MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT AdamWax - Metropolis 3055 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT AdamWax - Metropolis 3055 (/temat-ambient-adamwax-metropolis-3055)



AdamWax - Metropolis 3055 - Abigail Noises - 25.04.2015

Dalej siedzę w klimatach sci-fi. Prawie wszystko to midi grane na padach i klawiszach.



[Obrazek: xeqt0j.jpg]



RE: AdamWax - Metropolis 3055 - Zirds - 25.04.2015

Mam wrażenie, że większość rzeczy się dzieje bardziej na prawym kanale od intra zaczynając.


RE: AdamWax - Metropolis 3055 - Abigail Noises - 25.04.2015

Hm.. zaraz sprawdzę, może trzeba coś poprawić.


RE: AdamWax - Metropolis 3055 - kociol21 - 25.04.2015

To jest jedna z lepszych rzeczy jakie tu słyszałem ostatnio, w zasadzie, gdybym sobie chciał zrobić osobiste zestawienie z ostatniego miesiąca, to tylko "Neurosis" Drooma byłoby wyżej.

Moim zdaniem wstrzeliłeś się idealnie, proporcje melodii, klimatu są świetnie dobrane, utwór ładnie się rozwija, nie przynudza, cały czas coś się dzieje. Technicznie też jest dobrze, ale przyznam, że w takiej fajnej kompozycji nawet jakby miks był z dupy, to i tak bym łyknął.

Jedna rzecz nie do końca mi siadła. Ten główny lead jest nieco za bardzo z przodu, za głośno i trochę za słabo się ciągnie. Mógłbyś mu nadać takiej przyjemniejszej tekstury albo dając jakiegoś fajnego delaya, albo rezygnując w nim z tylu szybko granych nut i postawić na mniej ale dłuższych, z większą modulacją brzmienia.

Ale tak czy tak - 5/5.

EDIT: A jeszcze, pewnie nie oglądałeś ale jest taki film jak "Chronopolis" Piotra Kamlera 1982 roku. Ten numer momentalnie skojarzył mi się z tym filmem z jakiegoś powodu. Jak coś to jest cały do obejrzenia na youtube ale to dość specyficzne kino ;)


RE: AdamWax - Metropolis 3055 - Shutara - 25.04.2015

Możliwe że trochę na prawy kanał jest większy nacisk, bo też tak słychać u mnie. Podoba mi się melodia, szczególnie z tym pluckowym podbiciem ;) To falowe coś imitujące wiatr "takie se". Co do tego leadu to bym jakiś glide wrzucił, szczególnie w momencie kiedy wywaliłeś gęstą sekwencję dźwięków. Bardzo podoba mi się partia od 0:51; skojarzyła mi się z jakimś motywem typu opuszczony dom, przed drzwiami wiszą jakieś dzwonki w które napieprza wiatr i ogólnie kupa w gaciach. Ten niski pad od 2:04 z jednej strony taki do bólu typowy jak na ten klimat, no ale w końcu taki klimat więc się nie czepiam :D Trzecia minuta wnosi fajny niepokój tymi skokami pitcha, a potem spokojne wykończenie dopełnia całość elegancko.
Czwórka poleci ode mnie.


RE: AdamWax - Metropolis 3055 - chafer - 25.04.2015

Cholercia, cieszę się, że trafiłem na to forum. Ostatnie kilkanaście miesięcy tworzenia muzyki w moim przypadku to było głównie dopieszczanie dźwięków, praca nad EQ i kompresją, staranie się by wszystko grało ładnie i przyjaźnie i "profesjonalnie" i właśnie zauważyłem, że w tym wszystkim zgubiłem to, co najważniejsze - klimat.
Szczerze? Posłuchałem Twojego utworu pierwszy raz - ot, jakieś dzwoneczki, znane dźwięki, rozpracowałem w głowie kolejne warstwy utworu i pomyślałem "nic specjalnego".
Potem przeczytałem komentarz kociol21 i przesłuchałem utwór jeszcze raz starając się wyłączyć myślenie i najzwyczajniej świecie wejść w stworzony przez Ciebie klimat.
Udało się. Ode mnie czwórka.