MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Aktualizacja prefixów - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Aktualizacja prefixów (/temat-aktualizacja-prefixow)



Aktualizacja prefixów - Mich - 30.07.2015

Witam,
Moją propozycją jest aktualizacja prefixów. Muzyka elektroniczna ewoluuje bardzo szybko, pojawia się więc wiele nowych gatunków. Np. w dziale Dubstep są tylko 2, a w ostatnim latach pojawiło się wiele popularnych gatunków pochodnych. Często spotykałem się z komentarzami typu "to jest dubstep?", a tak byłoby mniej problemów.
Są to naprawdę popularne gatunki z utworami mającymi miliony wyświetleń, oddzielnie labelowane na youtube'owych kanałach czy blogach. Jest na tym forum sporo mniej popularnych gatunków, które mają własne prefiksy. Do działu Dubstep proponuję:

-Drumstep
-Glitch Hop
-Melodic Dubstep
-Future Bass
-Moombahcore


Edit: zamiast Melodic Dubstep proponuję Chillstep

Uważam, że powinno się też dodać prefix Big Room, najlepiej w dziale House. Wiem, że ma on niewiele wspólnego z House, ale te utwory i tak tam lądują, a poza tym w tym dziale znajduje się też np. Complextro.

Ostatnio są też popularne style Future House i Tropical House, także mogły by być ewentualnie dodane, choć nie różnią się aż tak od zwykłego House, jak Big Room czy wyżej wymienione gatunki od Dubstepu.


RE: Aktualizacja prefixów - piral - 30.07.2015

Drumstep = D&B
Melodic Dubstep: hahaha może jestem uczulony na ten "gatunek", ale po prostu ta nazwa jest śmieszna. Z resztą zobacz jakie pustki są w tym dziale.
Future Bass/Moombahcore: ilu jest producentów tych gatunków tu na forum? Z resztą, żeby był moombahcore to może najpierw moombahton.

Co do big roomu to się zgadzam. Dużo tego tu jest.


RE: Aktualizacja prefixów - Mich - 30.07.2015

Cytat:Drumstep = D&B
Pasowałby zarówno do działu Dubstep, jak i Drum and Bass, bo Drumstep to takie połączenie tych 2 gatunków. Ja bym wolał go widzieć w dziale Dubstep.
Cytat:Melodic Dubstep: hahaha może jestem uczulony na ten "gatunek", ale po prostu ta nazwa jest śmieszna.
Wg mnie też ta nazwa głupio brzmi xD ale jest często używana. Wolę termin Liquid Dubstep.
A teraz jak pomyśłałem, to najlepiej było by dodać prefix Chillstep (zapomniałem o nim)
Cytat: Z resztą zobacz jakie pustki są w tym dziale.
Future Bass/Moombahcore: ilu jest producentów tych gatunków tu na forum?
Parę utworów by się znalazło, a jest na forum wiele innych prefiksów, które też nie cieszą się wielką popularnością (fidget house, oldschool, garage, neurofunk, minimal, pop, hard trance, complextro... ) Urozmaicenie by nie zaszkodziło.
Cytat:Z resztą, żeby był moombahcore to może najpierw moombahton.
To można by zrobić po prostu prefix 110 BPM albo MidTempo tak jak na edm.com, łączyłby te 2 gatunki.


RE: Aktualizacja prefixów - Zirds - 30.07.2015

(30.07.2015, 15:07)Mich napisał(a):
Cytat:Drumstep = D&B
Pasowałby zarówno do działu Dubstep, jak i Drum and Bass, bo Drumstep to takie połączenie tych 2 gatunków. Ja bym wolał go widzieć w dziale Dubstep.
Cytat:Melodic Dubstep: hahaha może jestem uczulony na ten "gatunek", ale po prostu ta nazwa jest śmieszna.
Wg mnie też ta nazwa głupio brzmi xD ale jest często używana. Wolę termin Liquid Dubstep.
A teraz jak pomyśłałem, to najlepiej było by dodać prefix Chillstep (zapomniałem o nim)
Cytat: Z resztą zobacz jakie pustki są w tym dziale.
Future Bass/Moombahcore: ilu jest producentów tych gatunków tu na forum?
Parę utworów by się znalazło, a jest na forum wiele innych prefiksów, które też nie cieszą się wielką popularnością (fidget house, oldschool, garage, neurofunk, minimal, pop, hard trance, complextro... ) Urozmaicenie by nie zaszkodziło.
Cytat:Z resztą, żeby był moombahcore to może najpierw moombahton.
To można by zrobić po prostu prefix 110 BPM albo MidTempo tak jak na edm.com, łączyłby te 2 gatunki.

To jak już Drumstep to i Half-step, 2Step, Clownstep, Atmo, neurofunk, technoid, Jump-up, Jungle, Jazzstep.. więcej prefixów niż gatunków. Przecież i tak wiadomo o co chodzi.

Ok lećmy dalej
- Psytrance, GOA, FullOn (praktycznie to samo, ale jak już dzielić to dzielić).
- Tropical House, French House, Acid House, Chicago House, BigBeat, Tribal House etc.
- IDM, Minimal, Minimalism, Breakcore, Shitcore, Speedcore, Dark Ambient, Illbient, Ambience, Drone, Industrial, Space disco, Spacebient, Dub...

:)


RE: Aktualizacja prefixów - piral - 30.07.2015

Fidgetowców było tu całkiem sporo tu na forum jakieś 2-3 lata temu. Dlatego był też ten prefix. To samo z garage, wystarczy przejrzeć stare tematy w dziale dubstep. Z resztą jest na tyle inny od mainstreamowego dubstepu (praktycznie tylko taki jest obecnie w dziale dubstep na tym forum), że zasługuje na osobny prefix. Albo po prostu lubię ten gatunek i jestem stronniczy. Minimal z tego co wiem jest w electronice i tam nic nie szkodzi, żeby sobie był. Bo rozpiętość gatunkowa w tym dziale jest największa. Jak wywalczysz upragniony przeze mnie prefix big room to i tak masz u mnie props.


RE: Aktualizacja prefixów - Mich - 30.07.2015

Cytat:To jak już Drumstep to i Half-step, 2Step, Clownstep, Atmo, neurofunk, technoid, Jump-up, Jungle, Jazzstep.. więcej prefixów niż gatunków. Przecież i tak wiadomo o co chodzi.
Z tym, że Drumstep jest obecnie bardziej popularny niż te 8 kolejnych wymienionych gatunków razem wziętych.
Zresztą neurofunk, Psytrance, Minimal i industrial mają własne prefiksy :P
Możesz porównać wyniki wyszukiwania "Drumstep" na YT czy Soundcloudzie do innych gatunków, to może uwierzysz, że Drumstep to jest dość znaczący gatunek :)


RE: Aktualizacja prefixów - Zirds - 30.07.2015

Ale z drugiej strony.. Po co? To co wymieniacie to są podgatunki, style głównych gatunków, więc czy jeżeli zrobisz Drumstep i go wrzucisz w dział Dubstepu to nikomu nie będzie za złe... W sumie jest trochę tych prefiksów już na forum, ale czy z drugiej strony potrzeba więcej? Ktoś jeszcze oprócz Ciebie robi Drumstep?


RE: Aktualizacja prefixów - Loco - 30.07.2015

Osobiście uważam że dodanie nowych prefiksów nie ma sensu. Rozumiem że wszystko idzie do przodu itp. ale jak utwór "chilstepowy" otagujesz jako dubstep to i tak będzie wiadomo o co chodzi. Podobnie z odmianami house'a. Można by ewentualnie trochę przebudować dział electronica aczkolwiek on jest aż nadto uniwersalny.


RE: Aktualizacja prefixów - RaNi/Works - 6.08.2015

Wg mnie nie głupi pomysł dopisać kilka prefiksów. Myślę że spory wybór będzie w porządku :)


RE: Aktualizacja prefixów - sowa - 7.08.2015

Były czasy, że na forum było mnóstwo prefixów a ludzie i tak nie wiedzieli co wrzucają i co mają przypisać. Pamiętam, że był tylko i wyłącznie bałagan z tymi prefixami. Obecnie nie ma ich aż tyle i są bardziej "uogólnione" i chyba wileu osobom to ułatwia funkcjonowanie. Jeżeli cokolwiek miało by zostać dodane to tylko coś co jest bardzo popularne na forum a czego nie ma np. ten big room.