MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Kveon - Sleep Peacefully - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Kveon - Sleep Peacefully (/temat-ambient-kveon-sleep-peacefully)



Kveon - Sleep Peacefully - Kveon - 22.07.2015

Nie wiedziałem do jakiego to gatunku zaliczyć więc jest ambient...
Moje drugie podejście do tego gatunku...
5 min po dodaniu słyszę błędy w miksie, a mogłem przesłuchać na głośnika a nie słuchawkach 7.1 :)
Ale zapraszam do krytykowania, może jeszcze się coś zmieni :)
Pozdrawiam i miłego!



RE: Kveon - Sleep Peacefully - Shabboo Harper - 22.07.2015

Dziś, w Twoim przypadku, nie myślę o technicznych szczegółach... Chciałabym poczuć ten "spokój", "wtulić się" w ciepłe/kojące dźwięki Twego tematu, który, po części, przywodzi mi na myśl dzieło Gymnopédie No. 1 Erik'a Satiego (uważanego za prekursora Ambientu ^^).
I...? Niektóre dźwięki (a'la "bicie serca", "kardiomonitor", "płacz") w moim odczuciu kreują pewną przypowieść; jednakże ta "akuratność" (plus wtręt od 1:30) trochę mnie odstrasza (kojarzy mi się z cierpieniem). Utwór cechuje melancholia, ukryta w Twoim ulubionym brzmieniu (piano); partia smyczków w (jednolitym) tle "okrasza" całość dyskretną miękkością (w przeciwieństwie do ciut szorstkiego clap'u). Jest... ascetycznie.
PS. Wojtku, (Let's) Sleep Peacefully (each and every night).


RE: Kveon - Sleep Peacefully - Zirds - 22.07.2015

Gymnopedie mi to nie przypomina, chociaż nawiązując do ambientu ten kierunek powstał później... Satie jest jednym z prekursorów muzyki typu ambience, muzak, która w latach 80 ubiegłego wieku została bardziej rozprzestrzeniona przez Briana Eno ;)

Kveon napiszę więcej ponieważ głośniki laptopa nie oddają (wiadomo) całości spektrum możliwych barw i dynamiki dźwięku.


RE: Kveon - Sleep Peacefully - Shabboo Harper - 23.07.2015

Zirds, parlez-vous français? Również Tobie... ;)


RE: Kveon - Sleep Peacefully - Equinox - 23.07.2015

Jak dla mnie ten bass jest ciut za glośny. Ogólnie bardzo przyjemny kawałek. :>


RE: Kveon - Sleep Peacefully - abyssMB - 27.07.2015

Piękna melodia, budujesz klimat jak Isham w "Mieście Gniewu" , opowiedziałeś historię , gdy odszedł ktoś bliski /super pomysł z tymi dzwiękami kardiomonitora i linią izo/ - płacz cierpiącej kobiety, po utracie - ale życie biegnie dalej - piękny track świetna muzyczna opowieść. Fantastyczne jest Twoje piano.
Co do miksu jak dla mnie clapy są ciut za głośno i stopa też /ale tylko w pierwszej częśći /.


RE: Kveon - Sleep Peacefully - qnebra - 27.07.2015

Osobiście nie przepadam za "clapem", ale ten utwór tak całościowo, po prostu mi się podoba. Tak osobiście bym nie użył tego klapkania, lecz to twój utwór.


RE: Kveon - Sleep Peacefully - Kveon - 28.07.2015

Do Shabboo Harper
Dobrze Ci się kojarzy z cierpieniem, w utworze zostało przelane moje cierpienie. Nie będę się rozpisywał jakie bo to nie jest ważne.
Chciałem zrobić coś innego z smyczków, ale umiejętności Mi nie pozwoliły, po godzinie przegrałem z tym.
Do Equinox
Na słuchawkach z włączonym 7.1 nie było słychać bassu tak mocno więc stąd ten błąd.
Do abyssMB
Dzięki Tobie poznałem tego "twórce". Opowiedziałbym lepiej tą historię tylko zabrakło umiejętności.
Dziękuję wszystkim za ocenę!


RE: Kveon - Sleep Peacefully - Dubby Spliff - 28.07.2015

nie znam się tak na tym klimacie, także na temat techniki się nie wypowiadam :) ale atmosfera 10/10 :D