MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA AdamWax - Androids' Creator - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA AdamWax - Androids' Creator (/temat-electronica-adamwax-androids-creator)



AdamWax - Androids' Creator - Abigail Noises - 19.04.2015

Witam po dłuższej przerwie. Wreszcie mogłem nad czymś popracować - przez ostatni czas moja Ania (nick: Shabboo Harper) zajmowała miejsce przed sprzętem ;)

Utwór zainspirowany ''wysypem'' dzieł w klimatach ''robotyki'' - ale ja lubię androidy, wydaje mi się, że są często bardziej ludzkie niż sam człowiek. Jako fan książek Dicka i Asimowa, a także nieśmiertelnego Blade Runnera stworzyłem poniższy utwór.

W tym kawałku skorzystałem także z porad na L-Act: ''Jak tworzyć build Up''.

AdamWax



[Obrazek: 29ntpar.jpg]



RE: AdamWax - Androids' Creator - Audionysos - 19.04.2015

Brzmienia nie podchodzą mi za bardzo. Perkusja zmasakrowana - werbel w ogóle nie ma kopnięcia, wali tylko szumem, haty myślę spokojnie o 15db mógłbyś zbić bo ostro przegiąłeś, a poza tym wszystkie są w bardzo podobnych częstotliwościach i tworzy się tak papka. Na wejściu szum też za głośny, ten synth z przyspieszającym tempem też nie jest specjalnie odkrywczy. Tyle z mojej strony, niech reszta się wypowie. Jak dla mnie bardzo słabo. Mam wrażenie, że więcej czasu poświęciłeś na tworzeniu okładki :P
Pozdrawiam :)


RE: AdamWax - Androids' Creator - Abigail Noises - 19.04.2015

Może faktycznie haty powinny być trochę ciszej ale szum, zmiażdżenia i wszystkie przesterowanie są zamierzone.

Okładkę robiłem 5 min - utwór trochę dłużej ;P

Dzięki za opinię.

AdamWax


RE: AdamWax - Androids' Creator - Zirds - 19.04.2015

Jest koncept, ale nie do końca rozwinięty. Lead od początku gra na prawym kanale. Bardzo ciekawy jednak jest efekt tape-delay na bębnach w 2:00.

Ogólnie cały utwór powinien się zaczynać od 2:27 i potem rozwijać ten ambient dodając perkusję, rytmikę, bas i kolejne pady, aż po jakiś synth grający główną melodię.


RE: AdamWax - Androids' Creator - chafer - 19.04.2015

Dopiero teraz widzę jak ważny jest dobrze napisany wstęp - przeczytałem, że jesteś fanem Dicka i Asimowa i spodziewałem się czegoś klimatycznego, melodyjnego i przez to pierwsze takty zabrzmiały rozczarowująco. Ot, pomyślałem, jakaś łupanina... Jednak odpowiednie nastawienie słuchacza to podstawa - może gdyby nie ten wstęp to inaczej odebrałbym początek? Ot, takie przemyślenie.. Ja zrobiłem to samo pisząc ostatnio, że stworzona przeze mnie muzyka jest idealna do filmu o Batmanie i chyba przez to oczekiwania słuchaczy (i ich rozczarowanie) nieco wzrosły ;)
No, ale dosyć przydługiej dygresji.

Intro - bez szału, nie podobają mi się użyte dźwięki. W 18 sekundzie powinno być "coś", co wyraźniej oddzieli się od intro, a tu wchodzi tylko przesterowany i za głośny snare. Hihaty, które wchodzą chwilę później brzmią nieco chaotycznie. Mam wrażenie, że chciałeś uzyskać efekt działającej maszyny, ale perkusja się po prostu nie klei i wymaga dopracowania. Inne uwagi to już subiektywne sprawy - widać, że poświęciłeś sporo czasu na zrobienie wszystkich efektów i przejść, ale osobiście nic mi w ucho nie wpadło.
Druga część (od 2:15) za to mi się podoba. Całkiem przyjemny ambient. Szkoda, że nie ma żadnego wspólnego elementu, który łączyłby obie części..,
Ogólnie:
Ocena: pierwsza część 2/5, druga część 3+/5.


RE: AdamWax - Androids' Creator - Audionysos - 19.04.2015

To chyba zależy od słuchacza. Szczerze mówiąc to nawet nie czytałem co on tam napisał w pierwszym poście :P
Co mnie interesuje czym się autor inspirował jeśli dzieło mi się nie podoba? Najpierw słucham, a potem ewentualnie mogę się zaciekawić szczegółami ;)
Pamiętam twój kawałek batmana. Ba, nawet mam go na dysku, a rzadko kiedy ściągam coś z forum ;)
Nie przypominam sobie, żebym przy komentowaniu sugerował się tym co napisałeś. Szczerze mówiąc to batmana i podobnych tytułów nigdy z własnej woli bym sobie nie puścił, w przeciwieństwie do tego kawałka.


RE: AdamWax - Androids' Creator - chafer - 19.04.2015

O, miło mi to słyszeć :)
Może i bym też nie zwrócił uwagi na wstęp, ale m.in. odwołanie do Blade Runnera przygotowało mnie na coś zupełnie innego. To trochę tak, jakby ktoś napisał, że wzorował się na Kraftwerk, a potem puścił coś a`la Scooter. ;)
No, ale nie offtopujmy ;)


RE: AdamWax - Androids' Creator - Abigail Noises - 20.04.2015

Najpierw było tworzenie dzieła do 2.15, potem przebudzenie androida. Spajać miało ''wake up''. Dlatego koncept wydaje mi się poprawny.

Co do technicznych spraw, tak jak pisałem, faktycznie może przesadziłem ale ciesze się, że chafer odczytał moje zamiary - ''pracująca maszyna'', a ściślej Twórca konstruujący androida. Aha, no i nie chciałem naśladować Vangelisa.

Dzięki za opinie :)


RE: AdamWax - Androids' Creator - HunchBread - 20.04.2015

Cześć ;)

Koledzy z góry już sporo powiedzieli, i jak im, mnie również przypadła druga część do gustu i myślę, że dobrze by było odwrócić kolejność. Drugi fragment do końca i załóżmy początek od 0:38, i tym samym mamy fajny początek i spójny koniec.
Jak dla mnie perkusja jest totalnie spałowana i za głośna przez co nieco przeszkadza, ale jeżeli taki był zamiar artystyczny, to proszę Cie bardzo :P


RE: AdamWax - Androids' Creator - kociol21 - 20.04.2015

AdamW problem z takimi konceptami jest taki, że zazwyczaj tylko autor kojarzy o co chodzi i wydaje mu się to naturalne, a słuchacz nawet o tym nie pomyśli. To tak jak z concept albumami, często człowiek wie, że to koncept bo przeczytał książeczkę do płyty :)

W ogóle to numer mi się podoba, chociaż nie sposób się nie zgodzić, że druga część jakościowo gniecie pierwszą (ale ona jest całkowicie do uratowania). Duży props na porywanie się na opowiadanie muzycznych historii, zawsze to uwielbiałem.


RE: AdamWax - Androids' Creator - abyssMB - 21.04.2015

ładnie opowiedziana historia / rozjaśniłeś ją opowieścią / poza głośnymi hatami i głośnym snare , które syczą concept mi się podoba. Druga częsć świetny klimat jak w Blade Runner dla mnie na 5, pierwsza część 3 .


RE: AdamWax - Androids' Creator - Abigail Noises - 25.04.2015

HunchBread - chciałem przełamać schemat, gdzie większość utworów zaczyna się łagodnie i dynamika rośnie.
Kociol21 - dlatego już nie popełnię tego błędu i nie będę pisał wstępów, niech każdy widzi w utworze to co chce zobaczyć - a trzeba było posłuchać Shabboo, która mówiła mi: ''nie pisz tego, bo narzucasz odbiór.'' :D
AbyssMB - fajnie, że Ci się spodobało, Twoje klimaty ''kosmiczne'' także mi się podobają.


RE: AdamWax - Androids' Creator - Knifeman - 2.05.2015

perkusja jest ciekawa ale kick i snare zupełnie nie ma mocy

szumi - a nie jestem nad morzem :E

1:56 - co tu się? XD

ja tu słyszę jakiś niewykształcony utwór w pierwszej cześć a w drugiej w sumie to sam nie wiem co to jest, ale zakrawa na dobry kawałek ambientu

jeśli mam porównywać utwór do androida to jakiego bez połowy części i z noga w miejscu głowy kuśtykającego zabawnie jak pierwsze chodzące roboty, wszystkie dźwięki (oprócz tego szumu) są bardzo dobre ale aranż to kosmos i zupełny random

jestem pewien jednego - pod wpływem substancji odurzającej ten utwór byłby majstersztykiem. Nie uwierzę jeśli powiesz że robiłeś to na trzeźwo :e

puść Shabo przed dawa (nic tak nie działa motywująco na faceta jak tekst tego typu)

2/5 ale co miałem banana na ryju podczas odsłuchu to moje


RE: AdamWax - Androids' Creator - Abigail Noises - 2.05.2015

Cytat:jestem pewien jednego - pod wpływem substancji odurzającej ten utwór byłby majstersztykiem. Nie uwierzę jeśli powiesz że robiłeś to na trzeźwo :E

Tak, zgadłeś! Tak się złożyło, iż na godzinę przed tworzeniem naszprycowałem się heroiną, a że było mi mało to zarzuciłem dwa kwasy i na końcówkę dobiłem się 2 gramami skuna <haha>

A ty pisałeś te ''16 komentarzy'' będąc pijanym ?


RE: AdamWax - Androids' Creator - Knifeman - 2.05.2015

(2.05.2015, 19:12)AdamW napisał(a): A ty pisałeś te ''16 komentarzy'' będąc pijanym ?

nie piszę komentarzy przez jakiś czas a potem raz na jakiś czas robię takie akcje

(2.05.2015, 19:12)AdamW napisał(a): Tak się złożyło, iż na godzinę przed tworzeniem naszprycowałem się heroiną, a że było mi mało to zarzuciłem dwa kwasy i na końcówkę dobiłem się 2 gramami skuna <haha>

i sprawa się wyjaśniła :E