MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
REGGAE War, what is it for - UF - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: REGGAE War, what is it for - UF (/temat-reggae-war-what-is-it-for-uf)



War, what is it for - UF - UF_Glomma - 27.06.2015



co myślicie?


RE: War, what is it for - UF - Shabboo Harper - 28.06.2015

To takie Funky Reagge. Głęboki, "mosiężny" beat; przyzwoicie wpleciony (lekko stentorowy) bass; fx'y perkusyjne ogromnie przekonujące, lecz... jest monotonnie. Upiększyj Twój numer jakimś przewodnim instrumentem, dzięki temu wzmocnisz ten wymyślny flow; "śladowy" wokal w tle również nie zaszkodzi; tytuł utworu to dobry motyw <takjest>.


RE: War, what is it for - UF - UF_Glomma - 28.06.2015

numer był robiony z myślą o wokalu. to w zasadzie sam podklad. jak dorwe w koncu majka i napisze cos (albo na beszczela uzyje starych tekstow) i wyśpiewam to zniknie wrażenie pustki. + za znajomość motywu :)


RE: War, what is it for - UF - funkyfella - 2.07.2015

Chętnie to usłyszę z wokalem, bo beat ma potencjał spory, fajnie to buja i chilloutuje. Fajnie mi się podąża za dzwiękami w panoramie. Nic tylko blancik i zastanowić się nad tematem z tytułu :)


RE: War, what is it for - UF - patorecydywa - 7.07.2015

Nie kryguj się, wrzucaj wokal!!!

Trochę mało basu mi tu brzęczy.


RE: War, what is it for - UF - UF_Glomma - 7.07.2015

majk jest w polsce. jak przyleci z klawiszem i gitarą to sie dopiero zacznie!!! :D
mocne słowa Pator :) musiałem guglnąć :) a z basem to lepiej layer czy go jeszcze efektami i trójcą (pan vol eq)?


RE: War, what is it for - UF - patorecydywa - 7.07.2015

No to zacieszam, bo sądząc po twoim entuzjazmie muzycznym, będzie ciekawie.

Z tego co wiem, odsłuchujesz na głośnikach komputerowych, a zrobić bas na czymś takim to, podejrzewam, alchemia.
Dlatego, nie chcę cię wyprowadzić w pole, ale słychać trochę jakbyś ten dubowy basik już grubo skorygował (low pass +Q ?). Mam wrażenie że jest górka ~200hz i brzmi jakby ze studni, ale nie czuję basowego oddechu na płucach.

Jak dodasz wokal, to może wyczyścić wtyczki na basie i powinno ci się automatycznie nasunąć co jak zrobić.


RE: War, what is it for - UF - UF_Glomma - 8.07.2015

niestety skazałem sie na muzyke. za późno żeby sie teraz wycofać. a kawałki muszą być tylko coraz lepsze. słuchawki jakich używam jakbyś(cie) zobaczył(li) to byś(wiadomo) mnie wyśmiał(i wiadomo). produkcja jest praktycznie na ślepo(głucho). no ale jeśli jakoś ta muzyka brzmi na innym sprzęcie to, w końcu jak sie zaoptarze jak na producenta przystało, to zawojuje.
Bas przeszedł swoje wiadomo. standorowo odcięcie poniżej progu słyszalności i górka na ok 100 do 150 hz. później robiłem dołki żeby zmieścić inne instrumenty. na ten rodzaj basu jak myślisz gdzie uwydatnić hz? czy dobrze jest nie przepuścić całego pierwszego wzniesienia fali a dopiero drugie uwydatniać?


RE: War, what is it for - UF - patorecydywa - 9.07.2015

Uśmiechnąć się można, ale szczerze mam duży szacunek do tego co robisz. Potwierdzasz, że nie sprzęt robi dobre tracki.
Co do realizacji, dzielę się jedynie moimi subiektywnymi odczuciami (które mogą być bardzo nieobiektywne :) ). W szczegółach nie będę udawał, że wiem jak to opisać, bo to co sam robię, robię zawsze na czuja.
Powodzenia Zią ;)


RE: War, what is it for - UF - funkyfella - 9.07.2015

No to elegancko, widać że skill przewyższa możliwości sprzętowe :) Nie moge się doczekać aż będziesz mógł w 100% wykorzystać swoje umiejętności na lepszym hadrware :)