MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Monitory do 1400zł - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Monitory do 1400zł (/temat-monitory-do-1400zl)

Strony: 1 2


Monitory do 1400zł - lovetrance01 - 15.07.2015

Witam. Szukam solidnych monitorów. Przejrzałem oferty na djshop i coś tam można znaleźć, ale zależy ma na opinii doświadczonych osób. Wiem, że zawsze można dołożyć te 100zł, ale 1400 to już absolutny max. Będę wdzięczny za ciekawe propozycje do sprawdzenia.


RE: Monitory do 1400zł - Revnotes - 15.07.2015

Słyszałem Tannoy Reveral 601A oraz KRK RP6 G3, myślę że warto. Poza tym chyba raczej jakieś używki, może się trafi jakaś perełka bardziej znanych producentów. Unikałbym natomiast wynalazków od Alessis lub M-Audio, również słyszałem i zdecydowanie nie zdobyły mojego uznania.

Pojedziesz do jakiegoś sklepu, przesłuchasz i zadecydujesz, co Tobie najbardziej odpowiada. Ciężko tak doradzć komuś nie znając jego preferencji w kwestii monitorów.


RE: Monitory do 1400zł - Zirds - 15.07.2015

Ja kupiłem JBL LSR 305 z okablowaniem za ok 1300 zł. Ale tak jak Rev powyżej napisał, ciężko doradzić czego konkretnego poszukujesz.


RE: Monitory do 1400zł - Maciek - 15.07.2015

Oj takich tematów to jest ze 100 razy więcej niż forów o podobnej tematyce i tak na prawdę nie ma reguły na to co wybrać - istnieje zasada ze monitory im droższe tym lepsze, wiec każdy pułap cenowy reprezentuje mniej więcej podobny poziom no a dlatego jest tyle modeli bo każdy słyszy inaczej - tak ze nie ma się co sugerować ze ktoś Ci poleci dany egzemplarz. Dla kogoś KRK będą najlepszymi monitorami na świecie, dla innego najgorszym badziewiem bo podbijają dolne pasmo. Dla jednego Yamaha zagra fajnie, dla drugiego słabo bo zbyt surowo. Jeśli nie masz pomieszczenia przystosowanego akustycznie, to zwróć uwagę aby porty basowe były umieszczone z przodu - takie modele lepiej sobie poradzą w tego rodzaju pokoju. Wez swoje kawałki referencyjne do sklepu i posłuchaj na kilku modelach (tylko bron Boże nie zabieraj mp3 - niech to będzie format cd lub jakiś bezstratny) - zobaczysz jak się prezentują


RE: Monitory do 1400zł - Zirds - 15.07.2015

Na tym forum było pełno tematów jak ten. Warto było przeczytać temat poniżej tego - też jest na temat monitorów i nie ma po co powielać tych samych odpowiedzi...

http://musicproducers.pl/temat-w-ko%C5%84cu-monitory-i-adaptacja-aktu?page=3


RE: Monitory do 1400zł - lovetrance01 - 16.07.2015

Przeczytałem wiele tematów na forum i wbrew pozorom nie ma tego aż tak dużo, a większość sugerowanych modeli powtarza się. Ale bardzo cenna jest informacja aby port basowy był z przodu jeśli nie ma się odpowiedniego pomieszczenia. W ten sposób wyeliminowałem kilka modeli i zostawiłem najciekawsze.
Tu moje drugie pytanie, czy ktoś pracował na tych modelach (chodzi mi tylko o poglądowe opinie):
BEHRINGER TRUTH B2030A
TANNOY REVERAL 601A
ELECTRIX EX-8
Te mam zamiar przetestować.


RE: Monitory do 1400zł - Zirds - 16.07.2015

Ja mam porty basowe z tyłu i nie mam zaadaptowanego pomieszczenia i żyje i tworze i nagrywam... I wiele osób potwierdzi moje zdanie ;)


RE: Monitory do 1400zł - Revnotes - 16.07.2015

Posiada TANNOY REVEAL 601A od około dwóch lat. Problem w tym, że abym mógł je porównać do innych, to te inne powienienś znać, bo w przeciwnym razie nie ma to kompletnie sensu. Tak ogólnie to dają radę. Bardzo mi się podoba to, jak przedstawiają scenę stereo. Szkoda, że nie potrafią zejść niżej (wcześniej byłem przyzwyczajony do subwoofera). KRK grają ciemniej, ADAMy zdecydowanie jaśniej, ale no właśnie, żeby tak porównywać, musiałbyś znać te modele.


RE: Monitory do 1400zł - lovetrance01 - 16.07.2015

Zamierzam właśnie przetestować te trzy komplety i porównać.

(16.07.2015, 8:09)Zirds napisał(a): Ja mam porty basowe z tyłu i nie mam zaadaptowanego pomieszczenia i żyje i tworze i nagrywam... I wiele osób potwierdzi moje zdanie ;)

Oczywiście masz rację. Sam od kilku lat pracuję na monitorach które mają port z tyłu i stoją przy samej ścianie. Nikt na forum nie zwrócił mi uwagi na kiepskie brzmienie produkcji które wrzucałem. Sam też masteruje kawałki, które potem są wydawane w jakiś mikrolabelach. Wszystko to na Alesisach za 450 zł. Wniosek taki, że na wszystkim da się pracować, ale może szczegóły typu "port basowy z tyłu" pozwolą wskoczyć na wyższy poziom produkcji? Ciekawi mnie jaka będzie różnica.
Z opisów i recenzji najbardziej zachęcająco prezentują się ELECTRIX EX-8 ale trzeba będzie sprawdzić.


RE: Monitory do 1400zł - Maciek - 16.07.2015

Ja również pracuję na monitorach stojących blisko ściany z portami basowymi z tyłu i owszem nie twierdzę, że nie da się w ten sposób pracować ale przy głośniejszym odsłuchu niskie częstotliwości ciut wariują. Generalnie to każdy idzie do przodu a moim kolejnym krokiem jest zakup lepszych monitorów, które mam nadzieję ułatwią progres w moich miksach


RE: Monitory do 1400zł - Revnotes - 16.07.2015

(16.07.2015, 10:11)lovetrance01 napisał(a): (...) Wniosek taki, że na wszystkim da się pracować, ale może szczegóły typu "port basowy z tyłu" pozwolą wskoczyć na wyższy poziom produkcji? Ciekawi mnie jaka będzie różnica.

Na wielu forach, blogach i innych poradniko-artykułach na pewno natknąłeś się na info typu, że to nie sprzęt tworzy muzykę, a producent. Wielu chwali się, że potrafi wykonać kozackie miksy na noname'owych słuchawkach lub głośnikach typu 2.1. Ja tego nie wykluczam, jestem również daleki od stwierdzenia, że będe robił dobrą muzykę, jak będe miał dobry sprzęt, ale w całej tej swojej przygodzie z produkcją zauważyłem jedno, przenosiny na lepszej klasy odsłuch zawsze skutkowało podniesieniem poziomu moich miksów. Zaczynałem na komputerowych 2.1 od Mediatech, to było straszne. Kupiłem słuchawki od Reloop, wychodziło nieco lepiej, ale strasznie uciskały uszy. Kupiłem DT 770 PRO i miksy zdaniem innych osób zaczęły wychodzić całkiem sensownie. Kolejny zakup Tannoy Reveal 601A i pojawiła się możliwość referencyjnego odsłuchu pomiędzy słuchawkami, a monitorami. Z tego okresu pochodza moje najlepsze produkcje. Ostatnio kupiłem DT 880 Pro i znów mam wrażenie, że pewne niedoskonałości można by jeszcze poprawić. Oczywiście między czasie testowałem inne modele głośników i słuchawek. Wniosek jest jeden, wraz z rozwojem umiejetności warto inwestować w lepszy sprzęt, który dotrzyma nam kroku.


RE: Monitory do 1400zł - lovetrance01 - 14.09.2015

Kolumny zakupione - Adam F5. Nie mam za dużego doświadczenia w pracy z monitorami, ale z tych jestem bardzo zadowolony. Na tylnim panelu jest kilka przydatnych potenjometrów, góra gra naprawdę fajnie, dół jest dość mocny, a przynajmniej takie mam wrażenie po przesiadce ze starych monitorów. Różnica między wylotem basu z tylu i z przodu zdecydowanie jest słyszalna. Na minus jest na pewno brak gaina na przednim panelu. Przyzwyczaiłem się do regulowania głośności w taki sposób i trochę mi tego brakuję. Za to pierdolnięcie mają klasowe :D Membrany są nieosłonięte żadną obudową, choć mają niby domieszkę tytanu. Mimo to i tak mnie to martwi, bo mam takiego skurwiela w domu co ma pazury jak sztylety. I codziennie je ostrzy. Zobaczymy.
Ogółem jestem szczerze zadowolony z wydanych pieniędzy.


RE: Monitory do 1400zł - Revnotes - 15.09.2015

Parę lat wstecz umówiłem się na testy monitorów i między innymi były podpięte F5, jako tańsza konstrukcja znanej marki, ale na mnie nie zrobiły dużego wrażenia, wybrałem TANNOY i na razie nie mam budżetu na kolejne (zrobiłem Ci na nich mastering, wspomagając się pożądnymi słuchawkami).

Nie pozostaje nic innego, jak pogratulować zakupu i życzyć udanych miksów :)


RE: Monitory do 1400zł - In-Tegral - 15.09.2015

(16.07.2015, 11:33)Revnotes napisał(a):
(16.07.2015, 10:11)lovetrance01 napisał(a): (...) Wniosek taki, że na wszystkim da się pracować, ale może szczegóły typu "port basowy z tyłu" pozwolą wskoczyć na wyższy poziom produkcji? Ciekawi mnie jaka będzie różnica.

Na wielu forach, blogach i innych poradniko-artykułach na pewno natknąłeś się na info typu, że to nie sprzęt tworzy muzykę, a producent. Wielu chwali się, że potrafi wykonać kozackie miksy na noname'owych słuchawkach lub głośnikach typu 2.1. Ja tego nie wykluczam, jestem również daleki od stwierdzenia, że będe robił dobrą muzykę, jak będe miał dobry sprzęt, ale w całej tej swojej przygodzie z produkcją zauważyłem jedno, przenosiny na lepszej klasy odsłuch zawsze skutkowało podniesieniem poziomu moich miksów. Zaczynałem na komputerowych 2.1 od Mediatech, to było straszne. Kupiłem słuchawki od Reloop, wychodziło nieco lepiej, ale strasznie uciskały uszy. Kupiłem DT 770 PRO i miksy zdaniem innych osób zaczęły wychodzić całkiem sensownie. Kolejny zakup Tannoy Reveal 601A i pojawiła się możliwość referencyjnego odsłuchu pomiędzy słuchawkami, a monitorami. Z tego okresu pochodza moje najlepsze produkcje. Ostatnio kupiłem DT 880 Pro i znów mam wrażenie, że pewne niedoskonałości można by jeszcze poprawić. Oczywiście między czasie testowałem inne modele głośników i słuchawek. Wniosek jest jeden, wraz z rozwojem umiejetności warto inwestować w lepszy sprzęt, który dotrzyma nam kroku.

Zainwestowałem raz w sprzęt i nie jest to najwyższych lotów sprzęt. Od kilku lat się nie zmienił a mój mix poszedł o 300% do góry jakościowo. Nie mówię, że nie masz racji ale to wszystko też zależy od osoby i sposobu miksowania, wiedzy i tak dalej.


RE: Monitory do 1400zł - Revnotes - 15.09.2015

Ok. ja opisałem przesiadkę z odsłuchu multimedialnego na studyjny. Pochwal się jaki sprzęt kupiłeś? Jeżeli robisz postęp pracując już na studyjnym, to zupełnie inna kwestia i wcale mnie nie dziwi. Każdy tak ma, że z praktyką nabiera doświadczenia i umiejętności.


RE: Monitory do 1400zł - In-Tegral - 15.09.2015

Behringery ms40, słuchawki audio technica ath t200, Behringery nie wiem ile teraz stoja, a sluchawki aktualnie cos kolo 100zl. Z Behringerow jestem bardzo zadowolony, ze słuchawek tym bardziej nie spodziewałem się takiej jakości dźwięku i pracy za taką cenę słuchawek chociaż ja jak je kupowałem to kosztowały trochę więcej. Tak jak zaznaczyłem z roku na rok progresuję i to znacząco.


RE: Monitory do 1400zł - Revnotes - 15.09.2015

Masz swoją odpowiedź :)

"Każdy tak ma, że z praktyką nabiera doświadczenia i umiejętności. "

Co nie zmienia moim zdaniem faktu, że wymiana sprzętu na wyższej klasy, temu rozwojowi pomaga.


RE: Monitory do 1400zł - In-Tegral - 15.09.2015

Ja po prostu nie opieram mojej produkcji tylko na słuchu z mojego sprzętu, a na spectrum analyzerach i tak dalej ;) bo wiem, że nie mogę polegać na sprzęcie.


RE: Monitory do 1400zł - Revnotes - 15.09.2015

Ja również wspomagam się analizatorami, generalnie ja preferuję miksowanie na słuchawkach, z monitorami nie radzę sobie już tak dobrze. W każdym bądź razie skończmy z offtopem, bo chyba zmierzamy w niewłaściwym kierunku ;)


RE: Monitory do 1400zł - skibot - 17.09.2015

ResidentAudio M8 bije wszystko w tej cenie na glowę. Ciężko je dostać, ale poszukaj dobrze, wybierz się wczesniej aby ich posłuchać czy Ci przypasują.