MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Kasper B - The Mercury - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Kasper B - The Mercury (/temat-kasper-b-the-mercury)

Strony: 1 2


Kasper B - The Mercury - Kaper - 27.05.2015

Witajcie :)
Tym razem to drugi mój post z muzyką i tym razem nie pomylę działu :D

Uwaga na głośne intro :)




Enjoy! :)


[Obrazek: 11260438_10206945756503192_604704500_o.jpg]


RE: Kasper B - The Mercury - Revnotes - 28.05.2015

Jestem prawie pewny, że ja już to słyszałem, ale ponieważ tak tutaj pusto krótko się wypowiem ;)

W intro przeszkadzają mi rozrzucane przeszkadzajki, przynajmniej w słuchawkach, bo na głośnikach nie jest to problemem. Poza tym wszystko jest na swoim miejscu i trzyma się kupy.


RE: Kasper B - The Mercury - Jeykop - 28.05.2015

Jak dla mnie trochę za bardzo rozrzucane na boki. Kawałek raczej wykonany porządnie, miks ok. Tylko jak na Big Room dla mnie za mało mocy ;D


RE: Kasper B - The Mercury - Shabboo Harper - 30.05.2015

Intro podoba mi się. Jest dyskretny build up, potem cd. w brzmieniu właściwym w tymże gatunku. Jedyny minus to lead (synth) w tej powtarzalnej tonacji (barwie). W pewnym momencie nuży. Outro klimatyczne <takjest>.


RE: Kasper B - The Mercury - Kaper - 30.05.2015

Revnotes, tak, słyszałeś u konkurencji ale tam już tego tematu nie ma ;)
Hehe.. a mnie się wydaje, że przeszkadzajki są jeszcze zbyt na środku, może to przez moje 2+1 logitecha :)

Jaykop, starałem się oby było jak najwięcej dynamiki ale moja wiedza i możliwości się zakończyły na tym co zrobiłem :D Może w przyszłości będzie lepiej :)

Shabboo Harper, nie wykluczone, że może się nużyć, w końcu przewija się przez cały kawałek ;)

Dziękuję Wam wszystkim za poświęcony czas na przesłuchanie i skomentowanie. Subiektywna opinia innych producentów jak i słuchaczy jest dla mnie bardzo ważna :)


RE: Kasper B - The Mercury - Mat.Mor.Raw - 30.05.2015

Przyjemnie się słucha tej muzyki. A mnie właśnie się podoba to porozrzucanie po kanałach. Dzięki temu brzmi to inaczej niż większość kawałków w tym gatunku. Podobają mi się dynamiczne przejścia pomiędzy poszczególnymi częściami, jest urozmaicenie w warstwie kompozycyjnej. Są momenty mniej i bardziej zagęszczone, w umiejętny i spójny sposób panujesz nad nastrojem. Solidny kawałek. Moja ocena 4/5. Szkoda, że nie ma na soundcloudzie, to bym sobie dodał do playlisty.


RE: Kasper B - The Mercury - Layap - 30.05.2015

Na video nie da się patrzeć, ale kawałek zrobiony bardzo fajnie. Podoba mi się przestrzeń i w ogóle dobór brzmień. Jak na ten gatunek bardzo bardzo ładnie :)


RE: Kasper B - The Mercury - Kaper - 30.05.2015

Mateusz Morawski, dzięki za tak budujący komentarz :D
Tu masz promujący link z SC ale z kanału wytwórni bo ja jeszcze nie mogę dodać u siebie :)

https://soundcloud.com/loudhouserecordsfactory/kasper-b-the-mercury-available-july-4

Layap, video to akurat nie w mojej kwestii :) Tobie też dziękuję za komentarz :)


RE: Kasper B - The Mercury - ch4os - 24.06.2015

Ten synth jest ultra dobry, sam robiłeś? Generalne propsy za nute bo siada :D


RE: Kasper B - The Mercury - 5zym - 9.07.2015

baardzo szeroko
osobiscie lubie duzo w S
ale w mono wiekszosc znika, wiec kompatybilnosc bardzo slaba
zgadam sie z Jaycob ze pasmowo mogloby sie to inaczej ukladac
bardziej energetycznie
glowny temat zgodny z gatunkiem ale bardzo szybko meczy
ciekawe flamy na stopce
dopiero od 2;54 zaczyna sie robic fajnie ... ale krotko

troszke wiecej "skila" i bedzie wzorowo


RE: Kasper B - The Mercury - aqmoolator - 9.07.2015

Jako, że nie nazwę się znawcą czy miłośnikiem gatunku, to łatwiej mi o obiektywizm ;P ( choć i ten jest ograniczony moim subiektywnym kryterium, które da się skrócić do "podoba mi się" .. "może być" i "kicha" )
Zatem "podoba mi się" i to bardzo. Ja tam nie czepiam się czy odbiega od schematów dla gatunku, bo dla mnie im bardziej nieschematyczne tym lepiej. Łamie schemat w kwestii panoramy? To lepiej. Bo brzmi świetnie. A same barwy są wyraziste i na tyle charakterystyczne, że utwór pozwoli się zidentyfikować po kilku dźwiękach. No ile kompozycji daje taką możliwość? Gdybym usłyszał teraz fragment tego nagrania w jakiejkolwiek stacji - jestem pewny, że rozpoznam od razu. I chyba o to chodzi nie? :) Poza tym, jak dla mnie, motyw melodyczny jest bardzo chwytliwy. Pewnie dałoby się jeszcze dodać mocy. Może kilka decybeli. Może więcej mięsa. Nie zmieni to jednak faktu, że kompozycja stała się rozpoznawalna i charakterystyczna na tyle, że ewentualne przeróbki i miksy i tak pozwolą rozpoznać autora. Bajeczny numer! Ma energię i moc jakie lubię.


RE: Kasper B - The Mercury - Shizzlematic - 9.07.2015

Utwór dobry, ale linia melodyczna zbyt monotonna. Mogłeś momentami wyrzucić ten pluck i dać całkiem inną melodie np na break'u :P


RE: Kasper B - The Mercury - TanterStyleZ - 9.07.2015

Haha Slyszalem to na bank....pierwsze odczucie ze to nie jest twoj utwor bo melodia nawet w jednym procencie nie jest zmieniona od tej ktorej slyszalem choc nie wiem co to byl za tytul bo nie slucham tych gatunkow pokusze sie o stwierdzenie ze to nie jest twoj utwór tylko zwykła ściema i ten sam dźwięk tego motywu identico nawet nie zmienione .
Choc nie slucham tych gatunków to na 1000 procent juz to gdzies slyszalem.
Chyba ze to co słyszałem kiedyś to było to twoje tylko jeszcze tu nie pokazane to oook xd
Nie musisz mi tego udowadniać jednak sądze że to nie jest twój utwór.


RE: Kasper B - The Mercury - aqmoolator - 9.07.2015

@ TanterStyleZ

tak na logikę
myślisz, że autor wątku ryzykowałby kontakt z wytwórnią gdyby kompozycja nie była jego, a okazać by się miała zwykłym plagiatem?
przypuszczam, że wątpię :P
toż taki wybryk kosztowałby go o wiele więcej niż tylko utratę twarzy


RE: Kasper B - The Mercury - TanterStyleZ - 10.07.2015

To ty sadzisz a ja powiedzialem co sadze. A jesli faktycznie tak jak on mowi ze ten utwor jest 'zdjety z konkurencji' to jakas informacja by sie przydala ze to byl utwor takiego wykonawcy ze to stad pomysl wziecia z niego motywu bo juz tego utworu nie ma.. a kiedys byl grany itd.
A tak to slychac od razu ze to nie jest utwor tej osoby tylko zdjety calkowicie od kogos w dodaktu z brakiem informacji jakiejkolwiek na ten temat... A jesli ktokolwiek slyszy ten sam utwor i nagle oswiadcza ze to jest jego i nic wiecej.... To zawsze to bedzie 'walić' ściemą... Nie unikniesz tego tak bywa czasem...
a juz tak wogole na marginesie to nie zabili by go za to xd moze twarz by chwilowo stracil jednak pozniej by odzyskal ja moze xd


RE: Kasper B - The Mercury - aqmoolator - 10.07.2015

@ TanterStyleZ

jeszcze raz w sposób łopatologiczny
Zdjęte u konkurencji - dla mnie oznacza, że wcześniej utwór ten "wisiał" ( był zamieszczony, udostępniony ) na innym portalu ( innej stronie dla muzykantów) { wybacz ten sarkazm :P} i pewnie też w innej wersji. Na fejsie u autora ( gdybyś zadał sobie trud, choć odrobinę trudu ) przeczytać można, cytuję; "Pierwszy w karierze wydany utwór pełnego mojego autorstwa"
Co to dla Ciebie oznacza? Bo dla mnie tyle, że od początku do końca jest jego autorem. Nie pisze remiks, przeróbka czy inspiracja, tylko "mojego autorstwa". Wiesz, nie znam człowieka osobiście, ale nie sądzę, żeby do wydawnictwa poszedł w ciemno licząc, że ukradnie czyjś pomysł i ujdzie mu to na sucho. No wybacz, że go tak bronię, ale Twoje oskarżenia wydają mi się cokolwiek nie na miejscu.
Pisząc o karze większej niż utrata twarzy mam na myśli kary finansowe, którą zapewne mógłby ponieść narażając wydawnictwo na taki numer. Nie znam szczegółów umowy, ale wydawnictwo na pewno zabezpiecza się przed takimi wpadkami.


RE: Kasper B - The Mercury - TanterStyleZ - 10.07.2015

Luźne stwierdzenia to oskarżenia dla Ciebie... to chłooopie daj se spokój z przyjmowaniem czyichs opini skoro Cie to boli bo Cie to zje zbyt aż nad to poważnie bierzesz do siebie czyjes opinie.. i uważaj bo wpadniesz w urojenia...
agmoolator chce byc obronca mam nadzieje ze autor jej nie potrzebuje.
Mam nadzieje że autora nie wprawilo to w desperacje jak co niektorych i nie wzial do siebie luznych stwierdzen i nie bedzie sie przed nimi bronil xd


RE: Kasper B - The Mercury - aqmoolator - 10.07.2015

(10.07.2015, 10:40)TanterStyleZ napisał(a): Luźne stwierdzenia to oskarżenia dla Ciebie... to chłooopie daj se spokój z przyjmowaniem czyichs opini skoro Cie to boli bo Cie to zje zbyt aż nad to poważnie bierzesz do siebie czyjes opinie.
Skoro kogoś bronisz to może idz na sędziego... i uważaj bo wpadniesz w urojenia...
Mam nadzieje że autora nie wprawilo to w desperacje jak co niektorych i nie wzial do siebie luznych stwierdzen i nie bedzie sie przed nimi bronil xd

Czytasz to co piszesz przed wysłaniem?
Ok. Podsumuję to tak;
Biorę to z powagą, bo zarzut z Twojej strony jest moim zdaniem poważny. Nie można traktować lekko insynuacji, że ktoś jest złodziejem. Podważyłem Twoją opinię swoim zdaniem, a Ty nie umiesz uargumentować swojego więc jedziesz w odwecie ad personam.
Kończą Ci się argumenty, zaczynają "srakastyczne" uwagi.
Wnioskuję zatem, że jesteś osobą o ograniczonej inteligencji i chamskim usposobieniu. Nie potrafisz przyznać się do błędu a dyskusję sprowadzasz teraz do wycieczek personalnych (też tak potrafię).
I nie bierz tego do siebie, bo to nie jest moje zdanie tylko takie luźne stwierdzenia.
się kłaniam
aq


RE: Kasper B - The Mercury - TanterStyleZ - 10.07.2015

Dokladnie nie musze ci nic udowadniac i nie bede proste.
Jesli liczyles na to to sie przeliczyles i tez twoj problem nie moj xd
Poza tym ty sie podczepiles a teraz 'placzesz' ze ciebie ktos skomentowal... xd
Dobrze juz wiem co potrafisz... xd tusk ci da za to odznaczenie panstwowe .
Hahah dobrze jesli jest to luzne stwierdzenie to nie wezme tego do siebie a z poważnymi kwestiami które sobie snujesz idz do sądu i tam sie poskarż to cie zrozumieja xd i koniec tematu .


RE: Kasper B - The Mercury - piral - 23.07.2015

Inne, dość ciekawe. Ten horn w dropie zbyt cienki, ale że track już wydany to myślę, że nie ma co oceniać techniki. Niby wszystko kręci się wokół jednej melodii, ale nie wynudziło mnie.