MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Krajzega - Hardbiedra - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Krajzega - Hardbiedra (/temat-hardstyle-krajzega-hardbiedra)



Krajzega - Hardbiedra - Head - 16.06.2015

Nie za dużo tej biedry, raczej sporo zabawy z samym filtrowaniem, modulacją czy dystorsją urywku z reklamy. Part do breaka złożony dawno temu, dzisiaj reszta. Sample z paczki Blutonium - w końcu to ma być zabawa z designem, a nie demko do labeli.
Ogółem mocno, mrocznie i bardzo early, climax nieco nawet hardcorowy.

[Obrazek: artworks-000120354703-nn4x6b-t500x500.jpg]


Miłego słuchania :)


RE: Krajzega - Hardbiedra - OProject - 16.06.2015

Nawet dobre xd
Chociaż mógłbyś dać więcej wokalu np. z jakieś reklamy "kiełbasa zwyczajna tylko teraz 5.99 za kg" xd

Zacznijmy robić kolaby ale na poważnie bo mógłby wyjść jakis dobry kawałek w "podobnym stylu" oczywiscie bez biedronki i sampli xd


RE: Krajzega - Hardbiedra - Head - 16.06.2015

Nie pomyślałem nawet o tej kiełbasie :/ no trudno.
Ja o tych kolabach truję ci od jakiegoś czasu xd no teraz najbliższy termin mam w październiku to można przycisnąć dobrym ciężkim early. Jak wrócę to coś wykombinujemy.
Piona ;)


RE: Krajzega - Hardbiedra - TheMrR - 16.06.2015

Dobreeeeeee, chce wincy!
od 2:07 do breakdownu to mój ulubiony fragment
yo!


RE: Krajzega - Hardbiedra - TanterStyleZ - 16.06.2015

Samplowy grubas hardstylowy.... dobry zestaw śniadaniowy wchodzi w uszki jak wata cukrowa do buzi xD
Dużo explosion na plus urozmaicone motywy no i na koniec na kolacje gruba końcówka od 4;50 podoba mi sie najbardziej z różnorodnością podejścia potem mi sie podoba motyw 2:00 minuta do 3ciej...
Nigdy nie lubiałem tego leadu/syntha z 3:30 których słuchałem w utworach i zawsze przewijałem i robie to do dzis xD takze ten moment pomijam choć tez ma swoje zalety no na końcu poczatek do 2minuty u mnie w tabeli xD
Różnorodność przejść...
Punktacji nie daje bo to grubas sampelman xD


RE: Krajzega - Hardbiedra - Qatem - 17.06.2015

Motyw z 3:20, i od razu wpada mi do głowy to :D

Dziwna sprawa :D


RE: Krajzega - Hardbiedra - Knifeman - 17.06.2015

o ja piedylę, pomijając sam fakt ze to utwór dla beki to nie brak mu mocy ani czegokolwiek, gra jak złe Heart

na track o biedrze trochę za mało samplowania
Cytat:mógłbyś dać więcej wokalu np. z jakieś reklamy "kiełbasa zwyczajna tylko teraz 5.99 za kg"
zgadzam się w stu procentach - doklej coś na szybko nawet do gotowego śladu i masz zagwarantowaną publikację


RE: Krajzega - Hardbiedra - Head - 17.06.2015

No to pokręcę coś z tą kiełbasą, do piątku powinienem dać radę to podeślę na FLR.
Dzięki ;)


RE: Krajzega - Hardbiedra - Head - 25.06.2015

Wokale dodane, break delikatnie podkręcony, na faka wysłane.
Pzdr ;)


RE: Krajzega - Hardbiedra - Mat.Mor.Raw - 26.06.2015

Wbrew pozorom, twój utwór kojarzy mi się stylistycznie z kawałkiem z około 2005 roku: Royal Gigolos - California Dreamin. Tam też występuje przeplatanie ze sobą fragmentów twardego beatu z refrenem coverującym rockowy przebój z lat 60-tych. Czyli połączenie w jednej kompozycji partii, które do siebie nie pasują, na zasadzie kontrastu.

Muszę przyznać, że zastosowałeś bardzo zgrabny zabieg marketingowy odwołując się do biedronki, bo od razu przyciągnąłeś do posłuchania słuchaczy dobrze znaną i lubianą i znienawidzoną i często też parodiowaną marką. A dodatkowo umieszczenie w dziale hardcore musiało zwiastować coś intrygującego.

Pomijając wstawki biedronkowe, produkcja stoi na bardzo wysokim poziomie i pokazuje twój solidny warsztat jeśli chodzi o produkcje hardcorowe. Naprawdę brzmi to zawodowo i spokojnie możesz uderzać na Masters of Hardcore.

Mnie osobiście nie przypadło do gustu to zestawienie biedry z hardcorem, ale z drugiej strony dzięki temu miałem okazję posłuchać bardzo dobrych twardych stóp i basów. Tak więc daję ocenę 4/5.


RE: Krajzega - Hardbiedra - Head - 30.06.2015

Dziękuję Mateusz za bardzo wartościowy komentarz. Być może takie dość niekonwencjonalne łączenie gatunków jest kluczem, utwór nabiera unikalnego klimatu przyciągając tym samym ciekawskich słuchaczy. Warte przemyślenia i przetestowania..
Pzdr ;)