MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Chris Niers vs Damis - Pantheon (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Chris Niers vs Damis - Pantheon (Original Mix) (/temat-trance-chris-niers-vs-damis-pantheon-original-mix)



Chris Niers vs Damis - Pantheon (Original Mix) - chrisniers - 30.07.2015

Wraz z Castielem stworzyliśmy takie oto cuś :)
pomysł dość specyficzny i w sumie spontaniczny ale uznaje za udany
zapraszam do odsłuchu



pozdrawiam ;)


RE: Chris Niers vs Damis - Pantheon (Original Mix) - Revnotes - 31.07.2015

Only darkness ;) Czemu to wszystko jest tak stłumione? Przez mgłę dostrzegam pomysł, ale wykonanie mnie nie przekonuje. Gdzieś z tyłu głowy przewijała mi się jedna myśl - kurde ten wałek nie ma motywu przewodniego. W takiej wersji dobrze przyjmuje się chillout, ale trance zazwyczaj ten motyw posiada.


RE: Chris Niers vs Damis - Pantheon (Original Mix) - Mat.Mor.Raw - 31.07.2015

Na początku mamy długie wejście fade-in na filtrze dolno przepustowym. Intrygujący klimat dodatkowo budują tom tomy rozrzucone w panoramie. Pomału wkraczają dźwięki atmospheric staccato, które przynoszą na myśl opuszczoną plażę popołudniową porą, z zachmurzonym niebem. Długie cressendo przeradza się w delkatnie zbudowany break. Partie pianina próbują przebić się przez fakturę padów i brzmień perkusyjnych, ale dają za wygraną. Dalej wchodzi świdrujące brzmienie lead, podkręcone dźwięki atmospheric i tęntet transowej perkusji, w której przeważa stopa, bas i snare, od czasu do czasu ociosane przelatującym szumem. Utwór zostawia nas ostatecznie sam na sam z oszczędną perkusją i fortepianem.

Muszę przyznać, że jest to dość uduchowiony kawałek. Brzmienia dobrane są w sposób przemyślany, aranżacja zróżnicowana, a szeroko-stereofoniczny miks utrzymany jest pod kontrolą, przez co przyjemnie i miękko wchodzi w uszy.

Utwór jest wielowątkowy, dużo się tutaj dzieje, ale w sumie trudno zorientować się w jakim kierunku to wszystko zmierza. Słuchacz tkwi tutaj w zawieszeniu, w oczekiwaniu na coś, co ostatecznie nie następuje. Brakuje mi tutaj wyraźnej kulminacji, która dałaby ujście stłumionemu napięciu, które budowane jest od początku do końca.

Następnym razem warto zastanowić się nad historią, którą Wasza muzyka ma do opowiedzenia, a kompozycja sama się ułoży tak jak trzeba. Ostatnio czytałem wywiad z Juno Reactor. Ben Watkins opowiadał, że pisząc swoje kompozycje zawsze ma w głowie jakąś opowieść/film, co pozwala mu konstruować wielobarwne, rozbudowane formy, bogate w zwroty napięcia i kulminacje. Warto pójść w tym kierunku.

Moja ocena 4/5. Gratuluję. Dodaję do playlisty.


RE: Chris Niers vs Damis - Pantheon (Original Mix) - meatBall - 31.07.2015

Podczas pierwszego odsłuchu, ten początek do mnie nie przemówił, ale za to ten gate... mmm :]
Wróciłem po jakimś czasie i już jest zdecydowanie lepiej :] fajny nastrój panuje w tym wałeczku, taki niepokojący... te tomy robią dobrą robotę. Niektóre dźwięki i przejścia przypominają mi tracki wielkiego mistrza guru - PUSH'a, uwielbiam :D ale ten arpik z 57 sekundy mógłby wchodzić nieco łagodniej, przynajmniej jak dla mnie. cztery z plusem :]

pozdrawiam :]


RE: Chris Niers vs Damis - Pantheon (Original Mix) - OProject - 1.08.2015

0:11 moglibyście zrobić ciekawsze intro i przejście xd
No melodia i klimat powiem fajny, M.I.K.E się przypomina :D
Niech zgadnę drugi lead robił Chris... bo brzmi bardziej na nowy Hs czy coś w tym stylu (ja bym chciał tutaj usłyszeć taki lead kręcony na Moogu z vibrato) :P
Coś takiego xd

I znowu często tutaj na forum robicie krótkie kawałki 4 minuty... eh ledwo sie człowiek wkręci a tu koniec... a motyw na 8 minut spokojnie xd
Te pianinko dziwnie się urywa xd
Według mnie całkiem ciekawy i dobry utwór, choć sprawia wrażenie niedopracowanego lub takiego nad którym można jeszcze popracować, zwłaszcza intro, outro i długość, moglibyście też coś dodać chociaż kilka fx czy coś :P
Miks: myślę że spoko, najwyżej odrobinę góry można by dodać.
No i dajcie download :P


RE: Chris Niers vs Damis - Pantheon (Original Mix) - Shabboo Harper - 7.08.2015

Rzeczywiście "specyficzny" Trance:
"-" frapujące intro; mocno "przytłumiony" utwór, szczególnie w 1. części, brzmi trochę ciężko/ciemno; lekko nużące, "nieśmiałe" piano (bez większych wariacji od 2:46); beat zbyt pospolity; synth (2:01) ciut stentorowy; od 2:30 brak wymyślnych fx'ów, jest skromnie w tle; kolaż przeróżnych dźwięków "kończy" przeciętne outro;
"+" Sound Design czytelny; break ogromnie stylowy; dobre tempo; wymyślne przejścia; jest klimatycznie, choć brakuje konkretnego "kopa" przy (generalnie) monotematycznym instrumentarium perkusyjnym.
Jest tu wyczuwalny pewien "spontaniczny" charakter numeru. Gentlemen, gdybyście jeszcze dopieścili aranż Wasz Pantheon byłby świetnym tematem (!). Chris, Castiel gratuluję wspólnego dzieła...<takjest>
PS. (Dami) WXw brzmi obiecująco (bez fragmentu 2:30-3:05) ^^.