MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Faden Hookz - My little paradise (+2) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Faden Hookz - My little paradise (+2) (/temat-house-faden-hookz-my-little-paradise-2)



Faden Hookz - My little paradise (+2) - Faden - 6.06.2015

Witam. Moja nowa i starsza produkcja. Zapraszam do komentowania oraz hejtowania jesli ktos chce. Niebede sie sprzeczal...







Starszy utwor jest poprawiony i dodalem wokal znajomej, ktora napisala tekst.


RE: Faden Hookz - My little paradise (+2) - Shabboo Harper - 7.06.2015

"My Little Paradise": pierwsze skojarzenie - Yazoo. Prosty, jednolity beat; nie jest to wymyślny aranż. Przejścia bez "koloru"; instrumentarium skromne z ogromnie nużącym piano, "suchym" tamburynem. Ach, i jeszcze dum dum dum dum dum ... <ziewa>

"Take Me To The Discotheque": to zupełnie nie jest mój klimat. Z pewnością wokal (Aria) przysłużył się do korzystniejszego odbioru tego... specyficznego numeru. <hmm>

Faden, trzymam kciuki za Twe kolejne, efektowniejsze produkcje :).


RE: Faden Hookz - My little paradise (+2) - efg1 - 7.06.2015

"My Little Paradise": ułożyłbym jakoś inaczej bass, albo chociaż dał mu jakis sidechain bo często odzywa się w tym samym momencie co stopa i się doły nakładają. Pianino mi się podoba w początkowej fazie, w brejku czar pryska. Spróbuj może zaloopować sam początek tego pianina, tutaj paradoksalnie mniej złożony motyw na nim może dać lepszy efekt. Na pewno musisz jakiś synth jeszcze dodać bo jest łyso.

"Take Me To The Discotheque": bass do wymiany, głównie melodyjnie, pada dodaj jakiegoś. Pianino ciszej musi być i może jakaś inna barwa. Jakbyś temu piano odjął nut to myślę że było by lepiej. Słyszę, że jest z nexusa, masz tam kilka innych brzmień pianin co będą lepiej pasować. Wersja instrumentalna chyba nie ma sensu bo największa atrakcją tu jest wokal, który jest fajny. Pozdrów znajomą :)

Dodaj jakiś pad w jednym i drugim numerze momentami a będzie lepiej.


RE: Faden Hookz - My little paradise (+2) - UF_Glomma - 7.06.2015

pierwszy numer dość monotonny. piano za czyste przez to wydaje sie płaskie. robiłeś jakiś panning tego numeru? bo ogólnie numer tak jakby leciał na mono (oprócz tych bębnów na dropie). aranżacja bez efektu wow. poukładane bez większej dynamiki. a i dynamiki też za bardzo nie ma. słabo z masterem (próbą masteru). w lajfie ja używam bright and edgy mastering i go dokręcam. nabiera wtedy soków kawałek. oczywiście wcześniej eq na śladach dla wyklarowania.
Drugi numer dużo lepiej z klarownością. też troszke "Wow" brakuje ale już soki bardziej są wyczuwalne. aranż fajny dość. choć bardziej bym uwydatnił piano. lepszą korekcje bo tam w sumie to piano mówi co to za kawałek. 1- 2,5/5 2-4/5 suma 3/5


RE: Faden Hookz - My little paradise (+2) - Faden - 10.06.2015

Efg 1
Co do pierwszego utworu to mam pewien pomysl i przearanzuje go troche. Fakt. Mozna by duzo lepiej go zrobic. Nacisk polozylem glownie na wokal, ktorego jeszcze niemam. Na pewno zapelnie go odpowiednio.
Co do drugiego, to piano jest z" kontaktu", a "Bell" z nexusa.

UF
Panning dobra sprawa. Mastering tu niebyl robiony z tego wzglegu, ze ktos mi go robi i ciesze sie ze to uslyszales, bo nikt inny niewspomnial.xD Ja mam zepsuty port w kompie do karty dzwiekowej i dlugo sie do tego zbieram, aby to zrobic. Pewnie bym sam robil, ale znajomy wisi mi 5 masterow. W kazdym razie zabieram go na warsztat.;)

Shabboo
2 utwor to kwestia gustu. Jedni lubia inni nie.
I tobie zycze tobie tego samego...