MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Problem po zmianie systemu operacyjnego - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Problem po zmianie systemu operacyjnego (/temat-problem-po-zmianie-systemu-operacyjnego)



Problem po zmianie systemu operacyjnego - lovetrance01 - 14.06.2015

Witam.
Zmieniłem system z xp na win7 64bit, ponownie zainstalowałem fls 9, i niestety okazało się, że wszystkie stare projekty tak bardzo się tną, trzeszczą i strzelają, że prawie nie da się ich odtworzyć. Przy nowych projektach już po kilku podpiętych wtyczkach zaczynają się trzaski, a im dalej w las, tym więcej drzew. Brzmi to naprawdę dramatycznie. W prawdzie komp mam dość słaby (i3, 4gb) ale wcześniej używałem jeszcze słabszego sprzętu a brzmiało to wszystko znacznie lepiej. Ktoś domyśla się co może być problemem?
Pozdrawiam


RE: Problem po zmianie systemu operacyjnego - Knifeman - 14.06.2015

opcja smart disable for all plugins i w asio daj większy bufer

napisz czy pomogło


RE: Problem po zmianie systemu operacyjnego - lovetrance01 - 15.06.2015

Dzięki. W małym stopniu pomogło. Odtwarzanie idzie trochę płynniej ale nadal ciężko będzie pracować w takich warunkach.
Są jakieś sposoby żeby z opytamalizować windowsa pod daw i odwrotnie? Wygląda to jakby brakowało mocy ale pracowałem na jeszcze słabszym kompie i było znacznie lepiej. Nie wiem co jest grane.


RE: Problem po zmianie systemu operacyjnego - Kveon - 15.06.2015

Jesteś pewny, że Twój komp nadaje się dla win7 64bit? Bo jak wcześniej używałeś xp a teraz nagle 7 to wątpię.
No ale spróbuj zoptymalizować dawa:
Wyłącz aero w windowsie
Ustaw w fl buffer lenght na 8192
Prority na highest
U Mnie to poskutkowało :)


RE: Problem po zmianie systemu operacyjnego - Zirds - 15.06.2015

Tutaj jest wszystko najczytelniej opisane: Optymalizacja Komputera do Pracy z Audio


RE: Problem po zmianie systemu operacyjnego - lovetrance01 - 16.06.2015

Problem prawie rozwiązany. Teraz zdarza się jedynie kilkusekundowa przycinka przy wciśnięciu play (do wytrzymania). Tak jak Kveon napisał, dużo pomogło ustawienie buffer lenght na 8192, ale jeszcze więcej gdy przestawiłem z domyślnych sterowników na ASI04ALL z maksymalnym bufferem. Myślalem zawsze, że domyślnie jest ustawione właśnie ASI04ALL. Oczywiście opcja smart disable for all plugins też jest bardzo pomocna (procesor spadł o ok. 20%). Oprócz tego skorzystałem z kilku porad z Zakamarków Audio.
Dzięki wszystkim.


RE: Problem po zmianie systemu operacyjnego - Knifeman - 16.06.2015

masz lapka czy stacjonarny? jeśli laptop to popuść w opcjach zasilania wszystko


RE: Problem po zmianie systemu operacyjnego - lovetrance01 - 17.06.2015

Stacjonarny. Na Zakamarkach też był poruszony temat zasilania. Co do tematów to przydałby się na forum "jak oszczędzać moc komputera w trakcie budowania miksu" czy coś w tym stylu. U wielu niedoświadczonych te umiejętności mocno kuleją. Sam tak mam.