MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM Paweland - Persia - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM Paweland - Persia (/temat-film-paweland-persia)



Paweland - Persia - paweland - 30.04.2015

Witajcie, dawno tutaj nie zaglądałem. Chciałbym Wam podrzucić moją najnowszą produkcję a jest to mianowicie soundtrack, muzyka filmowa oparta na klimacie Bliskiego Wschodu. Zapraszam do posłuchania, komentowania. Pozdrawiam




RE: Paweland - Persia - Shutara - 30.04.2015

Ładna, smutna melodia. Kojarzy mi się m.in. z soundtrackiem z Naruto, a konkretnie tym (0:27).
Niemniej jednak chyba za duży pogłos, szczególnie na prawym kanale, przez co robi się lekkie buczenie (mówie o melodii która leci od samego intro). Tak przynajmniej słychać w moich K44 <slucham2> Minimalne wahania przed samymi przejściami - za to również plus. Wszystko się ładnie zgrywa, tylko tak jak mówiłem: ten motyw przewodni brzmi dość głucho momentami.
Sam pomysł aranżacyjny też bardzo mi się podoba (dla przykładu 1:59). Do tego wszystko stylizowane pod improwizację.
Daję dość mocne 4, bo mi się zwyczajnie podobało :)


RE: Paweland - Persia - kociol21 - 1.05.2015

Podoba mi się, zresztą ja lubię z automatu wszystko co zahacza o orientalne klimaty :)

Ładne, niebanalne melodie i rozwiązania rytmiczne, chociaż przy rytmie, czasami miałem wrażenie, że dane przejście przekracza już granice ciekawego rozwiązania i ociera się o pomyłkę, to pewnie zależy od indywidualnej tolerancji na tego typu rzeczy.

Nie widzę też tego jako muzyki do filmu, jest zbyt mało przestrzenna, a za bardzo pocięta i nakombinowana.

Ogólnie jak dla mnie 4/5


RE: Paweland - Persia - Zirds - 1.05.2015

Bardzo ładne instrumentarium, świetnie zagrane i dobrane dźwięki. Ładne rozłożenie w przestrzeni. Tyle tylko mogę powiedzieć gdyż za samą muzyką z takiej kategorii to nie przepadam.
Chociaż jest jeden utwór, który mógłbym odrobinę przybliżyć do Tego:


4/5


RE: Paweland - Persia - Cris - 1.05.2015

Nie wiem, albo ja mam juz słuch zmęczony pracą, albo perkusja na początku nie zgrywa sie z harfą (która notabene jest sucha strasznie i głucho zmiksowana) czuje tak jakby Ci się patterny omsknęły o parę ms przez co momentami słychać te przerwy, nie wiem czy to jest spowodowane harfą która jakby spowalniała , czy właśnie tą perkusją (całkiem fajny drive nie powiem ;) ) która chyba nie do końca napisana jest równo. Klimat Wschodu oddany całkiem dobrze nie mogę się tutaj przyczepić. Ode mnie 5+/10 bo nie do końca ogarnąłeś początek a on jest bardzo mocnym atutem tego kawałka, potem momentami jest pustawo w kompozycji, chociaż dobrze zdaje sobie z tego sprawę, że nie każdy soundtrack ma rozmach hollywoodzki (zboczenie zawodowe) to tutaj momentami brakuje mi tła, jakim powinny być instrumenty smyczkowe, nadało by to zdecydowanie głębi, a i Ty mógłbyś poukrywać małe mankamenty miksu tym.


RE: Paweland - Persia - paweland - 1.05.2015

dzięki wielkie za wasze cenne uwagi ;) to jest mój pierwszy soundtrack , jeżeli chodzi o kwestię równości to wszystko było grane pod tempo rubato, żadnej kwantyzacji na wszystkich ścieżkach. Na pewno dałoby radę porozwijać ten aranż jednak miało to być bardziej minimalistyczne. Jeszcze dużo pracy przede mną w tym temacie :) Chciałbym kiedyś nabyć te ciekawsze wtyczki od native bądź ewql nawet tą wersje silver i komponować na tych wtyczkach bo dają większe możliwości niż te podstawowe brzmienia z logic pro x. Dzięki wielkie i miłego dnia :)


tak jeszcze chciałem dodać - dzięki za tego Nesta :) świetne... muszę sobie go przesłuchać


RE: Paweland - Persia - proph3t88 - 2.05.2015

Bardzo ładne czyste brzmienie instrumentów co prawda nostalgia na amen :D Ale ! do snu w sam raz bym sobie zapodał :)


RE: Paweland - Persia - CaffeineMC - 3.05.2015

popieram to co napisał Cris, że ma się takie wrażenie, że coś tam delikatnie się wymyka, niebanalne melodie, dobrze robi kompozycji ta późniejsza wstawka, ale jak na mój gust pausa jest zbyt długa i cisza jest zbyt cicha ;D jakiś delikatny reverb z czegoś by się tam przydał, na końcu tej wstawki ewentualnie moze też, choć tu już się nie czepiam, bo to zejście na 3:49 już się dobrze zgrywa ...

daje 5 na szelkach


RE: Paweland - Persia - Shabboo Harper - 5.05.2015

Harfa? Cóż czuję, że choć trochę się wypowiem... ;)
Temat o kilku (!) orientalnych wcieleniach. Klimatyczny, tajemniczy, momentami stroskany, pogrążony w tęsknocie. Aranż aksamitny, pełen ciepłych barw. W kwestii technicznej z pewnością Cris wyjaśnił wszystko. Ten niepokojący w swym brzmieniu fragment (2:09), w moim odczuciu, lekko "strzępi" nastrój nostalgii, w który wprowadziłeś słuchacza. Koncept śmiały. Gratuluję.


RE: Paweland - Persia - aqmoolator - 10.05.2015

Jak dla mnie to utwór bardziej w klimacie Dalekiego niż Bliskiego wschodu:) Zwłaszcza gdy zagrało to koto po drugiej minucie. Ale potem już bardzo bliskowschodnia aranżacja. No orientalny utwór zdecydowanie! Fajnie ślizgasz się po klimatach wschodnich a przekrój inspiracji długi jak podróże Marco Polo. I tak powinien się w mojej opinii tytułować ten utwór. Od 3.50 taka aż europejska, późno średniowieczna aranżacja. Bardzo udana kompozycja. Arcyprzyjemna.