MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CHILL OUT Zirds - New Home - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CHILL OUT Zirds - New Home (/temat-chill-out-zirds-new-home)



Zirds - New Home - Zirds - 1.05.2015

Zirds - New Home

[Obrazek: 3899ea0c6a2df747.jpg]







+ Wersja Poprawiona, także dorabiana na słuchawkach (dopóki nie będę miał osobnego pomieszczenia na produkcję to ciężko mi będzie coś lepszejszego osiągnąć)

Daje w takim formacie, gdyż jest to opcja Private



https://soundcloud.com/stellar-vagabond/adepiano/s-CSmlj


Zapraszam!



RE: Zirds - New Home - kociol21 - 1.05.2015

Wady sobie sam wypisałeś :)
To znaczy, nie powiedziałbym, że numer jest schematyczny i, że brak mu przeszkadzajek. Jeśli coś dobrze brzmi to czasem lepiej nie dopychać na siłę, bo można zepsuć, a to już brzmi dobrze. Może przydałby się czasem jakiś lekki szelest, ogólnie coś w rejonie blach perkusyjnych, jakieś lekkie pociągnięcia szczotką po crashu i takie tam.

Że przeciągnięty tu się zgodzę. Kawałek po 3 minucie tak naprawdę przestaje się rozwijać, dalej słyszymy już tylko te same motywy w lekko zmienionych konfiguracjach, więc osobiście to bym go skrócił tak o minutę. Za to, jeśli potraktować to jako muzykę tła, to może lecieć nawet i godzinę.

Brzmieniowo to pianino nie w moim guście, lubię cieplejsze i bardziej miękkie brzmnienie, ale to ja. Melodie bardzo dobrze złożone, linia perkusyjna ładnie podbija.

Ogólnie podoba mi się właśnie minimalizm w tym kawałku, wszystkiego jest tylko tyle ile trzeba i ani grama więcej.


RE: Zirds - New Home - Quantum Spark - 1.05.2015

Chyba mamy zupełne odmienne wyobrażenie o chilloucie.
Dobór brzmień dla mnie jest kompletnie nie chilloutowy.
Wszystkie oprócz perkusyjnych mi się kompletnie nie podobają.
Ta fortepianowa fraza z dwóch akordów na bar, strasznie monotonna, dobija.
Jeden akord na dwa bary z długim wybrzmieniem by wystarczył, jeszcze by obciąć mu całą górę.
W drugiej części jak gra rzadziej jest dużo lepiej ale nie ratuje to traczka niestety.
Na sam koniec jak gra sama perkusja i pad robi się naprawdę chilloutowo.
Sub bas do tego i wystarczy no może jeszcze jakieś drobne smaczki z mega delayem i długim wybrzmieniem.
Drumsy mega. Cała reszta jak na mój gust ....... dużo poniżej twojego poziomu.


RE: Zirds - New Home - Cris - 1.05.2015

Musisz w equalizacji dać troszkę ciepła fortepianowi, dolożyć mu dołów, bo tutaj niewiele co basuje, więc troszkę dołów na pewno nie zaszkodzi. Utwój jest bardzo statyczny w swojej budowie, nie wykraczasz poza budowę "schodkową" czyli statyczne 8ki grane fortepianem w melodii odmierzajace miarowo cały takt.


RE: Zirds - New Home - Shutara - 1.05.2015

Słucham sobie tego czwarty raz, chcąc jak najbardziej obiektywnie podejść do tematu.
Koledzy wspomnieli o zbyt chłodnym brzmieniu pianina, braku chillout'u w chillout'cie i innych aspektach. Ja natomiast dodam od siebie, że New Home mi się kojarzy z rodzajem muzyki, która leci w jakichś klipach promotorskich (animacja + duża czcionka). Podobną też puszczają w salonach kosmetycznych czy innych grotach solnych (polecam, fajna sprawa).
Żeby jednak nie tworzyć wrażenia, że piszę to prześmiewczo - podoba mi się ;) W końcu gdyby mi się nie podobało, to nie słuchałbym piąty raz.
Że schematycznie, statycznie itd. to muszę się zgodzić, no ale dla mnie wciąż efekt uzyskany jest i o to w tym wszystkim chodzi.


RE: Zirds - New Home - Zirds - 1.05.2015

Cris - Dzięki za pomysł z EQ - jak pisałem w pierwszym poście jest wiele do poprawy bo resztę brzmienia robiłem na słuchawkach, które nie odwzorowują dobrze brzmienia.
Co do sztampowości utworu to jakoś nigdy nie umiałem się wybić ponad metrum i zrobić coś inaczej, może dlatego wszystko wydaje się/jest takie schematyczne. Dzięki za komentarz :)

Quantum Spark - Wychowałem się na Chilloucie - Bent, Koop, dZihan and Kamien, Air, Zero7, Smolik i innych artystów, którzy mają w sobie odrobinę easy listeningu i ciepłego ambientu - to jest dla mnie Chillout. Chciałbym powrócić do mojego starego brzmienia, ale nie mogę znaleźć takiej weny, więc chwytam się wszystkiego ;) - Dzięki za komentarz i za polubienie chociażby tej perkusji ;)

kocioł21 - Myślałem, żeby urozmaicić trochę brzmienie perkusji, ale ona ma dodawać tylko elementów rytmicznych. Będę dalej działał przy tym utworze ponieważ myślę, że z tym pianinem jest potencjał ;). Także go skrócę do 3-4 minut i go bardziej rozbuduje :) - dzięki również za podbudowujący komentarz :)

Zathura - W sumie jako muzyka tła (salony SPA, hotele, filmy prezentacyjne) to może być, tak samo zauważył kocioł21 ;) - Dzięki, że się podoba, ale jednak myślę, że kawałek jest do poprawy <niewiem>

@up

Edit głównego postu!


RE: Zirds - New Home - Kveon - 2.05.2015

Tak samo jak poprzednicy
Ale dodam też coś od siebie
Pianino gra ładnie, gra dobrze z tymi dzwoneczkami
Tylko troszkę więcej basu i będzie dobrze :)


RE: Zirds - New Home - Zirds - 2.05.2015

(2.05.2015, 15:56)Kveon napisał(a): Tak samo jak poprzednicy
Ale dodam też coś od siebie
Pianino gra ładnie, gra dobrze z tymi dzwoneczkami
Tylko troszkę więcej basu i będzie dobrze :)

Sprawdź drugi link


RE: Zirds - New Home - abyssMB - 2.05.2015

Melodia podoba mi się - co do wersji poprawiona podoba mi się bardziej .
ten komentarz dotyczy wersji poprawionej
piękny spokojny kawałek z tym pięknym piano , który przyjemnie otula dźwiekami słuchacza do momentu 3:00 minuty gdzie porozrywałeś te piękną melodię szarpiąc ją - co nie daje nic oprócz efektu irytacji u słuchacza :( odpływającego w błogiej atmosferze.
Od 3:00 do 3:15 do poprawki bo rozwala nastrój - reszta jest piękna.


RE: Zirds - New Home - F.P.P - 2.05.2015

:4M3
Faktycznie jak to już ktoś wspomniał muzyka jakby poczekalnik przy kasie dla klientów. Po morderczej wendrówce z zakupami tylko jeden rzecz dzieli Cię od domu kasa :D. Dla mnie bardzo odprężające dźwięki
:Tech
Fajerwerków nie ma jak wspomniałeś, ale nie ma tu się za bardzo czego czepiać wszystko jest poprawnie zrobione.


RE: Zirds - New Home - Zirds - 3.05.2015

[Obrazek: PKA2z-.gif]


RE: Zirds - New Home - chafer - 3.05.2015

Słuchałem wersji "podstawowej", ale komentarz do wersji poprawionej: pianino do 1:30 nie podoba mi się (nadal zbyt mocne i za mało ciepłe), ale całe tło brzmi całkiem przyjemnie. Po 1:30 za to przeszkadza mi coś basowego w tle - jest trochę za głośne i moim zdaniem nie współgra z ciepłą melodią. Za to po 2:20 wszystko ładnie pasuje. Kurcze, czuję, że ten utwór powinien mi się podobać, ale przez te szczegóły nie mogę się nim odpowiednio nacieszyć. Może wystarczy tylko pianino i ten drugi dźwięk dać tylko oktawę wyżej? Hm..