MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE KOT-Renewal (preview) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE KOT-Renewal (preview) (/temat-house-kot-renewal-preview)



KOT-Renewal (preview) - KOT - 1.07.2015

Będzie to mój pierwszy poważny projekt :D jak narazie dzień pracy mysle że w tydzień się z tym wyrobie. Co sądzicie? Jak się podoba motyw? Co byście zmienili? Czy kawałek ma szanse? Liczę na was ;)


____[Knifeman]____________
brak prefixu - poprawiam



RE: KOT-Renewal (preview) - Zirds - 1.07.2015

Myślisz, że uda Ci się zrobić dobry utwór w tydzień? Czemu światowe gwiazdy robią płyty miesiącami, albo latami? To, że Garrix zrobić utwór w parę godzin i zrobił na tym biznes to tylko dlatego, że trafił idealnie w nisze i początki takiej muzyki jaką on wyprodukował przez co wybiło go na szczyt. Czy słyszałeś coś od Garrixa również tak dobrze słuchanego jak Animals?


RE: KOT-Renewal (preview) - KOT - 1.07.2015

Zirds ja sie nie bede do garixa czy innych porównywał xd bo to wiadome że nigdy takiego poziomu nie osiągne haha Co Cie na tego garixa wzięło? :O


RE: KOT-Renewal (preview) - Zirds - 1.07.2015

Nie wiem, tak napisałem... Chodzi mi o to, że możesz zrobić utwór w jeden dzień, ale nigdy nie będzie brzmiał tak dobrze jak utwór robiony przez parę miesięcy. Nie ograniczaj się czasowo i nie dawaj sobie deadline'ów przy produkcji. Zadaj sobie również pytanie czy jednak jesteś artystą czy kolejnym pseudoproducentem chcącym osiągnąć coś z niczego i za wszelką cenę na tym zarobić czy chociażby uzyskać rozgłos. Jeżeli tym drugim to się będziesz męczyć bo będziesz sobie stawiać zbyt wysokie poprzeczki. Zaś jeśli uważasz się za rodzaj artysty, który tworzy poza konwenansami to traktuj swoje dzieło jako zabawę, a nie przymus bo nigdy to co chcesz osiągnąć nie będzie brzmiało tak jak powinno.


RE: KOT-Renewal (preview) - KOT - 1.07.2015

Zirds nie raz już wspominałem że traktuje to jako zabawę i hobby :P Ja z natury taki jestem że wszystko szybko :/ no ale ponawijajmy o tracku a nie o mnie :P :D


RE: KOT-Renewal (preview) - Zirds - 1.07.2015

Nie jest źle, chociaż nie gustuje w takich gatunkach. Bas na początku zagłusza stopę, która raz jest, a raz się gubi w niskim paśmie. Clap ma za słabe wejście, przez co akcentuje się bardziej w ogonie pogłosu. Pianino musisz wywalić bo brzmi tragicznie. Zastąp je jakimś pluckiem albo krótkim sinusem. Miejscami niektóre brzmienia syntezatorów są za głośno zwłaszcza gdy mają szybkie pojedyncze nuty pojawiające się w drugiej części utworu.


RE: KOT-Renewal (preview) - KOT - 1.07.2015

dzienkóweczka skorzystam z porady na pewno :D stope na początku wyciszyłem i ustawiłem rosnący audioclip bo jakoś mi nie widzi się startowanie kawałka od razy od walenia stopą :P do pianinka nie byłem pewny ale specjalnie je zostawiłem zeby usłyszeć wasze opinie :D reszta wyjdzie w praniu


RE: KOT-Renewal (preview) - Revnotes - 1.07.2015

Przypomina mi to długie intro, nie doczekałem się jakiegoś głównego motywu, a przynajmniej tak podejrzewam, więc ciężko mi coś więcej napisać. Po prostu zaczekam na pełną wersję.


RE: KOT-Renewal (preview) - Shutara - 1.07.2015

Mi się brzmienie stopy samej w sobie średnio podoba :/ Na plus za to fillery w postaci perc'ów. Co prawda mógłbyś trochę pozmieniać woljum czy lekko je porozkładać na lewą/prawą słuchawkę, co by zaszaleć i zaciekawić. Mam podobne odczucie do Rev, że to coś na kształt dłuższego wstępu. Czekam na wincy.


RE: KOT-Renewal (preview) - KOT - 1.07.2015

Revntes co racja to racja drop nie jest mocną stroną tego tracka XD Zathura końcowa wersja na pewno bedzie ciekawsza i popracuję też nad panoramą kawałka zastanawiam się nad wsadzeniem do dropa jakiegoś fajnego leada i wywaleniem zbędnych arpegiatorów tylko zobaczymy czy uda mi się zrobić jakiś na prawdę ciekawy lead :D


RE: KOT-Renewal (preview) - piral - 2.07.2015

Bardziej mi przypomina tech-trance. Pomysł ma naprawdę swój potencjał, brakuje techniki. Zgadzam się do tego pianina, niestety jest okropne.


RE: KOT-Renewal (preview) - KOT - 2.07.2015

Pianinka już nie ma zamiast tego wstawiłem klimatyczny pluck :D Poprawiłem stope teraz ma większego kopa i nie jest zagłuszana przez nic