazdy track powinien sie czyms wyrozniac od reszty i twoj sie wyroznia swietnie i to w pozytywnym sensie ;). Propsy jeszcze raz za track, czekam na wiecej takich ;)

Z gory przepraszam za odbicie od tematu, ale niemoglem sie powstrzymac.
Kolego obrazasz jeden z moich ulubionych sub-label. Wiele z tych utworow moze sluzyc jako przyklad dla innych producentow. Np. Dj Sharam jest jednym swiatowej klasy producentem, ktory na pewno dobrze na tym zarabia.
Oczywiscie niewszystko musi sie podobac i kazdy ma swoj gust. Potraktowales cos czego nierozumiesz jak zwykly chlam, gdzie sam taki tworzysz, bo jak slucham twoich wlasnych produkcji to niewiem czy mam sie smiac czy plakac.


RE: Wizzardius - ID2 - kociol21 - 23.04.2015

Faden, trochę chyba reakcja na wyrost ;)

Numer jest fajny nawet tylko kompletnie nie podobają mi się te smyki, mają denerwujące brzmienie, za bardzo dają po uszach brzmieniem, są za głośno i w ogóle weź je stąd :)

Poza tym kawałek nie nuży, a to dobrze w takiej muzyce. Nie wiem czy to Deep House czy nie Deep House bo nie słucham takiej muzy, ale mnie się podoba (z wyjątkiem tych paskudnych smyczków).


RE: Wizzardius - ID2 - Orbiteus - 24.04.2015

(23.04.2015, 19:23)Faden napisał(a):
(21.04.2015, 22:47)Orbiteus napisał(a): Ja jescze dopowiem, ze deep'u nienawidze ;P. Nierozumiem tego gatunkuni, nie czuje go, a czasami jak przypadkowo przeslucham cos ze spinnin deep to mi sie plakac chce xD. Twoj track za to jak dla mnie jest zarabisty i byloby moim zdaniem zle, gdybys poszedl w strone "normalnego" deep house ;P. Dla mnie kazdy track powinien sie czyms wyrozniac od reszty i twoj sie wyroznia swietnie i to w pozytywnym sensie ;). Propsy jeszcze raz za track, czekam na wiecej takich ;)

Z gory przepraszam za odbicie od tematu, ale niemoglem sie powstrzymac.
Kolego obrazasz jeden z moich ulubionych sub-label. Wiele z tych utworow moze sluzyc jako przyklad dla innych producentow. Np. Dj Sharam jest jednym swiatowej klasy producentem, ktory na pewno dobrze na tym zarabia.
Oczywiscie niewszystko musi sie podobac i kazdy ma swoj gust. Potraktowales cos czego nierozumiesz jak zwykly chlam, gdzie sam taki tworzysz, bo jak slucham twoich wlasnych produkcji to niewiem czy mam sie smiac czy plakac.
To ze ktos na czym dobrze zarabia nie znaczy ze musi sie podobac. Nie mam nic do miksu w spinnin deep, ale aranzacje ktora tam sa - wedlug mnie sa beznadzieje. Kompletnie ich "nie czuje" i mam do tego prawo. Co do moich produkcji... Ucze sie. Nie bede mowic ze sa z**** bo tak nie jest ;)


RE: Wizzardius - ID2 - Wizzardius - 24.04.2015

(23.04.2015, 20:25)kociol21 napisał(a): Poza tym kawałek nie nuży, a to dobrze w takiej muzyce. Nie wiem czy to Deep House czy nie Deep House bo nie słucham takiej muzy, ale mnie się podoba (z wyjątkiem tych paskudnych smyczków).

Te skrzyperki w dropie Ci sie nie podobają? Przecież one całą robote robią :((


RE: Wizzardius - ID2 - Zirds - 24.04.2015

W tle tych skrzypków jest taki element typu sinus z efektem gate lub arpegiatora, który gra jakąś tam melodyjkę. Wywal go bo niszczy całą konstrukcję smyczków.


RE: Wizzardius - ID2 - UF_Glomma - 1.05.2015

świtnietny ten synth na przejściach. dryfowanie zajebiste. troche jak dla mnie ta jw. wiolonczela za.. nie wiem głośno za duży release. piano też w tej temperaturze co lubie. aranż git. prawie ideał. a może by przefiltrować tą wio wiolą wiolą czelis tke . . . c