MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DT 990PRO 250Ohm - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: DT 990PRO 250Ohm (/temat-dt-990pro-250ohm)



DT 990PRO 250Ohm - Almhome - 16.05.2015

Cześć!

Chciałem po dluższej przerwie wrócić do produkcji, ale znów zaczynam od zera jeśli chodzi o sprzęt...W dodatku nie znam się zbytnio na tych wszystkich sprawach technicznych.

Czy słuchawki Beyerdynamic DT990 Pro w wersji 250Ohm, nadają się do pracy BEZ interfejsu audio? Głównie chodzi mi o to czy takie słuchawki nie będą koszmarnie CICHE, bo tego bym nie chciał. Wcześniej miałem DT 770pro w wersji 80 ohm i jako tako dawały sobie rade - i tutaj też moje pytanie - będąc na moim miejscu co byście zakupili? DT 770 PRO w wersji 250Ohm czy 990? Poczytałem że 990 bardziej nadają się do miksu a 770 do rejestracji. Oczywiście to kwestia czasu aż kupie interfejs...jednak narazie musze obyć się bez tego. Mam jedynie laptopa i chce kupić słuchawki.

Czy wystarczy do sluchawek 250 ohm wzmacniacz słuchawkowy BEHRINGER HA 400? Błagam ratujcie, bo o tych wzmacniaczach, intefejsach, ohmach nie mam zielonego pojecia...Powiedzmy ze mam max 250zl na kupno "magicznego urządzenia" ktore po podłączeniu do laptopa sprawi że nie będzie niedoborów mocy.
Może i pytania zielone ale przez 2 lata wypadłem z tematu kompletnie a już wtedy mało sie znałem na sprzęcie (finanse to i się nie rozglądalem).


edit - dodam że słuchawki chce do głównie MIKSU


RE: DT 990PRO 250Ohm - Mestor - 17.05.2015

W twoim przypadku (podłączenie pod laptopa/głośność) zwróć uwagę na:
-które mają niższą impedancje i te wybierz
-poziom SPL, brać z wyższym
-które posiadają szersze pasmo przenoszenia


RE: DT 990PRO 250Ohm - Almhome - 17.05.2015

Mam na oku słuchawki Focal Spirit Professional 32ohmy. Z tego co wiem są bardzo dobrze oceniane, jednak takowe kosztują już 900zl i nie chce zeby sie okazalo ze bede juz na wstepie jeszcze potrzebowal wzmacniacza itd. bo to dodatkowy koszt ktorego nie bede w stanie poniesc. Wersja 990pro 32 ohmy kosztuje 900+ wiec odpada.
Jak Twoim zdaniem by było w przypadku tych sluchawek? Chodzi mi o wspomniane przez Ciebie kwestie.
32 ohmy
5 - 22000 Hz
nie wiem tylko jak z SPL

Zastanawiam sie tez nad Beyerdynamic 770pro 32 ohmy, tutaj pasmo przenoszenia jest wieksze bo wynosi 5Hz-35kHz....
Mozesz ostatni raz podpowiedziec mi w tej kwestii? Wiem ze mecze strasznie...

Dzięki za podpowiedz.


RE: DT 990PRO 250Ohm - Herman - 17.05.2015

o poziom glosnosci powinienes zadbac na koncu. druga rzecz, jesli uslyszysz 5Hz postawie Ci dobra flaszeczke ;) zejdz na ziemie i nie wydawaj pieniedzy na cos czego nie potrzebujesz.


RE: DT 990PRO 250Ohm - Almhome - 17.05.2015

Wiem ze nie usłysze, ale wyżej inna osoba podpowiada mi żeby zakres częstotliwości był większy wiec napisalem ze DT70 maja 5Hz-35kHz
Co masz na myśli przez "nie wydawaj pieniedzy na cos czego nie potrzebujesz"? Ze bez wzmacniacza nie ma szans zeby to jakos przyzwoicie brzmialo?


RE: DT 990PRO 250Ohm - Zirds - 17.05.2015

Ludzkie ucho nie jest w stanie usłyszeć tak niskich częstotliwości. A jeżeli już chciałbyś mimo to wygenerować taki infradźwięk to potrzebujesz głośnika wielkości szafy typu ikeowski Pax. Zakres częstotliwości opisany przy głośniczkach w słuchawkach to chwyt marketingowy dla nieznającego sie na rzeczy konsumenta. Taki mały magnes nie jest w stanie uciągnąć takich mocy.


RE: DT 990PRO 250Ohm - Almhome - 17.05.2015

Wiem o tym ze czlowiek slyszy od 20Hz - 20kHz (potem coraz mniejszy zakres) ale chodzi mi o to czy moj laptop ogarnie 32 ohmy :P Czy bede KONIECZNIE potrzebowal wzmacniacza zeby mocy nie brakowalo. Tutaj mimo wszystko Beyerdynamic sa duzo mniej kosztowne...Kompletnie na zakres czestotliwosci nie patrze, bo mimo ze maja wiekszy to mniej o wiele kosztuja. Chce byc pewnym ze sluchawki w wersji 32 Ohmy beda w miare dobrze dzialaly przy zwyklym laptopie i zwyklej zintegrowanej karcie dzwiekowej. Czy dzwiek nie bedzie jakis "skrzywdzony".


RE: DT 990PRO 250Ohm - Revnotes - 18.05.2015

Jestem posiadaczem DT 770 w wersji 250 ohmowej. Chętnie je odsprzedam za jakieś 450 PLN (do negocjacji). Panowie się tutaj rozpisują o rozpiętości pasma przenoszenia, ale nie zwrócili Twojej uwagi na najważniejszą kwestię. Mianowicie budowę słuchawek. To nie jest tak, że jedne są lepsze od drugich.

770 to słuchawki zamknięte, co za tym idzie nie przepuszczają prawie żadnego dźwięku na zewnątrz, ale też nie wpuszczają kompletnie nic do środka. Jeżeli obok w pokoju siedzi osoba, która powiedzmy słucha radia czy ogląda TV, to będzie to słuszny wybór, bo na pewno nie będziecie sobie wzajemnie przeszkadzać. Ponadto te słuchawki będą Ci się wydawać niemal nadmiernie szczegółowe, po prostu niczego nie przeoczysz. Z drugiej strony słuchawki zamknięte mają w kubkach sporo ciśnienie akustyczne, a także tworzą się przesterowania, które w pewnym zakresie utrudniają pracę np. dobór odpowiedniego balansu głośności poszczególnych pasm.

990 są odwrotnością poprzedniczek tj. otwarte. Ciśnienie jest mniejsze, uszy mają lżej, ale też dźwięki z zewnątrz, jeżeli nie będziesz słuchał głośno, mogą nieco przeszkadzać. Można by odnieść wrażenie, że tych szczegółów mają mniej i grają jaśniej (więcej góry). W tym przypadku osoby przebywające w tym samym pokoju będą dokładnie słyszały nad czym aktualnie pracujesz. Zaletą jest na pewno brak przesterowań, tak najprościej mówiąc, dźwięk który się z nich wydobywa jest bardziej zbliżony do monitorów odsłuchowych.

Kwestia głośności jest tutaj najtrudniejsza, ponieważ nie potrafię stwierdzić, co oznacza dla Ciebie głośno. Ja swoje 770 podczepiałem nawet pod telefon, ale grają bardzo cicho, ponieważ ich impedancja jest zbyt duża. Ogólnie to nie są słuchawki z najniższej półki, bez dodatkowego wzmacniacza będą cierpiały, ale będziesz w stanie na nich pracować, kwestia komfortu.


RE: DT 990PRO 250Ohm - Signe - 31.05.2015

Tak jak koleka napisał wyżej o 990PRO to się pod tym podpisuję. Miałem i w sumie polecam i odradzam. Są mega wygodne, naprawdę nie miałem wygodniejszych słuchawek na głowie od 990PRO. Welurowe nauszniki robią robotę. Niestety posypała mi się jedna słuchawka i nie gra, w PL brak możliwości naprawy więc naprawdę zastanów się nad ich kupnem bo na necie można znaleźć dużo osób którym pada właśnie jedna słuchawka. Co do odsłuchu, też bardzo przyjemny, grają bardzo czysto i nadają się do mixu jak najbardziej. Otwarta budowa jednak sprawia że musisz robić odsłuch w dosyć "intymnych" warunkach z muzyką. :)

Pracowałem na nich z lapkiem i zintegrowaną kartą i grały normalnie (250Ohm), w większości jednak używałem wzmaka Behringera.