MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DEEP Madonna - Frozen (Mike Trause Edit) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DEEP Madonna - Frozen (Mike Trause Edit) (/temat-deep-madonna-frozen-mike-trause-edit)



Madonna - Frozen (Mike Trause Edit) - MikeTrause - 13.06.2015

Witam Was ponownie :)

Ostatnio cały mój wolny czas rzuciłem na remix Madonny - Frozen. Jakoże kawałek jest mi bardzo bliski trudno mi ocenić :) Wierzę w Wasze wytrawne ucho i pomoc. Chciałbym, żebyście pomogli mi to poprawić, co jest żle? a co do przyjęcia ? Bardzo mi zalezy na Waszych opiniach :)




RE: Madonna - Frozen (Mike Trause Edit) - Zirds - 13.06.2015

Jest Fajnie. Chociaż wywaliłbym te bongosy, albo umieścił bym je w tle. Ogólnie szczerze wokal jest przekompresowany. Pewnie próbowałeś go bardzo przebić przez te ciężkie pady w tle.


RE: Madonna - Frozen (Mike Trause Edit) - MikeTrause - 13.06.2015

(13.06.2015, 22:02)Zirds napisał(a): Jest Fajnie. Chociaż wywaliłbym te bongosy, albo umieścił bym je w tle. Ogólnie szczerze wokal jest przekompresowany. Pewnie próbowałeś go bardzo przebić przez te ciężkie pady w tle.

tak masz rację, wokal mi sie troche chował w tle, a na nim bardzo mi zależało bo jest naprawde dobry.


RE: Madonna - Frozen (Mike Trause Edit) - Shabboo Harper - 14.06.2015

Welcome back ;).
"Ray Of Light" to fenomenalny album Madge. Każda sekunda poszczególnych tracków nie jest mi obca. Toteż "Frozen" również i mi jest bliski...
Michale, w moim odczuciu:
"+": dobre tempo; głęboka, świetna barwa drum'u, choć wciąż jest zbyt donośny; bongos'y "charakterne"; bass klimatyczny; miękkie, subtelne hmmmm, które lubię ^^.
"-": intro nie istnieje; wokal potrzebuje (chwilami) "tajemniczego" pogłosu; w 1:08-1:11 i 3:32-3:35 jest przyśpieszony; synth,"towarzyszący" M. w tle (0:32) brzmi nienaturalnie i jest trochę "w separacji" do treści utworu; brak intensywniejszych fx'ów, które byłyby "metaforą" uwodzicielskiego mroku, bólu...; coś a'la clap (0:32 lub 1:04) zbyt suchy, podobnie jak "stukot" (2:49); Sound Design lekko nuży, zwłaszcza, iż fragment od 3:28 (z początku remix'u) powtarza się; outro "niedopieszczone".
Pokuś się, proszę, o jeszcze więcej "świeżości", niech "Frozen" unosi się jak "chłodny oddech"; w background spróbuj "wpleść" smyczki, które w oryginale w swym "ciemnym kolorycie" są przepiękne.
Mike, będzie... <v>


RE: Madonna - Frozen (Mike Trause Edit) - Kaper - 17.06.2015

Słabo technicznie, przester na przesterze, wszystko się gniecie przez co cała przyjemność słuchania znika i osobiście nie chce mi się słuchać dalej :P


RE: Madonna - Frozen (Mike Trause Edit) - MikeTrause - 17.06.2015

(17.06.2015, 9:45)Kaper napisał(a): Słabo technicznie, przester na przesterze, wszystko się gniecie przez co cała przyjemność słuchania znika i osobiście nie chce mi się słuchać dalej :P


https://pl.wikipedia.org/wiki/Przesterowanie

Warto wiedzieć o czym się pisze kolego :)

Przesterowań tutaj akurat nie ma :)

Pozdrawiaim


RE: Madonna - Frozen (Mike Trause Edit) - ProCkers - 17.06.2015

Tutaj akurat kolega Kaper ma trochę racji, bo momentami kawałek trzeszczy :) Ogólem wszystko jest tu zbyt ściśnięte, dusi się. Przesadziłeś chyba z kompresją i limiterem chcąc uzyskać jak największą głośność ;) Aż momentami występuje zjawisko pompowania. Nie tędy droga ;) Lepiej żeby było nieco ciszej, a została zachowana dynamika ;) Wokal to już wiesz że jest zbyt schowany.
Tyle na temat mixu.

Co do aranżu to nie jest źle. Fajna perka, niezłe pady. Brakuje mi tu tylko nieco dłuższego break'a, bo cały praktycznie cały czas gra perkusja. Nie są to moje klimaty, ale nawet fajnie się słucha. Gdyby nie bardzo słaby mix, to kawałek by był całkiem udany ;)
Popraw to i będzie ok ;)


RE: Madonna - Frozen (Mike Trause Edit) - MikeTrause - 17.06.2015

Dziękuję Wam za podpowiedzi :) właśnie staram się nanosić poprawki :)

Pozdrawiam


RE: Madonna - Frozen (Mike Trause Edit) - meatBall - 20.06.2015

pisałem Ci, jak było w demówkach. traczek jest całkiem przyzwoity, stopę delikatnie odkurzyłeś, ale dookoła pogniecione są te ścieżki dosyć mocno... motyw mi się podoba, zwłaszcza dolne partie, ale męczący jest na dłuższą metę ten miks, poważnie... można jeszcze posiedzieć :]

pozdro


RE: Madonna - Frozen (Mike Trause Edit) - ch4os - 24.06.2015

Troszkę więcej kompresji nie zaszkodzi, zdecydowanie. Miejscami przeszkadza źle wg. mnie wpasowany wokal, ale te bongosy to wybaczają, mmm, super ;D