MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Zajman - Feel U - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Zajman - Feel U (/temat-zajman-feel-u)

Strony: 1 2


Zajman - Feel U - Zajman - 16.07.2015

moja najnowsza produkcja , sugestie? krytyka?

niestety link do tracka jest prywatny i trzeba kliknac , ale mam plany co do tego tracka ,dlatego nie chce go jeszcze publicznie pokazywac :)

pozdrawiam

https://soundcloud.com/zwattkat/feel-u/s-2fxr0


RE: Zajman - Feel u - Shabboo Harper - 16.07.2015

Bum bum bum; plum, plum, plum; ciach, bach itp. itd. Przykro mi nie czuję Twego "Feel U "...
PS. Sugestia? Motyw przewodni (jakiś) jest; przemyśl aranż ;).


RE: Zajman - Feel u - Revnotes - 16.07.2015

Nie chce się skleić, pluck sobie i reszta sobie, pierwsza rzecz do poprawy. Wstęp jest zbyt długi, zupełnie się nie rozwija, nie nakręca słuchacza, dosłownie kilka taktów przerwy i znów to samo. Aranż jest mega słaby, track strasznie nudzi. Masz coś w rodzaju dropa, choć moim zdaniem bardzo średniego, ale skoro już jest, to postaraj się stworzyć do niego jakieś intro, breaki, odpowiednie przejścia i outro. Niech to nie będzie prezentacja jakiejś wtyczki, a kompletny utwór.


RE: Zajman - Feel u - Fly - 17.07.2015

Moim zdaniem tempo o jakieś 10/20 bmp za szybko. Brak lepiej zarysowanych przejść,cały utwór cały czas na jedno kopyto. Dodaj trochę różnorodności,popracuj nad przejściami i powinno być lepiej ;)


RE: Zajman - Feel u - Zajman - 17.07.2015

dzieki bardzo za tak duza ilosc krytyki , przydala sie , oto nowa wersja :
bralem pod uwage wasze sugestie , powinno byc o wiele lepiej

https://soundcloud.com/zwattkat/feel-u-alt-mix-1/s-V9iaI

edit: oczywiscie bede jeszcze dluugo nad tym trackiem pracowal


RE: Zajman - Feel u - Fly - 17.07.2015

Jak dla mnie,w dalszym ciągu zbyt monotonne. Spróbuj po ,,intrze" rozwinąć tą basową melodie,pobaw się akordami,tak aby całość przykuła uwagę słuchacza na dłużej. Na tą chwilę wszystko jest zbyt proste,aby zaciekawić do ponownego odsłuchu.

Powodzenia ;)


RE: Zajman - Feel u - Zirds - 17.07.2015

Tempo według mnie jest dobre do takiego basu z długim atakiem i szybkim "sustainem" lub jak można to inaczej zrobić kluczowaniem.


RE: Zajman - Feel u - Stiopa - 17.07.2015

Ostro kawałek z 5 dźwięków! Brzmi to jak kosiarka i nic więcej... Te melo fajnie brzmi przez minutę, potem zajebiście nudzi, a wręcz zaczyna drażnić. Stopa bass jakiś arp werbel i lead nie zrobią furory przez 4 min jak grają to samo, sory... Pomysł jest, ale bez echa...\
Pozdrawiam


RE: Zajman - Feel u - Zajman - 17.07.2015

to sie wydaje smieszne w niektorych wypowiedziach , gdy ktos wypomina mi to i siamto w kompozycji utworu ( gdzie kompozycja to cos bardzo subiektywnego ), ale za to jego utwory nie swieca przykładem w tej kwesti ani troche

fakt track troche za malo urozmaicony byl i na poczatku troche nie wspolgral bass i arp z glowna melodia , to poprawilem i dziekuje za feedback , reszta wypowiedzi niestety ale dla mnie pachnie cebula na kilometr , nie bede tutaj owijal w bawelne , te forum nie jest dla mnie

mam nadzieje ze nie napotkam takich ludzi jak tutaj wiecej , niz to konieczne

zegnam


RE: Zajman - Feel u - Faden - 18.07.2015

Ja tez niebiore wszystkich wypowiedzi za prawde. Po prostu trzeba umiec oddzielic te przydatne od tych niepomocnych, ktore tylko mieszaja w glowie. Tyle, ze tutaj wypowiedzialy sie osoby, ktore maja jakies pojecie pomimo tego, ze ich kompozycje nieswieca zbyt dobrym przykladem (procz techniki), przynajmniej dla mnie.
Jesli chodzi o twoja wlasna kompozycje, to czym ich tu chciales zadziwic? Ten utwor jak i inne sa naprawde nijakie i nic tym niezwojujesz. Niewazne ile followersow sobie kupisz i tak ci to niepomoze. Zadna szanujaca sie wytwornia, czy to duza czy tez mala niewyda "niedorobionego polproduktu"
Bedac szczerym, to radzilbym wbic sobie do glowy to co tutaj przeczytales, bo drugiego takiego forum nigdzie nieznajdziesz.
Lepiej zebys spotkal na swej drodze jak najwiecej ludzi, ktorzy powiedza ci prawde na temat twoich produkcji. Moze wtedy uslyszysz te slabosci i opuscisz swojego "Matrixa" i zaczniesz powaznie myslec o muzyce. Jesli cie tym nieprzekonalem, to zycze powodzenia w dalszej produkcji gniotow...

PS. Utwor "Genesis" na Itunes? To jakis zart? Kto ci to kupi?<haha>


RE: Zajman - Feel u - Kveon - 19.07.2015

Zajman panie... Każdemu będzie coś nie pasować w utworze, nie ma utworów idealnych, zapamiętaj. Jesteś pewnie początkującym jak ja, więc taka krytyka Ci się przyda, do wyciągnięcia czegoś z tworzenia, poczytania czegoś, obejrzenia poradników, cokolwiek. To forum jest dla każdego a nie dla wybranych ludzi.


RE: Zajman - Feel u - Fly - 19.07.2015

Strasznie mnie denerwuje tego typu podejście. Najpierw w swoim poście pytasz o krytykę. Gdy ją dostajesz i każdy pisze co w twoim kawałku mu nie pasuje,jesteś nagle oburzony i obrzucasz wyzwiskami typu ,,cebula na kilometr". Co w tym cebulowego ? Że niby Ci zazdrościmy ? Czego ? :O

Jeśli chodzi o mnie.Tak,jestem amatorem,moja muzyka nie powala na kola,ale żeby stwierdzić,że utwór,w którym przez 4min gra to samo jest nudny,nie muszę prezentować poziomu Jean Michele Jearre.

Albo krytycznie spojrzysz na swoją produkcje i popracujesz nad jej wadami,albo uparcie będziesz klepał 4minutowe,nierozwinięte motywy bez przejść,nie osiągając żądnego sukcesu. Wybór należy do Ciebie.


RE: Zajman - Feel u - Zajman - 20.07.2015

https://www.youtube.com/watch?v=EyhOmBPtGNM&app=desktop

mam nadzieje ze nie zostane zlinczowany za double post
Zlinczowany nie zostaniesz, ale za naruszenie regulaminu jestem zobligowany pogrozić paluchem. Oraz ostrzeżeniem. Ponadto czuję się w moralnym obowiązku bronić użytkowników forum, którzy ewidentnie nie mylą się w kwestii oceny Twojego utworu. Takie reakcje jak Twoja nie są potrzebne - nie zaskarbisz sobie nimi sympatii innych użytkowników.
T-Sted


to jest czesc tego co napisalem wczoraj , ale nie zpostowalem ostatecznie:

ja prosiłem o konstruktywna krytyke, jezeli juz ktos pisze ze moj track jest do dupy / nie podoba sie , to chce uslyszec dlaczego tak sadzi , czym dokladniej tym lepiej i bardzo denerwuja mnie teksty typu " cos tam buczy" i tym podobne inne teksty ktore sa kompletnie useless , za konstruktywny wklad podziekowalem i sugestie takie przemyslalem i to co wydawalo mi sie sensowne i do zrobienia zrobilem , zmieniajac strukture tracku kompletnie i urozmaicając go

ja tez jestem poczatkujacy co widac, tworze muzyke od troche ponad roku bez echa jak narazie , ale idzie mi coraz lepiej , zeby bylo smieszniej ten track jest kamieniem milowym w mojej muzyce i powstal po tym jak powiedzialem sobie ze koniec z kompromisami podczas tworzenia i ze bede robil do upadlego tak bardzo zlozone i dobre utwory jak tylko moge

mowiac o cebulowosci , to mialem na mysli wlasnie krytyke bez konstruktywnosci , kiedy ktos mi mowi ze track jest do dupy i nie powie dlaczego , chociaz wlasnie po to zalozylem ten temat , to co ja mam sobie pomyslec ? po co taka osoba sie wypowiada wogule ? jeszcze na forum producenckim ?

zeby sie rozwijac , nie tylko trzeba wiedziec ze robi sie zle , tylko trzeba wiedziec DLACZEGO , aby moc to naprawic i unikac w przyszlosci tych samych bledow

Wyobraz sobie ze zrobiles/zrobilas track i wszyscy naokolo mowia ze miks jest karygodny , zle zmiksowane i NIKT nie wchodzi w zadne szczegoly , i wszyscy zostawiaja cie tylko ze slowami "Kiepski miks" , a proces ten jest tak zlozony , jak wszystkie podczas produkcji i tworzenia muzyki , i co wiedzialbys co z tym masz zrobic ?co jest zle?

odpowiedz oczywista

https://soundcloud.com/zwattkat/feel-u-alt-mix5/s-rmI0t

to jest track w stanie obecnym

a to jest mowa o tym jak odniesc sukces w czymkolwiek robisz , ktora popycha mnie ciagle do przodu , nawet w tym momencie , kiedy zadecydowalem ze jednak ten track musi przejsc kolejne metamorfozy , po tym co tutaj przeczytalem

https://www.youtube.com/watch?v=EyhOmBPtGNM&app=desktop

posylam bo naprawde warto to sobie zobaczyc (wczoraj zdecydowalem sie poslac tylko ten link)

i teraz co ja mam dalej z tym trackiem zrobic ? bo o dziwo nikt tutaj sie nie powiedzial ze z miksem jest cos nietak , a glownie o tym mi wspominano wczesniej przy produkcjach ktore stworzylem


RE: Zajman - Feel u - Zirds - 22.07.2015

Ja p i e r d o l e... czy to takie trudne? Kup sobie monitory i sam się dowiedz czy masz dobry miks. Na głośniczkach z laptopa wszystko brzmi ładnie.

Nauczyłeś się stawiać przecinki... Bardzo ładnie :) Musisz pamiętać, że przecinek się stawia zaraz po ostatniej literze słowa, a po przecinku spację i kolejne słowo następujące (po wdechu) po przecinku. Tak samo jest z innymi znakami takimi jak znaki emocji, czyli pytajnik, wykrzyknik, wielokropek, myślnik. Pamiętać także powinieneś o pisaniu z dużej litery po kropce, wykrzykniku, pytajniku czy też wielokropku ponieważ wtedy zaczynasz nowe zdanie.
Prawdopodobnie byłeś u higienistki jak Pani od języka polskiego tłumaczyła w pierwszej klasie szkoły podstawowej takie rzeczy, ale od tego jest internet (aktualnie) by móc czerpać wiedzę i nie tylko na temat pisowni, ale także znajomości muzycznej.


RE: Zajman - Feel u - Zajman - 22.07.2015

Zirds dorosnij czlowieku , nie masz sie juz do czego przychrzanic to bedziesz mi gramatyke wypominal ? czlowieku ... ilu ja takich jak ty widzialem juz na innych forach ... i dokladnie to samo , "nie mam nic do powiedzenia to przychrzanie sie do pisowni "

i ty masz tutaj status helpmate ? od czego ? od pchania karuzeli chyba ....


RE: Zajman - Feel u - Zirds - 22.07.2015

Powodzenia w produkcji życzę... jeżeli nie umiesz przyjąć krytyki i się domyślić o co chodzi to widać, że to hobby się dla ciebie nie nada bo jesteś jak widzę cienki bolek. Widzę, że jesteś z tych ludzi, którzy najpierw lecą praktykę, a potem mają wielkie pretensje do świata, że nikt ich nie nauczył teorii.

Edit:

Stopa do wymiany bo dudni albo odetnij trochę dB w okolicach dolnego środka... i w ogóle brzmi jakoś presetowo. "Sprężynkowy" basowy lead, który gra sobie od 1.40 mógłby odrobinę kluczować (side-chain) ze stopą i brzmieć nieco ciszej... Mógłbyś mu odciąć trochę górnego pasma za pomocą Cutoff bo się melodia gryzie z melodią tych "kwadratowych" syntezatorków, które mają jakąś linię przewodnią (lead). No i oczywiście dodać nieco sub basu ponieważ oprócz dudniącej stopy i niskich częstotliwości na tym pokręconym mid-basie to brakuje dołu i to bardzo.
Wokal z pogłosem i opóźnieniem odbicia (delayem) też nie pasuje na końcu. Trzeba go wyeksponować za pomocą kompresora i korektora albo/i dodać nieco saturacji i dobrze go rozmieścić w panoramie.

Sprawdzane na JBL LSR 305... (niektóre elementy mogą mi bardziej dudnić ponieważ nie mam jeszcze dobrze zaadaptowanego pomieszczenia odsłuchowego i mogą się u mnie pojawiać niuanse przybasowe).


RE: Zajman - Feel u - Zajman - 22.07.2015

przepraszam wszystkich ktorych urazilem , zdenerwowalem moimi postami , bardzo dziekuje Zirds za to co napisales

faktycznie jestem typem , ktory najpierw praktykuje i tworzy i dopiero pozniej sie uczy - zdalem sobie sam z tego sprawe juz kilka miesiecy temu i staram sie to nadrabiac ile moge . Ale ogrom wiedzy , ktorej jeszcze nie posiadam na temat produkcji jest dalej niezwykle duzy , gowno wiem i zdaje sobie z tego sprawe .... czasami

ja odsluchuje na KRK RP6 , ale ja nie mam doswiadczenia i wiedzy , w wiekszosci przypadkow nie wiem co powinno byc a co nie , poprostu robie na ucho , a ucho tez niedoswiadczone ....

moze wszyscy dajmy na luz , co ? :) ja tez nie chce tutaj robic jakis flame war'ow itd , ani puszyc sie duma , bo nie ma sie czym chwalic....


RE: Zajman - Feel u - chrisniers - 22.07.2015

Że tak jajcarsko sobię zacytuję - "moi drodzy po co kłótnie..." <nonie>
nie rozumiem "sugestie, krytyka.." a hałas jak 104 na forum bo ktoś coś negatywnie napisał o wykonaniu przez Ciebie utworu :)
Trochę dystansu i następnym razem ja sugeruje tak od siebie, żeby dokładniej napisać czego oczekujesz w opinii odbiorcy ...
Bo jeśli chcesz słuchać jaki jesteś cudowny i wspaniały producent to raczej źle trafiłeś ;) tutaj ludzie wpowiadają sie głównie szczerze o tym co słyszą :) na ten przykład jeśli ktoś uważa, że mój utwór jest "do dupy" sprawdzam utwory osoby komentującej - słyszę, że są "na poziomie" to zastanawiam się 20 razy czy faktycznie czegoś nie spierniczyłem w swojej produkcji..

radzę się nie załamywać - polecałbym raczej wyjąć wnioski i zaopatrzyć się w motywację :)
tyle ode mnie
serdecznie pozdrawiam!


RE: Zajman - Feel u - Zirds - 22.07.2015

Zanim coś wrzucisz do oceny następnym razem to naucz się swoich monitorów.


RE: Zajman - Feel u - Revnotes - 22.07.2015

Do końca m-ca byczę się na urlopie, chwilowo produkcję muzyki również sobie odpuściłem, nie mam również ze sobą sprzętu, aby przesłuchać Twoją nową wersję. Nie czuj się rozczarowany, wszystko w swoim czasie. Powrócę z editem już w Sierpniu, gdy będę mógł już ocenić Twój postęp.

Tym razem chciałem po prostu odpowiedzieć na Twoje zarzuty, ponieważ widać, że sięgnąłeś po rozum do głowy, a ja nie lubię pozostawiać niedomówień. Wcześniej byłem przekonany, że nie warto prowadzić z Tobą jakiejkolwiek dyskusji, dlatego też milczałem. Tym bardziej cieszę się, że zmazałeś to pierwsze, złe wrażenie.

Być może niewłaściwie zinterpretowałeś rolę forum. Użytkownicy, to w zdecydowanej większości amatorzy, którzy muzyką zajmują się hobbistycznie, choć z różnymi nadziejami i planami. Jeżeli oczekujesz komentarzy innych osób, wcześniej powinieneś skomentować ich muzykę, w ten sposób zwiększysz swoje szanse, na zwrócenie ich uwagi. Sposób w jaki komentujesz, może przyczynić się pozytywnie lub negatywie do opinii, jakie otrzymasz w rewanżu. Ponadto jeżeli o coś prosisz, podaj szczegóły, tak aby ewentualny zainteresowany wiedział, na czym Tobie, tak na prawdę zależy. Mimo wszystko niewiele osób produkuje rozprawki zawierające szczegółowe dane, jak ustawić poszczególne knoby wtyczek. Pamiętaj, że aby usłyszeć, że coś nie brzmi dobrze, nie trzeba być mistrzem w tworzeniu, szanuj opinię innych i czas, który Tobie poświęcili.

Trochę zrzędzę, bo stary już jestem, ale chciałbym, żebyśmy się dobrze zrozumieli :)