MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Problem z klawiaturą MIDI E-MU Xboard 61 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Problem z klawiaturą MIDI E-MU Xboard 61 (/temat-problem-z-klawiatura-midi-e-mu-xboard-61)



Problem z klawiaturą MIDI E-MU Xboard 61 - Dixer - 5.08.2015

Witam serdecznie.

Przygodę z muzyką dopiero zaczynam, niedawno zakupiłem sobie interfejs audio Steinberg UR22 i do tego używam E-MU Xboard 61. Jako DAW używam FL Studio 12.


Problem polega na tym, że moja klawiatura sterująca działa jak chce. To znaczy uruchamiam klawiaturę, włączam FL Studio ale klawiatura nie działa. Po prostu naciskanie klawiszy nic nie daje, tak jakby nie wysyła sygnału do programu. Na wyświetlaczu z klawiatury widać, że reaguje na naciskanie klawiszy. Czasem muszę np. zrestartować komputer lub program parę razy i nagle wszystko zaczyna działać. Nie mam pojęcia na czym może polegać problem. Może ktoś już spotkał się z takim problemem? System to Windows 7, a FL Studio jest w wersji 12.
Klawiatura wcześniej działała normalnie tylko od jakiegoś czasu zaczęła świrować.

Pozdrawiam


RE: Problem z klawiaturą MIDI E-MU Xboard 61 - Zirds - 5.08.2015

Steinberg UR22 jest wyposażony w złącza MIDI. Czy masz klawiaturę podłączoną przez MIDI czy przez USB? Jeżeli to pierwsze to musisz albo zaktualizować sterownik Steinberga albo zainstalować dedykowane MIDI sterowniki. A jeśli masz klawisz podłączony przez USB to odinstaluj wszelkie sterowniki jakie były dołączone do E-MU i poszukaj jakichś nowszych na stronie producenta.

Czy skonfigurowałeś klawiaturę w FL Studio w dziale Opcji, w zakładce MIDI?




RE: Problem z klawiaturą MIDI E-MU Xboard 61 - Dixer - 6.08.2015

Używam połączenia przez USB. Sterowników do E-MU nie używam żadnych, bo nie mogłem znaleźć na internecie, a przy pierwszym podłączeniu Windows sam coś zainstalował i wszystko śmigało.
Tak, w opcjach MIDI/Audio w FL Studio wszystko mam poprawnie ustawione a mimo to nie działa...


RE: Problem z klawiaturą MIDI E-MU Xboard 61 - Kael - 6.08.2015

A świeci się kontrolka midi we Fruciaku, jak naciskasz klawisze?


RE: Problem z klawiaturą MIDI E-MU Xboard 61 - Zirds - 6.08.2015

(6.08.2015, 21:07)Kael napisał(a): A świeci się kontrolka midi we Fruciaku, jak naciskasz klawisze?

Sprawdź także innym kablem USB.


RE: Problem z klawiaturą MIDI E-MU Xboard 61 - Dixer - 7.08.2015

(6.08.2015, 22:16)Zirds napisał(a):
(6.08.2015, 21:07)Kael napisał(a): A świeci się kontrolka midi we Fruciaku, jak naciskasz klawisze?

Sprawdź także innym kablem USB.


Nie świeci się, ale jak naciskam klawisze to na klawiaturze miga kropka na wyświetlaczu.

Zmiana kabla USB nic nie dała :(


RE: Problem z klawiaturą MIDI E-MU Xboard 61 - Kael - 9.08.2015

Czyli nie wysyła sygnałów midi do Fruciaka, przynajmniej z klawiszy, zobacz jeszcze czy pokrętła możesz przypisać do jakiejś funkcji. Na pewno w midi settings wszystko OK?


RE: Problem z klawiaturą MIDI E-MU Xboard 61 - Dixer - 9.08.2015

(9.08.2015, 16:01)Kael napisał(a): Czyli nie wysyła sygnałów midi do Fruciaka, przynajmniej z klawiszy, zobacz jeszcze czy pokrętła możesz przypisać do jakiejś funkcji. Na pewno w midi settings wszystko OK?

Pokrętło odpowiedzialne za PitchBend zdaje się również nic nie robić, gdy nim kręcę.

[Obrazek: 2lku492.jpg]

Tutaj są moje ustawienia MIDI, może coś mam źle, ale wydaje mi się, że jest ok. Próbowałem tam różnych kombinacji i nic to nie dawało.
Dodam jeszcze, że przeinstalowałem FL Studio na nowo i dalej klapa...


RE: Problem z klawiaturą MIDI E-MU Xboard 61 - Zirds - 12.08.2015

To zdecydowanie wina sterowników USB lub kup kabel midi.


RE: Problem z klawiaturą MIDI E-MU Xboard 61 - Loco - 12.08.2015

Spróbuj może zmienić wartość port?


RE: Problem z klawiaturą MIDI E-MU Xboard 61 - Dixer - 17.08.2015

Przetestowałem, przy użyciu kabla MIDI wszystko działa poprawnie więc muszę takowy zakupić. Dzięki wszystkim za porady, temat do zamknięcia.