MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP ToolOfSound - She is looking at me - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP ToolOfSound - She is looking at me (/temat-hip-hop-toolofsound-she-is-looking-at-me)



ToolOfSound - She is looking at me - ToolOfSound - 23.07.2015

Witam.
Ostatnio pracowałem nad tym dłuższą chwilę :) , ale sam nie wiem co o tym myśleć. Może takie pytanko czy ten utwór mógłby odzwierciedlać spojrzenie jakiejś Damy w Naszą stronę ;P
i oczywiście co do poprawy?

Utwór nie jest skończony, mam jeszcze masę pomysłów i oczywiście poprawa brzmienia jest pewna.



____[Knifeman]____________
brak prefixu - poprawiam



RE: ToolOfSound - She is looking at me - Kaper - 23.07.2015

non stop leci to samo, dźwięki są przytłumione i zarazem słaby dół. Jak na hh to chyba brak tu perki xD Ta gitarka chyba lekko fałszuje.
Co do pytania o damę to powiem Ci, że bardziej to odzwierciedla przestraszonego prawiczka bo jakaś dziunia mu puściła oczko i biedaczek nie wie co zrobić bo z jednej strony chciałby a z drugiej nie wie jak xD


RE: ToolOfSound - She is looking at me - ToolOfSound - 23.07.2015

Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że cały czas leci to samo, ale dobra, Twoje zdanie. Dźwięki faktycznie przytłumione, bynajmniej niektóre - zajmę się tym.
Dzięki za opinie - tak to najwyraźniej czujesz, a szkoda.


RE: ToolOfSound - She is looking at me - Kaper - 23.07.2015

od 0:14 do 0:16 masz tam sampel czy cos co ułożyłeś w piano rollu, to leci praktycznie non stop. Na tej podstawie twierdzę, że leci non stop to samo. Aranżacja to nie tylko przejścia, perka zmieniająca sie co jakiś czas, dodatkowy jakiś skromny dźwięk pojawiający się też co jakiś czas. Aranż to także budowa np. tej melodii, która leci cały czas tak samo. Tym bardziej wydaję się, że jest ona prowadzącą melodią.
No ale co tam, nie bierz mojego komenta mocno do siebie, może się nie znam, zawsze możesz go usunąć jeśli się nie spodobał ;)
Pozdro ;)


RE: ToolOfSound - She is looking at me - ToolOfSound - 24.07.2015

A wiem o co Ci chodzi. To w sumie motyw przewodni tego utworu, ale racja, pobawię się tym bo nadaje to na tej płaszczyźnie monotonności.
Nie biorę tego do siebie, luźno. Po to tu napisałem by usłyszeć co jeszcze do poprawy, także dzięki za zainteresowanie tematem =)


RE: ToolOfSound - She is looking at me - Abigail Noises - 24.07.2015

To chyba jakiś eksperyment czy ''cuś''. O powtarzalności napisali koledzy powyżej ale ja dopiszę od siebie. Gdyby miało być to jakieś preludium do czegoś większego, to jeszcze by uszło. Jednakże i tak sam lead i pozostałość dźwięków do poprawy. Wszystko gra tak jakbyś nie używał EQ i innych filtrów. Chórki same w sobie maja pogłos (pewnie to jakiś loop), a wszystko pozostałe jest suche jak wióry z tartaku - w efekcie chórek nie pasuje do muzyki. Dziwne wyciszenie niektórych partii 1.20 (ten lead), brzmią amatorsko, bez pomysłu. Zresztą cały miks jest słaby - fx'ów nie słychać, są jakieś stłumione a z drugiej strony co niektóre dźwięki zbytnio wybijają się na pierwszy plan. Brak całkowicie panoramy - gra sam środek !

Co do tematu, to ja słuchając tego nawet po mega masteringu nie pomyślałbym nawet o tym, że muza ta jest kierowana w stronę płci pięknej i jej zainteresowania czymkolwiek.

Nie odbieraj osobiście tego co napisałem ale naprawdę jest tu dużo do poprawy. Gdyby jednak udało Ci się poprawić track z technicznego punktu widzenia to ja bym tutaj widział po jakiś 2 minutach wejście konkretnej perki.