MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Funky Fella - Funky Crime + 4 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Funky Fella - Funky Crime + 4 (/temat-hip-hop-funky-fella-funky-crime-4)



Funky Fella - Funky Crime + 4 - funkyfella - 26.06.2015

Dobra nadszedł czas na mój pierwszy show na forum.
Wrzucam 5 tracków, reszta na moim SC bo co za dużo
to nie zdrowo i bez sensu. <omg>

Liczę na konstruktywny feedback, z góry dziękuje wszystkim
za ocenę i poświęcony cenny czas. Peace i miłej przygody
z odsłuchem życzę. :D

Bawcie się dobrze ;P

1.

2.

3.

4.

5.

____[Knifeman]____________
zdejmuje ankietę - zrobiona aktualizacja regulaminu



RE: Funky Fella - Funky Crime + 4 - Shabboo Harper - 26.06.2015

Każdy Twój utwór cechuje "wartościowy" koncept, przyjemny vibe, techniczny talent. Sound Design jest i skromny w "Funky Crime", jest barwniejszy, pogodny w "Wanna Play" (ładnie kołysze tu gitara, mruczy bass) lub też przytulny w palecie nutek hip hop w "Reflections". Jesteś producentem-kameleonem. Odnoszę wrażenie, iż ogromnie (^^) lubujesz się w "czarnych klimatach". Świetnie... Yo Fella ;).


RE: Funky Fella - Funky Crime + 4 - funkyfella - 2.07.2015

(26.06.2015, 23:06)Shabboo Harper napisał(a): Odnoszę wrażenie, iż ogromnie (^^) lubujesz się w "czarnych klimatach". Świetnie... Yo Fella ;).

No zgadza się, jednakże słucham różnej muzyki, a w związku z samplingiem najwięcej czego słucham to muzyka z lat 50'-80'. Ostatnio zainteresowałem się trochę glitch hopem, fajnie mnie buja ale momentami przesyt elektroniki jak dla mnie. Dzięki za feedback i słowa uznania


RE: Funky Fella - Funky Crime + 4 - Fenomen - 2.07.2015

Wreszcie ktoś moich klimatów, traczki 5, 4 i 2 naprawdę przyzwoite, czuć zajebisty oldschool.
Czwóreczka miazga typowy czarny klimacik mocna perka trzęsie podłogą (:
Z chęcią zalajkuję.


RE: Funky Fella - Funky Crime + 4 - patorecydywa - 7.07.2015

Moim faworytem jest #3, choć od 3:30 już się robi bałagan imho.

#5 imponuje mi prostotą cięcia i punch'em. Dobrze brzmi.


RE: Funky Fella - Funky Crime + 4 - funkyfella - 8.07.2015

(2.07.2015, 22:01)Fenomen napisał(a): Wreszcie ktoś moich klimatów, traczki 5, 4 i 2 naprawdę przyzwoite, czuć zajebisty oldschool.
Czwóreczka miazga typowy czarny klimacik mocna perka trzęsie podłogą (:
Z chęcią zalajkuję.

dzięki za miłe słowo, wreszcie ktoś lubiący klimaty, które siekam :)

(7.07.2015, 2:45)patorecydywa napisał(a): Moim faworytem jest #3, choć od 3:30 już się robi bałagan imho.

Również dzięki, za feedback tylko rozwiń tą myśl "od 3:30" bo tam wchodzi w zasadzie powtórzenie wcześniejszego motywu bez większego kombinowania :)

No #3 Wanna Play jest... nie wiem czym jest, syntezatory kojarzą mi się ze starymi grami, stąd ten tytuł, do tego sampel, perkusja trochę złamana ale nie hip hopowa, przyhardkorzone z elektroniką w połowie tracka i sam nie wiem do czego można by to zakwalifikować jesli chodzi o gatunek :)


RE: Funky Fella - Funky Crime + 4 - UF_Glomma - 8.07.2015

ale ja głupi jestem że nie tne numerów! to zupełnie innny klimat muzyki, to było już zagrane. i to tak że było dobre, teraz tylko to pociąć i użyć i masz zajebiste.
#3 to funky i w sumie najbardziej mi wchodzi. ty tam grasz coś na midach? odklejenie od siatki jest jak dla mnie za duże w niektórych przypadkach. od 3 minuty ten nowy instrument co sie na końcu też powtarza, i ten motyw od 2 minuty. on jest ok ale.. :)


RE: Funky Fella - Funky Crime + 4 - funkyfella - 8.07.2015

@UF_Glomma

W pierwszej 8-ce po intro jest jeden synth.
Od 0:45 wchodzi kolejnny, od 0;54 przechodzi w inny motyw, ale to ten sam.
Od 1:33 masz sam sampel bez moich instrumentów ( no prócz bassu i perki)
Od 1:54 wchodzi nowy taki w tle
Od 2;14 wchodzi nowy i od 2;34 kolejny i chociaż dodaje takiej elektronicznej rzeźni to na tym loopie się najbardziej zawieszałem :)
Potem jest ten, o którym pisałeś może w tym momencie za dużo jest napakowane :) chociaż moje uszy tym nie rzygają więc nie jest źle.

Jak teraz słucham to chyba powinienem skrócić tą pętle, która wchodzi od 2;34, no i potem powtorzenie tematu z początku

Btw, dzieki za feedback


RE: Funky Fella - Funky Crime + 4 - patorecydywa - 8.07.2015

(8.07.2015, 17:09)funkyfella napisał(a):
(7.07.2015, 2:45)patorecydywa napisał(a): Moim faworytem jest #3, choć od 3:30 już się robi bałagan imho.

Również dzięki, za feedback tylko rozwiń tą myśl "od 3:30" bo tam wchodzi w zasadzie powtórzenie wcześniejszego motywu bez większego kombinowania :)

O sorka, nie 3:30, a 2:30. A precyzyjniej, od 2:35.
Motywy się trochę przekrzykują, brzmi to mało klarownie jak dla mnie.


RE: Funky Fella - Funky Crime + 4 - funkyfella - 9.07.2015

(8.07.2015, 19:02)UF_Glomma napisał(a): ty tam grasz coś na midach? odklejenie od siatki jest jak dla mnie za duże w niektórych przypadkach.

no to jest grane na żywca, mój feeling własny - trochę mi jeszcze brakuje do perfekcji. Nie chciałem tego kwantyzować za bardzo co by nie "skwadratowić" tych partii :)

(8.07.2015, 23:43)patorecydywa napisał(a): O sorka, nie 3:30, a 2:30. A precyzyjniej, od 2:35.
Motywy się trochę przekrzykują, brzmi to mało klarownie jak dla mnie.

No może rzeczywiście za dużo zapakowałem tam. Chciałem to jakoś rozwinąć a jednoczenie nie chciałem usuwać tego motywu przed 2;35 ( i sie troche nawarstwiło). Jak tak teraz słucham to szkoda bo tu w zasadzie jest pkt kulminacyjny utworu. No ale szczerze nie mam na to pomysłu jak to "uklarownić"


RE: Funky Fella - Funky Crime + 4 - UF_Glomma - 9.07.2015

a lead, gitara, jest grana, synth, czy cięta z kawałka? # 3
Jak bardzo opierałeś się na loopie uzyskanym z wycięcia z innego kawałka?


RE: Funky Fella - Funky Crime + 4 - funkyfella - 9.07.2015

Ta gitarka jest z sampla, intro jest sam sampel. i w 0;24 wchodzi moja perkusja, lekki synth w tle i bass. A gitarka to sampel własnie. Jeden z synthow przeplata się z gitarą, taki kameleon jak to Shabboo Harper napisała :D chociaż to nie było zamierzone, just playin :) A reszta myśle, że słyszalna jak nie to pytaj :)


RE: Funky Fella - Funky Crime + 4 - UF_Glomma - 10.07.2015

a masz Ty może takie gitarki????? :D
Ten kawałek to ta gitara i ten synth którego nazwałeś jako jeden z kilku.
ten jeden synth robi groove. reszta jest tylko dwójkami jedynkami z delayem, arpegio i ten pasażyk od 2 minuty zabawny :) później ten main synth w drugiej częsci uciszyłeś ale nie byłoby dla niego miejsca w tej partii.
w każdym razie szacun za wyczucie hama.


RE: Funky Fella - Funky Crime + 4 - funkyfella - 11.07.2015

(10.07.2015, 22:11)UF_Glomma napisał(a): ten jeden synth robi groove.

No udało mi się tu w miarę płynny motyw zrobić :)
Z tego tracku jestem najbardziej dumny bo najwięcej mojego tam jest :)