MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. ID - ID - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. ID - ID (/temat-progressive-id-id--15471)



ID - ID - piral - 23.07.2015

To jeden z moich najważniejszych numerów w tym roku. Robię go już jakieś 7 miesięcy, teraz zrobiłem sobie przerwę i sporo rzeczy mi w nim nie pasuje, ale chciałbym poznać także waszą opinię. Pochwalę się, że udało mi się uzyskać feedbacki od paru znanych artystów w tym Marcus Schossow.

/edit:
Feedback bardzo wystarczający dla mnie. Dziękuję wszystkim wypowiadającym się!


RE: ID - ID - ProCkers - 23.07.2015

Zacznijmy od początku:

Od razu po włączeniu pierwsze co rzuciło mi się w uszy to strasznie syczący ride. Aż do przesady. Później w 30 sek ten impact kick czy coś jest za głośne. Ogólnie intro jakieś zbyt statyczne jest dla mnie. Nie wprowadza należycie do refrenu.

W refrenie ten lead/bass jest dosyć średni. Barwę ma nawet ładną ale brak mu głębi. Nie wiem jak to ująć, ale brakuje mu tego czegoś :D

Break: Melodia średnia. Ale lead to nie wiem, przełączałem z głośników na słuchawki i z powrotem. Strasznie ma dziwną barwę, jakbyś mu obciął na eq wszystko do ok. 800hz i zostawił. Strasznie amatorsko brzmi.

Drugi refren mi się podoba, fajnie już brzmi. Bass o wiele lepiej brzmi grając z czymś niż grając samemu jak w pierwszym refrenie.

Ogólnie zamysł nie jest zły, ale mix i barwy dźwięków bardzo mi tu kuleją. Nie wiem w jakiej jakości to eksportowałeś, ale słuchając miałem wrażenie jakbym odtworzył słabą mp3 128kbps albo i niżej.

Jak to poprawisz to może wyjść coś na prawdę ciekawego ;)


RE: ID - ID - Kaper - 23.07.2015

tak jakby średnie zostały wycięte :P słychać dół i górę dobrze ale średnich troszeczkę mało. Jedynie co to big snare daje co jakiś czas średnich częstotliwości.
Wydaje mi się, że to takie połączenie trance i house. Nie przemawia do mnie ten kawałek. Miks średni, melodie też średnie, są przejawy takiego oświecenia ale to pewnie przez paczkowane sample bo one wybrzmiewają dosyć dobrze a co do aranżu to słychać, że jest przemyślany. Jest dobrze ale to jeszcze nie to ;)

Link mi cos nie działał w playerze ale otworzyłem sobie kartę z SC ;)


RE: ID - ID - Shabboo Harper - 23.07.2015

Ode mnie:
"+": podoba mi się dźwięk w 0:15 ^^ (serio); energetyczny numer o chwytliwym, lekko "psychodelicznym" beacie; Sound Design... istnieje, lecz większość tonów jest przesterowana. Odnoszę wrażenie, iż lubisz "mocno i głośno"... (tworzyć swe produkcje ;)).
"-": od 0:30 "huczy"; kick layering nie do końca przekonuje; od 2:02 ogromnie donośny/przewlekły fragment; "koszmarny" synth (:() od 2:33; fx'y ot tak "rozrzucone"; brak spójności w przewodnim motywie...
Phil, jest jakiś koncept (!), lecz w moim (skromnym) odczuciu sporo się dzieje w tym temacie. Takowy "chaos" komplikuje wczucie się w klimat Twego utworu i w efekcie trudno jest "sycić się" naturalnym powerem ID, który jest po prostu "zduszony" przez kilkuwątkowość brzmień...