MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA aqmoolator - ostatni lot pilota Pirxa - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA aqmoolator - ostatni lot pilota Pirxa (/temat-electronica-aqmoolator-ostatni-lot-pilota-pirxa)



aqmoolator - ostatni lot pilota Pirxa - aqmoolator - 10.05.2015

Witam serdecznie.
Utwór z tak zwanego "ostatniego czasu". Inspirowany muzyką lat 80 i filmem na podstawie prozy Lema. Chyba najlepiej odda to co lubię i w jakim klimacie się poruszam.
Zapraszam do komentowania i odsłuchu. Albo w odwrotnej kolejności:)




RE: aqmoolator - ostatni lot pilota Pirxa - Shabboo Harper - 10.05.2015

Dobry wieczór "Retromantyku". Twój Pirx to fenomenalny ukłon wobec produkcji "dawnych czasów" ;). Synthwave/Synthpop, w tym się wyrażasz i czynisz to stylowo, fachowo, z polotem, z twórczym sprytem. Świetnie, że tu jesteś...


RE: aqmoolator - ostatni lot pilota Pirxa - chafer - 10.05.2015

Eeej, fajne, ma swój klimat. Solidna robota a melodia - chociaż prosta - została mi w głowie po zakończeniu odsłuchu.
Ps Witamy na forum :)


RE: aqmoolator - ostatni lot pilota Pirxa - Zirds - 10.05.2015

Zmień brzmienie perkusji bo strasznie dudni - lub zdejm trochę dołu i środka ze stopy i werbla.
A poza tym jest bardzo ładnie. Ciekawy VaporWave. Bardzo w stylu Harolda Faltermeyera (tego od Soundtracka do Gliniarza z Beverly Hills - Axel F)


RE: aqmoolator - ostatni lot pilota Pirxa - kociol21 - 11.05.2015

Ja łykam wszystko co kojarzy się z latami 80tymi bez popity więc i to mi się bardzo podobało. Nie słyszałem, żeby perkusja dudniła, może dlatego, że słuchałem na słuchawkach. Wszystko jest spoko, brzmienie, aranż, melodie. Gdybym miał coś zmienić, to ogólnie z całości zdjąłbym nieco góry, a dał więcej środka i może jakimś tape saturatorem przejechał do tego, żeby ogólnie dodać takiego retro ciepła do kawałka.


RE: aqmoolator - ostatni lot pilota Pirxa - Zirds - 11.05.2015

(11.05.2015, 7:44)kociol21 napisał(a): Ja łykam wszystko co kojarzy się z latami 80tymi bez popity więc i to mi się bardzo podobało. Nie słyszałem, żeby perkusja dudniła, może dlatego, że słuchałem na słuchawkach. Wszystko jest spoko, brzmienie, aranż, melodie. Gdybym miał coś zmienić, to ogólnie z całości zdjąłbym nieco góry, a dał więcej środka i może jakimś tape saturatorem przejechał do tego, żeby ogólnie dodać takiego retro ciepła do kawałka.

Na słuchawkach masz zmniejszony zakres częstotliwości ;) Ja robiłem odsłuch na głośnikach kolumnowych - monitorach odsłuchowych - JBL LSR 305 (może nie jest to najwyższa półka, ale bardzo dobrze odwzorowują oryginalne brzmienie).


RE: aqmoolator - ostatni lot pilota Pirxa - patorecydywa - 11.05.2015

Tytuł (jak zazwyczaj u Ciebie) dobrze oddaje klimat kawałka. Instrumenty dobierasz mocno pod epokę. I ten kawałek również ma ten fajny flow.

Subiektywnie, czuję tylko dysonans między retro-klimatem utworu, a tym, jak go wykończyłeś. Sumowałeś na V, podkreślając basik i soprany, a te dawne utwory brzmiały bardziej środkiem. To nie jest właściwie zarzut, bo kawałek brzmi teraz poprostu współcześniej... ale już nie tak retro.
Podobnie mam trochę wrażenie że wyrównałeś kompresorem "multiband", a starocie brzmią bardziej pojedynczo i z "ogonkiem".

Tak czy inaczej. Wery gute mjuzik


RE: aqmoolator - ostatni lot pilota Pirxa - aqmoolator - 13.05.2015

Dziękuję serdecznie za wszystkie opinie.
Co do dudnienia, to nie neguję. Może tak być. Nie dysponuję nawet półprofesjonalnym sprzętem odsłuchowym a poczciwymi Creative'ami z serii budżetowej Inspire i czasem trudno uzyskać mi brzmienie o jakim marzyłem. Ale ciągle się uczę i mam nadzieję poprawić tę barwę.
@Up
Taki był zamysł, żeby połączyć nieco nowocześniejsze brzmienie ze starym klimatem. Choć gdybym go robił dziś, to podobnie jak te ostatnie, starałbym się zrobić je jak najbardziej retro.
Jeszcze raz dziękuję za opinie.


RE: aqmoolator - ostatni lot pilota Pirxa - Almhome - 16.05.2015

Mistrzowski bass :O Serio bardzo udany utwór. Ostatnio sobie grałem w Remember Me i tam pierwszy raz zajarałem się tego typu muzyką...to też pewnie dlatego TAK BARDZO mi sie to podoba!


RE: aqmoolator - ostatni lot pilota Pirxa - abyssMB - 23.05.2015

ale fajny utwór, melodia siedzi w glowie po wysłuchaniu, a dzwieki brzmią tak stylowo- lata 80-te.
Mogę tylko pogratulować


RE: aqmoolator - ostatni lot pilota Pirxa - Knifeman - 3.06.2015

mix bardzo wydobywa niskie i wysokie

aranż bardzo dobrze rozplanowany a motyw wpada w ucho

z lemem kojarzyłbym bardziej eksperymentalne i niecodzienne barwy ale nie jest źle


RE: aqmoolator - ostatni lot pilota Pirxa - Kaper - 23.06.2015

Siemka Aqu! :) Słyszę nową produkcję :) Za dużo góry i tak jakoś sucho mi to brzmi aczkolwiek tak może i powinno być :P W sam raz do filmu, który ostatnio polecałem: 'Kung Fury' :)