MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DEEP Kot - Wild Wild West - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DEEP Kot - Wild Wild West (/temat-deep-kot-wild-wild-west)



Kot - Wild Wild West - KOT - 28.07.2015

Powitał :D
kawałek dość prosty nie miałem z nim większych kłopotów :P zastosowałem się do waszych wskazówek i pobawiłem się w eq tzn wywaliłem niepotrzebne częstotliwości w każdym dźwięku aby była większa przejrzystość i wróciłem do używania presetów. Bodajże 4 dźwięki są mojego autorstwa. Zacząłem prace w massivie i bardzo mi się spodobała ta wtyczka niestety mam za słaby laptop żeby się bardziej w niej rozkręcić. Co do pliku to znowu mp3 160kbps a to dla tego że nie wiedzieć czemu nie chce mi się renderować w wyższej tzn zaznaczyłem 320 a i tak otrzymałem 160 :/ Zrobiłem także . wav ale brzmiało to zupełnie inaczej niż oryginał. Kawałek chilloutowy z lekka. Nie pogardzę krytyką :D pozdrawiam




RE: Kot-Wild wild West - Zirds - 29.07.2015

WAV zawsze będzie najlepszą jakością dla plików audio.


RE: Kot-Wild wild West - Revnotes - 29.07.2015

Track mnie nie pociąga, więc swoją wypowiedź ograniczę wyłącznie do kwestii technicznych. Mam nadzieję, że się nie pogniewasz.

Separacja poszczególnych instrumentów nie wyszła Ci najgorzej, ale z drugiej strony przydałaby się, jakaś kompresja, która by to nieco lepiej ze sobą skleiła. Dźwięki sprawiają wrażenie suchych, brakuje im tego czegoś, witalności, która podniesie miks poziom wyżej. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, spróbuj nasycić synthy saturacją, w moich sesjach sprawdza się całkiem nieźle.

Poza tym, jak już wspominałem track mi nie siadł. Jest to zupełnie nie moja stylistyka, więc wszystko opieram własnym goście, nie koniecznie pomocnym w tym przypadku. To nie wyścigi, jeśli masz pomysły twórz projekty z aranżacjami, ale do miksu powróć po kilku dniach, odświeżysz słuch i efekt będzie z pewnością lepszy.

PS: Jeżeli jesteś w stanie renderować do WAVE, to śmiało :)


RE: Kot-Wild wild West - Ralph G - 29.07.2015

Strasznie chaotycznie brzmi. Trudno mi coś więcej napisać, bo tak mnie irytuje twój kawałek, że nawet nie jestem w stanie wysłuchać do końca :D


RE: Kot-Wild wild West - piral - 29.07.2015

Nie wrzucałbym od razu hatów na początku, rozleniwiłbym lekko to intro z przemyśleniem oczywiście. Clap za bardzo schodzi na lewą stronę i w ogóle dużo rzeczy jest po lewej w niektórych momentach. Kick jest zbyt schowany. Na plus to że starasz się rozbudowywać aranżację, w porównaniu do poprzednich tracków jest spory postęp w aranżacji.


RE: Kot-Wild wild West - Mich - 30.07.2015

Prosta, nudna melodia, dlatego utwór nie wciąga. Najlepiej ogarnij postawy teorii muzyki i weź podstawową progresję akordów I>V>vi>IV, na niej postaraj się zbudować melodię na słuch. (polecam stronę Hooktheory)
Jeśli chodzi o miks, to przydała by się warstwa Sub basu. Brakuje też wg mnie jakiejś warstwy leada typu Supersaw, bo wszystko brzmi tak sucho. Stopa bardzo zamulona. Ja bym wymienił cały sampel, bo tak naprawdę sam odpowiedni wybór sampla jest najważniejszy. Temu kickowi by się przydało dużo kompresji i podbicia góry. Bawiłeś się w eq, ale więcej by się tego "bawienia" przydało. Kwestia czasu, od razu czyściutkiego miksu się nie osiąga. Z czasem będziesz miał lepszy słuch, to łatwiej będzie ci korektować, bo na razie to nie brzmi wystarczająco przejrzyście.
Powodzenia w następnych produkacjach :)