MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER AdamWax - Łapanka - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER AdamWax - Łapanka (/temat-other-adamwax-lapanka)



AdamWax - Łapanka - Abigail Noises - 6.06.2015

Fragment okrutnej historii naszych dziejów.



[Obrazek: 9s9fll.jpg]



RE: AdamWax - Łapanka - Shutara - 6.06.2015

Wybrałeś bardzo ambitny temat, za co tym bardziej szanuję.
Względny chaos znakomicie odwzorowuje ten zajebiście duży kleks w książce o ludzkości. ;)


RE: AdamWax - Łapanka - efg1 - 7.06.2015

Ciężko mi było to wysłuchać do końca szczerze mówiąc (działa na wyobraźnie). Ciężko też opisać co to za gatunek... muzyka ilustracyjna? Ze strony technicznej wszystko w porządku. Utwór daje do myślenia, ale nie mam ochoty go słuchać za często...


RE: AdamWax - Łapanka - Knifeman - 7.06.2015

dla takich utworów żyje na tym forum - temat z jajem i to się chwali, ale zbyt mocno podwyższony pitch jako głos dziecka(?) okazał się fatalnym zabiegiem i cała atmosfera mi uciekła (mam spaczenie od kawałków mumu), na pewno dałoby się coś jeszcze zrobić z całym wokalem, może rewerbu więcej, jakiś flanger czy vocoder (chyba ze próbowałeś i nie współgrało wtedy rozumiem)

warstwa melodyczna dodana perfekcyjnie, tempem i kilkoma słowami można by wprowadzić trochę paniki ale to już opcja

ni to strasznie ni psychodeliczne ale trzeba przyznać że ma gęsty klimat


RE: AdamWax - Łapanka - OProject - 7.06.2015

Jak dla mnie wokal wyszedł tragicznie, te piczowanie jak pisze knifeman bardziej kojarzy się raczej ze śmiesznymi utworami, albo nightcorem czy happy hardcore innymi podobnymi stylami, a temat poważny...
Chociaż z drugiej strony wokal raczej brzmi jak zapis myśli człowieka ze schizofrenią paranoidalną.
A więc według mnie wyszedł straszny chaos... można od tego rozchorować się psychicznie xd z jednej strony brzmi to strasznie, śmiesznie, kiczowato, psychodelicznie, ciężko i dziwnie.
Z jednej strony nadaje się na fucklogic a z drugiej nie z uwagi na temat.
Uważam że powinieneś pozostać przy oryginalnych wysokościach głosów, albo w ogóle z nich zrezygnować.
Chętnie bym posłuchał wersji instrumentalnej :P
Przy czym wydaje mi się że instrumenty brzmią nieco sucho.
Generalnie ja tego nie kupuje, sory, za dużo tego wszystkiego... nie dla mnie, utwór trafi na półkę - nie słuchać, za ciężkie! :P
Pozdrawiam


RE: AdamWax - Łapanka - Abigail Noises - 7.06.2015

Wszystkie wokale moje - nawet strzelałem ''odpaszczowo'' i udawałem Niemców w oddali. Dziecko miało być nienaturalne, jakby z innej planety, głos ducha itd. Niech każdy interpretuje jak chce. Nie chciałem aby wszystko było dogłębnie dołujące i naturalistyczne - to w końcu wciąż utwór muzyczny. Długo się zastanawiałem czy pójść na całość i wydaje mi się, że dobrze zrobiłem, że nie poszedłem - bo przecież mogłem nagrać rozstrzeliwanych ludzi, wieszanych, modlących się itd. A przecież już teraz OldscoolProject napisał:

Cytat:brzmi to strasznie, śmiesznie, kiczowato, psychodelicznie, ciężko i dziwnie.

Dzięki, tak miało brzmieć - ma budzić kontrowersje. Zresztą takie są wojny - chyba każdy zna pojęcie ''histerycznego śmiechu''...


Ogólnie wiem, że to ciężki utwór i nie każdemu przypadnie do gustu.

Dzięki za opinie.


RE: AdamWax - Łapanka - Zirds - 7.06.2015

Weź mikrofon i z Anią zróbcie porządne nagranie histerycznych śmiechów. Fajna zabawa z tego jest.


RE: AdamWax - Łapanka - Abigail Noises - 7.06.2015

Ee... Ty tak na serio? Histeryczny śmiech pojawia się wtedy jak ''ktoś pęka'', załamuje się - to właśnie jest histeryczny śmiech na tle nerwowym. W czasie wojen pełno jest takich zaburzeń psychicznych, które wcale nie świadczą o dobrym humorze <omg>

Dlatego wybacz, ale nawet gdyby Ania zgodziła się (choć trudno ją do pewnych rzeczy przekonać) nagrać coś do tego utworu, np. ''porządny histeryczny śmiech'', jak to nazwałeś, to na pewno dobrze byśmy się nie bawili. Śmiechów w tym kawałku nie będzie.

No chyba że pisałeś ot tak, aby sobie nagrać śmiechy jako sample/loopy na przyszłość - bo nie za bardzo rozumiem taką lakoniczną wypowiedź ;)


RE: AdamWax - Łapanka - Zirds - 7.06.2015

(7.06.2015, 19:51)AdamW napisał(a): Ee... Ty tak na serio? Histeryczny śmiech pojawia się wtedy jak ''ktoś pęka'', załamuje się - to właśnie jest histeryczny śmiech na tle nerwowym. W czasie wojen pełno jest takich zaburzeń psychicznych, które wcale nie świadczą o dobrym humorze <omg>

Dlatego wybacz, ale nawet gdyby Ania zgodziła się (choć trudno ją do pewnych rzeczy przekonać) nagrać coś do tego utworu, np. ''porządny histeryczny śmiech'', jak to nazwałeś, to na pewno dobrze byśmy się nie bawili. Śmiechów w tym kawałku nie będzie.

No chyba że pisałeś ot tak, aby sobie nagrać śmiechy jako sample/loopy na przyszłość - bo nie za bardzo rozumiem taką lakoniczną wypowiedź ;)

Nie mów, że nie potraficie udawać... to jak w filmach robią tak zwany "histeryczny śmiech"? ;)
Jeżeli potrafisz nagrać taki utwór to możesz też nagrać psychodeliczne odgłosy szpitala psychiatrycznego... To już jest kwestia wyobraźni ;)


RE: AdamWax - Łapanka - Mat.Mor.Raw - 11.06.2015

Ciekawie zbudowany klimat. Gęsta aranżacja budzi niepokój i tworzy duszną atmosferę. Bardzo dobry miks i opanowanie panoramy. Dźwięki przelatujące płynnie z jednego kanału do drugiego kreują przestrzeń i wciągają słuchacza w środek przedstawionych wydarzeń.
Zgodzę się z kolegami, że ten podwyższony wokal tutaj nie pasuje. A przez to nadmiernie zwraca na siebie uwagę odciągając ją od naprawdę solidnego brzmienia w tle. Wystarczyłoby przefiltrować go korekcją typu telephone lub megaphone i potraktować jakimś efektem lo-fi, żeby nadać mu trochę archiwalnego charakteru. Wtedy zabrzmiałoby to spójnie z podkładem. Moja ocena 3/5.