MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE The Fly-Carolina Reaper (Big Room) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE The Fly-Carolina Reaper (Big Room) (/temat-house-the-fly-carolina-reaper-big-room)



The Fly-Carolina Reaper (Big Room) - Fly - 9.05.2015

W końcu,po prawie 3 latach przerwy udało mi się coś skleić do końca :)

Jest to chyba pierwszy kawałek którego się nie wstydzę xD Taki typowy big room,z rozwiniętą melodią w break'u i dropem,który miał za zadanie młócić,tak mocno,jak tylko się da :D

Czy wyszło ?
Pod względem technicznym na pewno mam jeszcze sporo do nauki,głównie jeśli chodzi o kompresje i mastering. Jeśli chodzi o kwestie artystyczna i ogólne odczucia to...nie mam pojęcia jak wyszło :P




RE: The Fly-Carolina Reaper(Big Room) - Programerus - 9.05.2015

Stopa stanowczo za słabo uderza, prawie jakby jej nie było. Miks nie jest zły, ale aranżację trzeba by było trochę bardziej urozmaicić.


RE: The Fly-Carolina Reaper(Big Room) - Quantum Spark - 9.05.2015

Wszystko fajnie poskładane.
Widać tzn. słychać ;), że doskonale wiedziałeś co chcesz zrobić i to zrobiłeś.
Aranż lepszy chyba nie mógł być.
Technicznie bardzo dobrze, czuć przestrzeń nie jest jej za dużo ani za mało, świetnie dobrane verby.
Wszystko na swoim miejscu.
Melodie i brzmienia bardzo dobre.
Z minusów to może brakuje czegoś co wybiło by traczek przed szereg czegoś szalonego.
I w brzmieniach tego prawdziwego tłuszczu, nie wiem czy w fl-u da się to w ogóle wyciągnąć.
Pewnie się da ale jest to piekielnie trudne.
Jak na ten gatunek to z czystym sumieniem dam 4.5/5.


RE: The Fly-Carolina Reaper(Big Room) - Revnotes - 9.05.2015

Ogólnie jest tak jak napisałeś. Moim zdaniem super saw mógłby mieć nieco mniej szumu, bo przesadnie syczy, ale to jest bardziej dokuczliwe na słuchawkach, a niżeli głośnikach. Chciałbym tutaj również usłyszeć jakieś pady, które wypełniłyby pustkę pomiędzy leadam, a stopą, ponieważ w bigroom nie ma bassline, jako takiego, sub po prostu łączy się ze stopą.

Uważam, że źle nie wyszło.


RE: The Fly-Carolina Reaper(Big Room) - Shabboo Harper - 10.05.2015

Jest aranż, wymyślny, specyficzny. Jest beat, nie do końca mocny. Jest background, trochę skromny (brak konkretnych efektów). Jest lead, wpleciony w lekko "chaotyczne" dźwięki... Choć outro nie przekonuje mnie, całość brzmi właściwie w swym klimacie <takjest>.


RE: The Fly-Carolina Reaper(Big Room) - Wizzardius - 10.05.2015

A ja pochwale tylko za stope, której wybrzmiewający bass jest świetny. Reszta do bólu powtarzalna i przewidywalna. Nie ma w tym kawałku nic odkrywczego. Jest po prostu zwykły. 3/5.


RE: The Fly-Carolina Reaper(Big Room) - UF_Glomma - 11.05.2015

big room to nie moje klimaty ani na chwile 2.49 skale ci nie pasują do wcześniejszych z kawałka. (no chyba że o to chodziło :) ) z tym jazzem to nigdy nie wiadomo. aranż git.mało bajery w kawałku. tej takiej co robi z numeru, hita... :) pobaw sie w oknie aranżacji z modulacjami. najlepiej wszystkiego i wszędzie. ale wiadomo nie przesadź


RE: The Fly-Carolina Reaper(Big Room) - Thomas - 11.05.2015

Zgodzę się z Wizzardiusem. Nie ma tutaj nic, co mogło wprowadzić w zachwyt. Sound design słaby, miks również. Utwór nie ma za grosz energii, a łupie tylko jakiś śmieszny kick. Brak głębi, panoramy. Wszystko brzmi płasko i sztucznie. Utwór strasznie monotonny. Według mnie trąci amatorką aż przesadnie.


RE: The Fly-Carolina Reaper(Big Room) - Orbiteus - 11.05.2015

zaczne moze od dropu ;P ... Po pierwsze bass ... Slychac ze jest, ale kompletnie nie ma kopa, tzn nie jest "dominujacy". Melodia jest kiepska , za duzo syczenia i whitenoise. Melo: melodia spoko, wszytsko fajnie ... Gdzie sie podzial bass ? pojawia sie co prawda pozniej, ale to praktycznie sam sub jest, co bardziej odpycha, niz "zacheca" do sluchania. Intro: kozackie, nakrecilo mnie na utwor mega i sie zawiodlem ;/. Na pocieszenie powiem, ze widac ze wiesz co robisz i wiesz co chcesz uzyskac ;) kewstia cwiczen i "to" po pewnym czasie ci przyjdzie na spokojnie ;). Narazie daje 3 gwiazdki ;)


RE: The Fly-Carolina Reaper(Big Room) - Fly - 16.05.2015

Dziękuję wszystkim za komentarze ! :) Zarówno te pozytywane jak i negatywne.

Następnym razem na 100% bedzie lepiej, wykręce lepszy synthy,ulepsze te istniejące,poodcinam wysokie częstotliwości (faktycznie troche ich tutaj za dużo ).Lepszą melodie już mam. Ogarne lepiej mastering.

Wiadomo utwór faktycznie nie jest genialny,ale porównując to jak wyglądały moje projekty jeszcze pół roku temu i tak jestem zadowolony :)
Pozdro :)