MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Problem początkującego - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Problem początkującego (/temat-fl-studio-fl-studio-problem-poczatkujacego)

Strony: 1 2 3


RE: Problem początkującego - ancient - 1.07.2015

(1.07.2015, 22:13)Zirds napisał(a):
(1.07.2015, 22:12)ancient napisał(a):
(1.07.2015, 22:04)Knifeman napisał(a): bez obrazy ale nie będę uczył obsługi kogoś kto sobie powiedział ze będzie robił muzykę bo znudziło mu się siedzenie na fejsbuku, nawet nie mam pewności czy ten ktoś nie rzuci tego za kilka dni. To nie jest pieczenie ciasta czy sklejanie modeli, to hobby na lata i mało prawdopodobne aby w tym przesyceniu stać się zauważonym przez kogoś więcej niż znajomych. TO NIE JEST FAJNE choć tak się tylko wydaje przez pierwsze kilka dni.

Muzyką chciałem się zajmować od 8. roku życia, kiedy to trułem rodzicom, że chcę do szkoły muzycznej. Niestety nie miałem wtedy możliwości. Czas realizować plany, marzenia... A przy okazji znaleźć jakieś zajęcie na wolne godziny. ten tekst o Facebooku miał pokazać, ze mam czas i mógłbym go lepiej spożytkować niż lajkując posty.

A oprogramowanie? Jakoś przede mnie wyskoczylo, tak nagle. Miało napisane na twarzy "Producer Edition".

Piratom niestety nie możemy pomóc na forum, więc albo zaopatrzysz się w legalną wersję oprogramowania albo licz na siebie.

Nie mam obecnie pieniędzy na sam kurs za 50 złotych, więc na program też mnie nie stać.
A więc pozostaje mi podziękować i się pożegnać. ;]


RE: Problem początkującego - KOT - 1.07.2015

Sport do tanich nie należy niestety


RE: Problem początkującego - Zirds - 1.07.2015

(1.07.2015, 22:22)KOT napisał(a): Sport do tanich nie należy niestety

To jest najdroższy sport jaki uprawiam, wkładasz kasę i nic z tego nie masz ;) jak narkotyki... Lepiej pograj w piłkę póki są wakacje ancient, nie duś się w domu. Szkoła muzyczna to ciężka sprawa...

(1.07.2015, 22:12)ancient napisał(a): (...)
Na wojnę, w której jedna wygrana bitwa przynosi satysfakcję. Tego właśnie oczekuję - samododskonalenia i satysfakcji ze zrobionych postępów.

To jeżeli interesowałeś się muzyką od 8 r.ż. to czemu od tamtego momentu nie zacząłeś czytać na te tematy? Możesz być pianistą i grać do kotleta, możesz być DJem i grać na weselu stare przeboje, i tego się szybko nauczysz... Z produkcją muzyki jest inaczej - czerpanie wiedzy i oglądanie filmików jest proste, ale zrozumienie całości łącznie z teorią to już jest droga, którą ciężko się idzie.


RE: Problem początkującego - ancient - 1.07.2015

(1.07.2015, 22:25)Zirds napisał(a):
(1.07.2015, 22:22)KOT napisał(a): Sport do tanich nie należy niestety

To jest najdroższy sport jaki uprawiam, wkładasz kasę i nic z tego nie masz ;) jak narkotyki... Lepiej pograj w piłkę póki są wakacje ancient, nie duś się w domu. Szkoła muzyczna to ciężka sprawa...

Z ludźmi w moim wieku mogę najwyżej pograć w kółko i krzyżyk na Gadu-Gadu, bo na zewnątrz trudno kogokolwiek zastać. Stawiam raczej na rozwój swoich umiejętności oraz robienie rzeczy, które sprawią mi satysfakcję. Strzelony gol już mnie nie cieszy jak kilka lat temu. ;)


RE: Problem początkującego - Zirds - 1.07.2015

(1.07.2015, 22:29)ancient napisał(a):
(1.07.2015, 22:25)Zirds napisał(a):
(1.07.2015, 22:22)KOT napisał(a): Sport do tanich nie należy niestety

To jest najdroższy sport jaki uprawiam, wkładasz kasę i nic z tego nie masz ;) jak narkotyki... Lepiej pograj w piłkę póki są wakacje ancient, nie duś się w domu. Szkoła muzyczna to ciężka sprawa...

Z ludźmi w moim wieku mogę najwyżej pograć w kółko i krzyżyk na Gadu-Gadu, bo na zewnątrz trudno kogokolwiek zastać. Stawiam raczej na rozwój swoich umiejętności oraz robienie rzeczy, które sprawią mi satysfakcję. Strzelony gol już mnie nie cieszy jak kilka lat temu. ;)

To poproś rodziców, żeby Cię zapisali do Ogniska Muzycznego na jakiś instrument, albo żeby Ci kupili gitarę albo Keyboard. Szybciej Ci będzie się nauczyć nut i ogólnej wiedzy by potem móc wejść w świat produkcji komputerowej.


RE: Problem początkującego - ancient - 1.07.2015

(1.07.2015, 22:33)Zirds napisał(a):
(1.07.2015, 22:29)ancient napisał(a):
(1.07.2015, 22:25)Zirds napisał(a):
(1.07.2015, 22:22)KOT napisał(a): Sport do tanich nie należy niestety

To jest najdroższy sport jaki uprawiam, wkładasz kasę i nic z tego nie masz ;) jak narkotyki... Lepiej pograj w piłkę póki są wakacje ancient, nie duś się w domu. Szkoła muzyczna to ciężka sprawa...

Z ludźmi w moim wieku mogę najwyżej pograć w kółko i krzyżyk na Gadu-Gadu, bo na zewnątrz trudno kogokolwiek zastać. Stawiam raczej na rozwój swoich umiejętności oraz robienie rzeczy, które sprawią mi satysfakcję. Strzelony gol już mnie nie cieszy jak kilka lat temu. ;)

To poproś rodziców, żeby Cię zapisali do Ogniska Muzycznego na jakiś instrument, albo żeby Ci kupili gitarę albo Keyboard. Szybciej Ci będzie się nauczyć nut i ogólnej wiedzy by potem móc wejść w świat produkcji komputerowej.

W domu mam 2 gitary, z czego na jednej gry uczy się moja siostra. Zainteresuję się, popytam. Chciałem już przeczytać jej zapiski w zeszycie, ale nie zgodziła się, nadal nie wiem, dlaczego.
Mimo wszystko sądzę, że keyboard bardziej by do mnie pasował. :)


RE: Problem początkującego - KOT - 1.07.2015

gitara, keyboard czy nawet trąbka chodzi o same pojęcie jak to działa i z czym to się je. nie rozumiem czemu tyle osób jest przekonania że muzyka komputerowa jest o wiele łatwiejsza od grania na instrumentach.. tak nie jest. Tworzenie na komputerze też wymaga talentu, nie każdy może sie tego nauczyć. Możesz wiedzieć wszystko o DAWie a twoje produkcje i tak będą marne bo nie masz pojęcia o muzyce


RE: Problem początkującego - Ralph G - 1.07.2015

Najlepiej zacznij od zakupu tej książki, napisana jest w taki sposób, że każdy powinien zrozumieć :)
http://dlabystrzakow.pl/ksiazki/teoria-muzyki-dla-bystrzakow-wydanie-ii-michael-pilhofer-holly-day,temuby.htm


RE: Problem początkującego - Revnotes - 2.07.2015

@ ancient

Nie pochwalam Twoich pobudek, a nawet uważam, że pokazujesz brak szacunku osobom, które czują powołanie do tworzenia muzyki. Nie powinny Cię więc dziwić reakcje innych, na Twoje wypowiedzi. Nikt natomiast nie może Ci zabronić spróbować swoich sił w produkcji muzyki (oczywiście pominąwszy wydawcę oprogramowania, które znalazłeś). Na wstępie powinieneś wiedzieć, że nie zrobisz na nikim wrażenia takim hobby, więc albo będziesz czerpał z tego satysfakcję, albo poświęcisz właściwie nie wiadomo po co, mnóstwo czasu, którego nikt Ci nigdy nie zwróci. Zapamiętaj - jeżeli chcesz zaimponować przyjaciołom lub zwrócić uwagę dziewczyny, w której się podkochujesz, zdecydowanie poszukaj innego sposobu, bo z tego nic nie wyjdzie. Możliwości na zabijanie nudy również jest mnóstwo, to nie musi być muzyka!

Po tym przydługim wstępie powróćmy do sedna. Najprostszą metodą opanowania FL Studio jest moim zdaniem oglądanie poradników np. w YouTube. Nie ma większego znaczenia, w jakim języku przemawia do Ciebie autor takiego samouczka, najważniejsze żebyś powtarzał czynności, które on przedstawił. Bierne oglądanie raczej nie pomoże, jeżeli nie będzie poparte praktyką. Kolejną przydatną rzeczą są dołączone projekty do programu. W każdej chwili możesz otworzyć jakiś przykładowy FLP i zapoznać się z budową projektu. Koniecznie uzbrój się w cierpliwość, wszystko przychodzi z czasem i praktyką. Nie będzie łatwo i przyjemnie, ale ta satysfakcja, kiedy kończysz swój pierwszy projekt jest bezcenna.

Życzę wytrwałości, niech to nie będzie wyłącznie zajęciem na zabijanie nudy.


RE: Problem początkującego - STLKR CLL - 2.07.2015

No no no, widzę coś, czego się nie spodziewałem, przyznam szczerze :/ Co z tego że jest młody, może chciałby spróbować czegoś nowego, a wy od razu "to nie dla cb", idź pograj w piłkę", no ludzie. Po tych kilku latach praktyki (o ile oczywiście wytrwa w tym "świecie") może zaprezentować jakiś poziom. Trochę wiary. A poza tym przecież może zrezygnować ze swojego "hobby" może (moim zdaniem tworzenie muzyki to nie est zwykłe "hobby", którym zajmujesz się po powrocie ze szkoły, tylko pasja, którą trzeba w sobie odkryć :) ) .

Także powodzenia w ogarnianiu FL'a.

P.S.
Ja też mam pirata, bo nie każdy ma 500 zł na coś, co może w życiu nie wypalić ;)

Pozz.


RE: Problem początkującego - qnebra - 2.07.2015

Więc tak. Jeżeli jest się w stanie poświęcić regularnie swój czas na tworzenie, codziennie i wytrwale, przez kilka lat, to da się osiągnąć dobry poziom. Jak jest natchnienie i pomysł, to siadać i spróbować zrobić; a jak nie ma, to czytać, analizować, słuchać. Nawet te osoby z forum, które ci teraz piszą "hurr durr to nie dla ciebie" zaczynały od zera, nie ma wielu osób, które talent do muzyki wyssały z mlekiem matki. To tylko nieliczne wyjątki.

Najważniejsze, to żebyś lubił tworzyć muzykę, lubił tą zabawę dźwiękami. To daje siłę do codziennego, regularnego i wytrwałego uczenia się. Natomiast teorii muzyki to nauczysz się przy okazji, ale musisz się jej nauczyć i tu akurat nie ma że boli. Bardzo mocno się przydaje w dalszej twórczości, a swego czasu kilka osób mi to mocno uświadomiło.


RE: Problem początkującego - Zirds - 2.07.2015

Qnerba Ty widzisz co piszesz? Przez takie podejście do nauki jak Ty piszesz to na świecie jest coraz więcej nieuków i nierobów. Napisałeś doktorat nie kończąc podstawówki? Teoria przede wszystkim. Jak układasz nuty? No tak w klockach FL studio. A jakbyś chciał zrobić rozpiskę swoich utworów na żywe instrumenty plus omikrofonowanie i ogólny opis akustyki? Lepiej takie rzeczy wiedzieć wcześniej niż dowiadywać się podczas projektu.


RE: Problem początkującego - qnebra - 2.07.2015

Wiem co piszę i jestem tego świadom. Może i nie mam takich kompetencji jak osoby udzielające się powyżej, ale swoje mogę powiedzieć. Co z tego, że dana osoba pozna całą muzyczną teorię świata, będzie doskonale znać wszelkie zasady instrumentacji, a z gry na instrumentach to będzie po prostu maestro wszystkiego co wydaje dźwięki, jak nie będzie mieć do tego pasji. Łączenie gruntownego wykształcenia (lub dużej wiedzy jak się nie ma wykształcenia) i zamiłowania do muzyki daje dobre rezultaty. Według mnie oczywiście, bo na pewnie nie mam racji. Co pewnie ktoś wytłumaczy i zrobi elaborat o tym, jak bardzo się mylę w swojej opinii.


RE: Problem początkującego - Zirds - 2.07.2015

Nie spotkałem się jeszcze z osobą, która idąc na studia kierunkowe z muzyki, reżyserii dźwięku nie była zainteresowana komponowaniem muzyki... Toż to bez sensu!


RE: Problem początkującego - ancient - 2.07.2015

Jeśli kogoś obraziłem moimi słowami - przepraszam. Nie chciałem, by wyszło to w ten sposób.

Z muzyki nie mam zamiaru żyć, a na cuda w postaci kontraktu ze Spinnin' lub innym takim labelem nie liczę. Moja chęć wzięła się raczej z muzykalności mojej rodziny. Od dziecka mam bardzo częsty kontakt z muzyką każdego rodzaju.
Ostatnio do głowy przychodzi mi wiele pomysłów. Problem jest taki, że nie potrafię myśli przenieść na DAW'a. Dlatego właśnie tutaj piszę.
A jeśli chodzi o naukę: opanowanie teorii także mam w planach.


RE: Problem początkującego - Zirds - 2.07.2015

A ja nie mam zamiaru nikogo zniechęcać do muzyki. W pierwszych postach tego tematu chodziło mi bardziej o ogarnięcie samych poszukiwań bo nikt za nikogo nie będzie szukał tego co jest na wyciągnięcie ręki.

Najlepiej to ogarnąć DAW od podstaw. FL Studio oferuje możliwość grania nut za pomocą klawiszy klawiatury do komputera
[Obrazek: qwerty_keyboard.jpg]

Wystarczy wybrać instrument, wcisnąć record i grać. Zawsze z chaosu dźwięków wydobędziesz jakąś melodię.
(2.07.2015, 10:40)StalkerCell napisał(a): P.S.
Ja też mam pirata, bo nie każdy ma 500 zł na coś, co może w życiu nie wypalić ;)

Pozz.

Auta też kradniesz bo może Ci w życiu nie wypalić i nie będzie Cię stać na jego utrzymanie?
A jakbyś wydał płytę i chciał ją sprzedać za 20 zł, ale ktoś ją wrzucił do sieci i wszyscy by ściągali - bo po co wydawać jak można mieć za darmo. Nie lubię i dużo ludzi oprócz mnie nie lubi takiego podejścia.

Rodzice Twoi pewnie ciężko pracują byś mógł sobie pisać na forach takie teksty. Ale jak przyjdzie jakiś kontrol i sprawdzi czy w domu jest legalne oprogramowanie to nie Ty bekniesz, a Twoi opiekunowie.


Łączę posty
LocoMatt



RE: Problem początkującego - KOT - 2.07.2015

Co najważniejsze jak już sie kradnie to lepiej sie z tym nie ogłaszać ;) większość osób piraci wszystko co sie da ale to jest niestety przestępstwo więc lepiej to zostawic dla siebie.


RE: Problem początkującego - STLKR CLL - 2.07.2015


(2.07.2015, 10:40)StalkerCell napisał(a): P.S.
Ja też mam pirata, bo nie każdy ma 500 zł na coś, co może w życiu nie wypalić ;)

Pozz.

Auta też kradniesz bo może Ci w życiu nie wypalić i nie będzie Cię stać na jego utrzymanie?
A jakbyś wydał płytę i chciał ją sprzedać za 20 zł, ale ktoś ją wrzucił do sieci i wszyscy by ściągali - bo po co wydawać jak można mieć za darmo. Nie lubię i dużo ludzi oprócz mnie nie lubi takiego podejścia.

Rodzice Twoi pewnie ciężko pracują byś mógł sobie pisać na forach takie teksty. Ale jak przyjdzie jakiś kontrol i sprawdzi czy w domu jest legalne oprogramowanie to nie Ty bekniesz, a Twoi opiekunowie.

[/quote]

Jeżeli nie umiem jeździć samochodem, to go nie kupuje, proste. Tak samo nie będę kupował DAW'a, bo zachciało mi się muzyki robić. Jak będę tworzył dobrze, oczywiście że zakupie produkt, poza tym cóż... mam 16 lat i "raczej" nie mam 500 złotych w skarbonce, wybacz. Bankomatów nie obrabiam.

Co do tej płyty to tak jest - jeden pobierze i wrzuca na darmowe hosty. Tego się nie obawiam.

A jeżeli chodzi o oprogramowanie... życzę "good luck"niebieskim ;)

Ah, jeszcze coś. Moim zdaniem przykład z tym samochodem ma się nijak do DAW'a.
(2.07.2015, 14:22)Zirds napisał(a): A ja nie mam zamiaru nikogo zniechęcać do muzyki. W pierwszych postach tego tematu chodziło mi bardziej o ogarnięcie samych poszukiwań bo nikt za nikogo nie będzie szukał tego co jest na wyciągnięcie ręki.

Najlepiej to ogarnąć DAW od podstaw. FL Studio oferuje możliwość grania nut za pomocą klawiszy klawiatury do komputera
[Obrazek: qwerty_keyboard.jpg]

Wystarczy wybrać instrument, wcisnąć record i grać. Zawsze z chaosu dźwięków wydobędziesz jakąś melodię.
(2.07.2015, 10:40)StalkerCell napisał(a): P.S.
Ja też mam pirata, bo nie każdy ma 500 zł na coś, co może w życiu nie wypalić ;)

Pozz.

Auta też kradniesz bo może Ci w życiu nie wypalić i nie będzie Cię stać na jego utrzymanie?
A jakbyś wydał płytę i chciał ją sprzedać za 20 zł, ale ktoś ją wrzucił do sieci i wszyscy by ściągali - bo po co wydawać jak można mieć za darmo. Nie lubię i dużo ludzi oprócz mnie nie lubi takiego podejścia.

Rodzice Twoi pewnie ciężko pracują byś mógł sobie pisać na forach takie teksty. Ale jak przyjdzie jakiś kontrol i sprawdzi czy w domu jest legalne oprogramowanie to nie Ty bekniesz, a Twoi opiekunowie.


Łączę posty
LocoMatt

Zirds - muszę przyznać, że jesteś BARDZO kreatywny porównując DAW (program) do samochodu (rzecz materialna). Przepraszam też, że nie uzbierałem 500zł na DAW'a. Przykro mi że zawiodłem Ciebie. Wstydzę się za wszystkich szesnastolatków, którzy nie mają pół tysiąca na programiki.
A tak na poważnie to się lepiej zastanów nad tym, co piszesz, ok? Bo moim zdaniem zrobiłeś w tym momencie tak idiotycznego faila, że głowa mała <lul>


RE: Problem początkującego - Zirds - 3.07.2015

Mów mi więcej młody... i nie nabijaj postów.


RE: Problem początkującego - STLKR CLL - 3.07.2015

Za te posty to sorry, nie wiem dlaczego aż trzy mi wyszły <facepalm>

____[Knifeman]____________
połączone :D