MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DEEP Layap - Last Night - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DEEP Layap - Last Night (/temat-deep-layap-last-night)



Layap - Last Night - Layap - 30.05.2015

Witamy serdecznie,

z tej strony duet Layap. To nasz pierwszy wpis na tym forum, także- dzień dobry! :)

Chcielibyśmy zaprezentować swój autorski utwór "Last Night", który ma być zapowiedzią całego projektu/albumu/setlisty/mixtape-u etc.

Czekamy na każdy komentarz, opinię, ocenę, krytykę, aprobatę- na wszystko! Chcemy chłonąć wasze przemyślenia! :)



Serdecznie pozdrawiamy,
LAYAP


RE: Layap- Last Night - Zirds - 30.05.2015

Za bardzo kick dudni i się gryzie lekko z tym basem. Potem jak wchodzi piano/rhodes to też rezonuje.
Szkoda, że kick pompuje (sidechain) ze skrzypcami. Ja bym pozwolił im popłynąć mimo kluczowania tak jak w breaku.
Ogólnie bardzo ładnie :) 4/5


RE: Layap- Last Night - Layap - 30.05.2015

! Dzięki wielkie za komentarz! :)
Sidechain to nasz mały fetysz- lubimy jak "pompka" w utworze chodzi wyraziście. Może następnym razem o tym pomyślimy.
Jeśli chodzi o kick, to może lekko jest zbyt mocny/niski, ale też klimat miał być dość duszny. Może się mylimy :)

Weźmiemy uwagi do serca i na pewno będziemy o tym pamiętali! i dzięki za dobrą ocenę :)
Pozdrowienia :)


RE: Layap- Last Night - Revnotes - 30.05.2015

Zgadzam się co do relacji stopy z basem. Dół pasma sprawia wrażenie takiego malutkiego, pomimo że motyw opiera się na basie, czyli coś nie tak. Osobiście przeszkadza mi ten wokal potraktowany radiowym filtrem, niepotrzebnie obniża poziom całości, ale pewnie bez niego zanudziłbym się na śmierć. Duży plus za background, pięknie to płynie w breaku, uwierzyłem że stać was na wiele więcej.


RE: Layap- Last Night - DaveMilla - 30.05.2015

Osobiście wywaliłbym ten clap(2.09-2.59),który psuje cały klimat.Poza tym bardzo ciekawy traczek


RE: Layap- Last Night - patorecydywa - 30.05.2015

ogólnie, dobra robota. W brzmieniu brakuje mi trochę "przestrzeni". Wokal ciut za cichy i brakuje mu odrobiny środka.


RE: Layap- Last Night - Shabboo Harper - 30.05.2015

Witajcie Layap,
"+": przyjemny flow; wiolonczela urokliwie kontrastuje z backgroundem, cudnie "unosi się" (od 1:38) kusząco "gaworząc" z wokalem.
"-": głos wyrafinowany, lecz potrzebuje trochę przestrzeni ("You can hardly speak"); donośny kick i clap to lekki "zgrzyt"; chór "przyciężki" i efekt (3:31) jak "nieproszony gość" burzy, w moim odczuciu, klimat.
Melodyjny kawałek. Gratuluję <takjest>.


RE: Layap- Last Night - Layap - 5.06.2015

Ojej! Dzięki bardzo :)
Każda uwaga jest dla nas na wagę złota!
Zastanowimy się nad większą zabawą equalizer-em i skupieniem się nad relacją stopy z basem! Obiecujemy :)
Pozdrawiamy i jeszcze raz dzięki wszystkim za przesłuchanie ;)


RE: Layap- Last Night - UF_Glomma - 7.06.2015

a mi siadł stosunek kick bass. też lubie sajd czejn. energia 5. te dropy mnie nie rozpędziły tak jak powinny. synthy fajnie smyczek fajnie. drumy troche suche. brakuje mi reverbu na klapie albo bardzo delikatnego dileja. aranż 5 kawałek 4,6 czyli 5


RE: Layap- Last Night - Madtone - 13.06.2015

Kick za bardzo zagluszony moim zdaniem

W 1:00 brakuje mi czegos. Ok, jest to deep house wiec nie trzeba roznych glosnych efektow, ale maly clap z rewerberacja fajnie by sie dolaczyl do pianina.

Co chodzi o skrzypce, owszem, sidechain jest potrzebny, ale bardzo malo!
Jesli moge zadac pytanie, jakie VST uzywales do skrzypiec?

Pozdrawiam,
Madtone


RE: Layap- Last Night - Layap - 15.06.2015

(13.06.2015, 21:56)Madtone napisał(a): Kick za bardzo zagluszony moim zdaniem

W 1:00 brakuje mi czegos. Ok, jest to deep house wiec nie trzeba roznych glosnych efektow, ale maly clap z rewerberacja fajnie by sie dolaczyl do pianina.

Co chodzi o skrzypce, owszem, sidechain jest potrzebny, ale bardzo malo!
Jesli moge zadac pytanie, jakie VST uzywales do skrzypiec?

Pozdrawiam,
Madtone

Dzięki za komentarz :)
Skrzypce są nagrane, nie jest to żadne VST :) Nasz duet składa się na produkcję/wokal + skrzypce.

Pozdrawiamy,
Layap


RE: Layap- Last Night - Loco - 15.06.2015

Bardzo ciekawy utwór. Bardzo mi się podoba "radiowe" wpasowanie wokalu do reszty. Skrzypce mnie bardzo urzekły, a trochę później ten chórek Heart Świetne połączenie minimalistki z maksymalnym przekazem. Mocna 5 ode mnie.


RE: Layap - Last Night - Layap - 24.06.2015

(15.06.2015, 20:37)LocoMatt napisał(a): Bardzo ciekawy utwór. Bardzo mi się podoba "radiowe" wpasowanie wokalu do reszty. Skrzypce mnie bardzo urzekły, a trochę później ten chórek Heart Świetne połączenie minimalistki z maksymalnym przekazem. Mocna 5 ode mnie.

! Bardzo dziękujemy za miłe słowa! :)
Dziękujemy też za wyróżnienie w dziale "najlepsze utwory"! To bardzo budujące! :)

Pozdrawiamy!
Layap


RE: Layap - Last Night - Mish Alien - 21.07.2015

Oryginalny pomysł, świetne wykonanie, oby tak dalej!