MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DnB David - Sci Fi - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DnB David - Sci Fi (/temat-drum-bass-david-sci-fi)



David - Sci Fi - soundsystem - 7.08.2015

Moje wypociny , możecie po mnie jechać :




RE: David - Sci Fi - Soundmaniaq - 7.08.2015

ta wykręcona, przefiltrowana i przesterowana góra za bardzo daje mi po uszach, papier ścierny na bębenkach. Reszta nawet wkręca zwłaszcza momenty z padem, ale ten przesterowany synth wywala mnie z klimatów.


RE: David - Sci Fi - soundsystem - 7.08.2015

bardzo ładnie to ująłeś


RE: David - Sci Fi - Zirds - 8.08.2015

Wszystko jest przesterowane. Perkusja zmiażdżona przez nadmierną kompresję i ścięta limiterami.
Gdy w 2:22 wchodzą te lekkie hihaty to potem pojawia się znikąd taki hihat, który nie dość, że wyrwany z kontekstu to i jakby za głośny do całości.... "cyk, cyk, cyk, cyk"...

Od 3:35 ten zdistortiowany bas jest tak przekompresowany, że nawet ta biedna zmiażdżona pulpa perkusyjna nie da rady się przez to przebić, a na to jeszcze wchodzi Pad, który stara się utrzymać w tym chaosie.

Mogę dać 2/5 za neuro, ale technicznie kuleje jak beznogi czeczen.


RE: David - Sci Fi - Abigail Noises - 8.08.2015

Do tego co napisali koledzy powyżej, to prócz kosmicznego zmiażdżenia dźwięków, gra sam środek, no może gdzieniegdzie coś tam panoramuje, ale to za mało. Prócz fatalnej kompresji wydaje mi się, że brakuje tu góry i całość ma powycinane niektóre częstotliwości (EQ). Brak separacji dźwięków - na jakim DAW'ie pracujesz? Całość, gdyby poprawić technicznie, mogłaby się podobać zwolennikom cięższego D&B. Na zachętę 2/5.


RE: David - Sci Fi - satl - 8.08.2015

mało dynamiki, utwór kompletnie nie ogarnięty w panoramie do tego kiepsko zmiksowany... pomysł może i dobry - cięższe dnb to dla mnie inna bajka... perkusja brzmi jakbyś trzaskał drewnianą łyżką do mieszania bigosu w stary karton po butach... praktycznie nie czuje tutaj pracy niższych częstotliwości basu co jest dosyć ważne.

cytując Pana, Panie soundystem: "proponuje zmienić gatunek na inny . " :)


RE: David - Sci Fi - Quoqos - 9.08.2015

Gra jakby ktoś głośniki posuwał od tyłu. Aranżacyjnie całkiem spoko. Ogólnie nie podoba mi się, jak 3/4 numerów neuro. Tak jak wyżej napisane, gdzie ten dół??!! Przecież to neuro... Podsumowując aranżacja git, miks dno.
P.s. Nie chce cisnąć, jednak staję murem za Adrianem. Z twoich postów wynika, że potrzebujesz magicznej maści. Oczywiście nic nie sugeruje, ale bez przesady.
Pozdro.


RE: David - Sci Fi - soundsystem - 9.08.2015

(9.08.2015, 19:04)Quoqos napisał(a): Gra jakby ktoś głośniki posuwał od tyłu.

Wydaje mi się że lubicie sobie nawzajem pisać komplementy typu numer kiepski ale nie będę najeżdżał na mojego koleszke , był dla mnie miły i było fajnie więc będę delikatny w pisaniu postów na temat jego "twórczości".


RE: David - Sci Fi - Zirds - 9.08.2015

Ale ten numer jest kiepski...


RE: David - Sci Fi - satl - 10.08.2015

(9.08.2015, 21:35)soundsystem napisał(a): Wydaje mi się że lubicie sobie nawzajem pisać komplementy typu numer kiepski ale nie będę najeżdżał na mojego koleszke , był dla mnie miły i było fajnie więc będę delikatny w pisaniu postów na temat jego "twórczości".
HAHAHHA #BK <haha>


RE: David - Sci Fi - soundsystem - 11.08.2015

(10.08.2015, 9:46)satl napisał(a):
(9.08.2015, 21:35)soundsystem napisał(a): Wydaje mi się że lubicie sobie nawzajem pisać komplementy typu numer kiepski ale nie będę najeżdżał na mojego koleszke , był dla mnie miły i było fajnie więc będę delikatny w pisaniu postów na temat jego "twórczości".
HAHAHHA #BK <haha>

dokładnie ;P