MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Problem początkującego - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Problem początkującego (/temat-fl-studio-fl-studio-problem-poczatkujacego)

Strony: 1 2 3


FL Studio: Problem początkującego - ancient - 1.07.2015

Witam.

Niedawno zdobyłem FL Studio 11. Zdaje się, że to największy mój sukces w kwestii muzyki. Jedyne, co udało mi się opanować do tej pory, to górny pasek. Gdy tylko zobaczę interfejs FL Studio lub jakiegokolwiek innego programu, wpadam w osłupienie. Przed oczami milion przełączników, którymi kręcenie i tak nic nie daje. Jedyne, co umiem, to ustawienie kicków.

Szukam więc osoby, która objaśniłaby mi działanie FL'a a także przełączników, wytłumaczyła mi, co do czego oraz przedstawiła słownik muzyczny.

W zamiarach mam tworzenie house'a, bardzo dobrego house'a, na miarę Tomorrowlandu. Ale to za kilka ładnych lat. Kiedy już będę sławny, wspomnę nieco o moim wybawcy. :)


RE: Problem początkującego - OProject - 1.07.2015

"Ale to za kilka ładnych lat. Kiedy już będę sławny, wspomnę nieco o moim wybawcy. Smile" xd xd
Chłopie w internecie są setki tutoriali obsługi Fl studio... wiele z nich jest bardzo dobrze zrobionych i wiele profesionalnych :P
Z początku też nie wiedziałem co o pattern czy korektor ale to przychodzi samo, wystarczy trochę determinacji, nikt ci nie wsadzi wiedzy do głowy xd


RE: Problem początkującego - Zirds - 1.07.2015

Za kilkadziesiąt lat chciałeś powiedzieć... Jeżeli nie ogarniasz terminów muzycznych, a chcesz się zająć produkcją muzyki za pomocą FL Studio to lepiej na początek zapoznaj się z pięciolinią, kluczami, nutami, instrumentami, poczytaj o syntezie, o kole kwintowym, a dopiero potem pytaj o DAW. Bo to tak jak kupić rower, a nie wiedzieć do czego służą koła.


RE: Problem początkującego - ancient - 1.07.2015

(1.07.2015, 21:04)Zirds napisał(a): Za kilkadziesiąt lat chciałeś powiedzieć... Jeżeli nie ogarniasz terminów muzycznych, a chcesz się zająć produkcją muzyki za pomocą FL Studio to lepiej na początek zapoznaj się z pięciolinią, kluczami, nutami, instrumentami, poczytaj o syntezie, o kole kwintowym, a dopiero potem pytaj o DAW. Bo to tak jak kupić rower, a nie wiedzieć do czego służą koła.

Miałem na myśli raczej np. leady.


(1.07.2015, 21:03)OldscoolProject napisał(a): "Ale to za kilka ładnych lat. Kiedy już będę sławny, wspomnę nieco o moim wybawcy. Smile" xd xd
Chłopie w internecie są setki tutoriali obsługi Fl studio... wiele z nich jest bardzo dobrze zrobionych i wiele profesionalnych :P
Z początku też nie wiedziałem co o pattern czy korektor ale to przychodzi samo, wystarczy trochę determinacji, nikt ci nie wsadzi wiedzy do głowy xd

A już miałem nadzieję... :D
Najwięcej jest niestety tych tutoriali po angielsku, gdzie mogę się jedynie domyślić, o co chodzi autorowi. Poza tym jak już pisałem - potrzebuję słownika, bo to on właśnie pomoże mi to wszystko zrozumieć.


RE: Problem początkującego - Ralph G - 1.07.2015

Jeśli nie interesujesz się muzyką i chcesz się zając produkcją tylko po to aby być sławnym to odpuść sobie, bo nic z tego nie będzie. House z Tomorrowlandu nie powiedziałbym, że jest dobrym House :)


RE: Problem początkującego - Zirds - 1.07.2015

Szukanie i używanie funkcji językowych na Google boli?




RE: Problem początkującego - ancient - 1.07.2015

(1.07.2015, 21:11)Needhouse napisał(a): Jeśli nie interesujesz się muzyką i chcesz się zając produkcją tylko po to aby być sławnym to odpuść sobie, bo nic z tego nie będzie. House z Tomorrowlandu nie powiedziałbym, że jest dobrym House :)

To był żart. Czytałem na temat labelów chociażby (tutaj, na tym forum) i jestem całkowicie świadomy, że prawie tylko tym ze znajomymi się udaje. Cóż, brak mi pasji. Kilkugodzinne przebywanie na Facebooku już mi się przejadło.


RE: Problem początkującego - ancient - 1.07.2015

(1.07.2015, 21:14)Zirds napisał(a): Szukanie i używanie funkcji językowych na Google boli?


Na to akurat nie trafiłem. Dziękuję, bo każdy podesłany poradnik się przyda.


RE: Problem początkującego - Zirds - 1.07.2015

Czytaj również dział Tutoriali na naszym forum. Między innymi http://musicproducers.pl/forum-aranzacja


RE: Problem początkującego - Zirds - 1.07.2015

Ile płaciłeś za FL Studio?


RE: Problem początkującego - KOT - 1.07.2015

lead-prowadzić więc łatwo się domyśleć że są to dźwięki prowadzące. Większość pojęć po przetłumaczeniu jest bardzo łatwe w zrozumieniu nawet dla 10 latka więc polecam używać translatora google do tego nei potrzba jakiegoś specjalnego słownika producentów haha. Postów takich jak twój jest w internecie tysiące i są odpowiedzi na każde twoje pytanie tylko poszukać trzeba ;)


RE: Problem początkującego - ancient - 1.07.2015

(1.07.2015, 21:41)Zirds napisał(a): Ile płaciłeś za FL Studio?

Myślę, że nietrudno się domyślić.

Jeśli zaś mówimy o tłumaczeniach - różne słowa używane są w różnych dziedzinach i często domyślanie się po tłumaczeniu okazuje się błędem.


RE: Problem początkującego - Zirds - 1.07.2015

A jeżeli jesteś, aż tak leniwy by nie móc znaleźć prostych odpowiedzi i filmików instruktażowych to ciężko Ci będzie przełamać się w uczeniu samego DAW i jakiegokolwiek prostego tworzenia muzyki.
Możliwe, że się mylę, więc daję w ostatniej szansie taki link pomocniczy:

http://zakamarkiaudio.pl/slowniczek

(1.07.2015, 21:58)ancient napisał(a):
(1.07.2015, 21:41)Zirds napisał(a): Ile płaciłeś za FL Studio?

Myślę, że nietrudno się domyślić.

Jeśli zaś mówimy o tłumaczeniach - różne słowa używane są w różnych dziedzinach i często domyślanie się po tłumaczeniu okazuje się błędem.

Trudno się domyślić bo wersję się różnią od siebie zawartością jak i ceną oraz dostępem zakupu. Więc ile?


RE: Problem początkującego - Knifeman - 1.07.2015

wakacyjny wysyp domorosłych producentów czas zacząć :D

bez obrazy ale nie będę uczył obsługi kogoś kto sobie powiedział ze będzie robił muzykę bo znudziło mu się siedzenie na fejsbuku, nawet nie mam pewności czy ten ktoś nie rzuci tego za kilka dni. To nie jest pieczenie ciasta czy sklejanie modeli, to hobby na lata i mało prawdopodobne aby w tym przesyceniu stać się zauważonym przez kogoś więcej niż znajomych. TO NIE JEST FAJNE choć tak się tylko wydaje przez pierwsze kilka dni.

Materiałów w internecie znajdziesz od zatrzęsienia a już w szczególności o FL Studio (a w jeszcze bardziej szczegółowej szczególności o pierwszych krokach w FLu). Jeśli na czymś zawiśniesz na dłużej niż kilka godzin to pytaj.

... to była lekcja pierwsza - jeszcze 99999 przed Tobą


RE: Problem początkującego - ancient - 1.07.2015

(1.07.2015, 21:59)Zirds napisał(a): A jeżeli jesteś, aż tak leniwy by nie móc znaleźć prostych odpowiedzi i filmików instruktażowych to ciężko Ci będzie przełamać się w uczeniu samego DAW i jakiegokolwiek prostego tworzenia muzyki.
Możliwe, że się mylę, więc daję w ostatniej szansie taki link pomocniczy:

http://zakamarkiaudio.pl/slowniczek

Kilka już przeczytałem, próbowałem znaleźć tam słowa z tego forum, ale nie znalazłem. :]
Poza tym - za pomoc dziękuję. Jeśli jednak uważasz, że nie warto mi nic wysyłać, bo jestem strasznie leniwy, to odpuść sobie. Sądziłem, że wytłumaczenie (bądź wysłanie właśnie takich odnośników) nie będzie problemem, ale z tego, co zauważyłem, nieco się myliłem.
Za wszystko jeszcze raz dziękuję. Idę czytać i oglądać.


RE: Problem początkującego - KOT - 1.07.2015

zapewne na chodniku znalazł oprogramowanie :P ja się uczyłem sam FL i uwierz mi że jest to możliwe wystarczy chęci i sprytu. Ale nie oczekuj że po miesiącu czy nawet roku będziesz nim władał a co wiecej ze stworzysz jakiś kawałek ;) Ja po 3 latach nauki nadal ledwo kleje średniej jakości tracki. Życzę powodzenia
A co do fl to jak byś faktycznie kupił program nie dostał byś FL 11 tylko 12 ;)


RE: Problem początkującego - Zirds - 1.07.2015

(1.07.2015, 22:04)Knifeman napisał(a): wakacyjny wysyp domorosłych producentów czas zacząć :D

bez obrazy ale nie będę uczył obsługi kogoś kto sobie powiedział ze będzie robił muzykę bo znudziło mu się siedzenie na fejsbuku, nawet nie mam pewności czy ten ktoś nie rzuci tego za kilka dni. To nie jest pieczenie ciasta czy sklejanie modeli, to hobby na lata i mało prawdopodobne aby w tym przesyceniu stać się zauważonym przez kogoś więcej niż znajomych. TO NIE JEST FAJNE choć tak się tylko wydaje przez pierwsze kilka dni.

Materiałów w internecie znajdziesz od zatrzęsienia a już w szczególności o FL Studio (a w jeszcze bardziej szczegółowej szczególności o pierwszych krokach w FLu). Jeśli na czymś zawiśniesz na dłużej niż kilka godzin to pytaj.

... to była lekcja pierwsza - jeszcze 99999 przed Tobą

Lekcje z muzyki się nigdy nie kończą bo muzyka komputerowa to nie tylko sample czy podstawowe presety, a kręcenie gałkami do końca życia.
Tak jak Knifeman napisał, że muzyka to nie sklejanie modeli i taki przeskok z przeglądania badziewnych stronek z gierkami online i nagłe przerzucenie się na produkcje muzyki o której nie ma się zielonego pojęcia to jak iść na wojnę z gównem w pieluszce i gaworząc coś pod nosem...


RE: Problem początkującego - ancient - 1.07.2015

(1.07.2015, 22:04)Knifeman napisał(a): bez obrazy ale nie będę uczył obsługi kogoś kto sobie powiedział ze będzie robił muzykę bo znudziło mu się siedzenie na fejsbuku, nawet nie mam pewności czy ten ktoś nie rzuci tego za kilka dni. To nie jest pieczenie ciasta czy sklejanie modeli, to hobby na lata i mało prawdopodobne aby w tym przesyceniu stać się zauważonym przez kogoś więcej niż znajomych. TO NIE JEST FAJNE choć tak się tylko wydaje przez pierwsze kilka dni.

Muzyką chciałem się zajmować od 8. roku życia, kiedy to trułem rodzicom, że chcę do szkoły muzycznej. Niestety nie miałem wtedy możliwości. Czas realizować plany, marzenia... A przy okazji znaleźć jakieś zajęcie na wolne godziny. ten tekst o Facebooku miał pokazać, ze mam czas i mógłbym go lepiej spożytkować niż lajkując posty.

A oprogramowanie? Jakoś przede mnie wyskoczylo, tak nagle. Miało napisane na twarzy "Producer Edition".

(1.07.2015, 22:09)Zirds napisał(a):
(1.07.2015, 22:04)Knifeman napisał(a): wakacyjny wysyp domorosłych producentów czas zacząć :D

bez obrazy ale nie będę uczył obsługi kogoś kto sobie powiedział ze będzie robił muzykę bo znudziło mu się siedzenie na fejsbuku, nawet nie mam pewności czy ten ktoś nie rzuci tego za kilka dni. To nie jest pieczenie ciasta czy sklejanie modeli, to hobby na lata i mało prawdopodobne aby w tym przesyceniu stać się zauważonym przez kogoś więcej niż znajomych. TO NIE JEST FAJNE choć tak się tylko wydaje przez pierwsze kilka dni.

Materiałów w internecie znajdziesz od zatrzęsienia a już w szczególności o FL Studio (a w jeszcze bardziej szczegółowej szczególności o pierwszych krokach w FLu). Jeśli na czymś zawiśniesz na dłużej niż kilka godzin to pytaj.

... to była lekcja pierwsza - jeszcze 99999 przed Tobą

Lekcje z muzyki się nigdy nie kończą bo muzyka komputerowa to nie tylko sample czy podstawowe presety, a kręcenie gałkami do końca życia.
Tak jak Knifeman napisał, że muzyka to nie sklejanie modeli i taki przeskok z przeglądania badziewnych stronek z gierkami online i nagłe przerzucenie się na produkcje muzyki o której nie ma się zielonego pojęcia to jak iść na wojnę z gównem w pieluszce i gaworząc coś pod nosem...

Na wojnę, w której jedna wygrana bitwa przynosi satysfakcję. Tego właśnie oczekuję - samododskonalenia i satysfakcji ze zrobionych postępów.


RE: Problem początkującego - Zirds - 1.07.2015

(1.07.2015, 22:12)ancient napisał(a):
(1.07.2015, 22:04)Knifeman napisał(a): bez obrazy ale nie będę uczył obsługi kogoś kto sobie powiedział ze będzie robił muzykę bo znudziło mu się siedzenie na fejsbuku, nawet nie mam pewności czy ten ktoś nie rzuci tego za kilka dni. To nie jest pieczenie ciasta czy sklejanie modeli, to hobby na lata i mało prawdopodobne aby w tym przesyceniu stać się zauważonym przez kogoś więcej niż znajomych. TO NIE JEST FAJNE choć tak się tylko wydaje przez pierwsze kilka dni.

Muzyką chciałem się zajmować od 8. roku życia, kiedy to trułem rodzicom, że chcę do szkoły muzycznej. Niestety nie miałem wtedy możliwości. Czas realizować plany, marzenia... A przy okazji znaleźć jakieś zajęcie na wolne godziny. ten tekst o Facebooku miał pokazać, ze mam czas i mógłbym go lepiej spożytkować niż lajkując posty.

A oprogramowanie? Jakoś przede mnie wyskoczylo, tak nagle. Miało napisane na twarzy "Producer Edition".

Piratom niestety nie możemy pomóc na forum, więc albo zaopatrzysz się w legalną wersję oprogramowania albo licz na siebie.


RE: Problem początkującego - KOT - 1.07.2015

Szkołę muzyczną byś zapewne znienawidził po pierwszym semestrze tak jak ja i wszyscy moi rówieśnicy z klasy hahah Poradziłeś sobie ze znalezieniem cracka to znalezienie poradników nie bedzie dla cb żadnym problemem.