MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL chafer - Reborn From Ashes - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL chafer - Reborn From Ashes (/temat-classical-chafer-reborn-from-ashes)



chafer - Reborn From Ashes - chafer - 13.08.2015

Urlop mi naprawdę posłużył :) Przedstawiam Wam najnowszy "epicki" utwór :)
PS Trochę wzorowałem się na muzyce z Deus Ex.




RE: chafer - Reborn From Ashes - qnebra - 13.08.2015

Klimatyczne, co mogę więcej powiedzieć. Czuję się tak, jakbym oglądał właśnie menu główne do jakiejś gry, która rozgrywać się będzie w klimatach futurystycznych. Oglądasz widok jakiegoś zaawansowanego technicznie miasta, wszystko wygląda rodem z Blade Runner, latają różne maszyny w powietrzu i słyszysz tą melodię w tle.


RE: chafer - Reborn From Ashes - Zirds - 13.08.2015

Pierwsze wrażenie - ścieżka dźwiękowa z map Protossów ze Starcrafta Heart Po dalszym przesłuchaniu rzeczywiście pasuje do jakiejś gry typu Jagged Alliance. Bardzo dobry temat dźwiękowy, aranżacyjnie bez wad i bez zbędnych ceregieli.
5/5


RE: chafer - Reborn From Ashes - chafer - 14.08.2015

Jestem w małym szoku - uwielbiam Starcrafta a Protosi to moja ulubiona rasa :) W grę nie grałem już z 3 lata, nie pamiętam w sumie żadnego motywu muzycznego, ale widocznie cały czas serce moje jest na Aiur (macierzysta planeta Protosów) :)


RE: chafer - Reborn From Ashes - CaffeineMC - 14.08.2015

rzeczywiście bardzo udana kompozycja, uzyskałeś niebanalny klimat, jedyne co można by podrasować to bębny, czy też to co nadaje rytm i ogólnie perkusjonalia, szczególnie w drugiej części gdy wchodzi pad zostają trochę przykryte, a w tego typu produkcjach mają one często mocne pieprznięcie na pierwszym planie

daje 4/5


RE: chafer - Reborn From Ashes - Shabboo Harper - 14.08.2015

W Twoim temacie jest wyczuwalny duch Vangelis'a; zbliżony do mosiężnych, "plastycznych" nut, ukrytych w czystym Sound Designie. Jest harmonijnie, melodyjnie. Jedynie, w moim odczuciu, donośne instrumentarium perkusyjne minimalnie wyróżnia się i przez to brzmienie smyczków (z przewodnim motywem) jest stłumione. Background wielce klimatyczny. Utwór zaaranżowany z dyskretnym rozmachem, lecz z niezbyt wymyślnym finałem. Dodatkowo, w intro sugeruję Sławku byś wprowadził element Build Up'u; takowe subtelne rozwinięcie poszczególnych dźwięków do 0:17 byłoby (tak czuję) magicznym preludium Twego "epickiego" dzieła... ^^


RE: chafer - Reborn From Ashes - Cris - 15.08.2015

no jest klimat przyznaje faktycznie, bębny mógłbyś podrasować nawet głupim soundgoodizerem, żeby brzmiały nieco bardziej agresywnie, gratuluje dobrego klimatu.


RE: chafer - Reborn From Ashes - abyssMB - 15.08.2015

piekna kompozycja ze świetnym klimatem vangelis-owskim jak napisała Shabboo Harper , jedynie miks w moim odczuciu taki trochę zamulony, za mało uwypuklone bębny i perusjonalia , to o czym pisze cris - "wszystko takie za mgłą" chyba ten bass tak muli , ale może tak chciałeś.


RE: chafer - Reborn From Ashes - proph3t88 - 15.08.2015

No ciekawe, klimatyczne ale czy ja wiem ? Starcrafta ? Mi to nie przypomina choć, może... efekt ważniejszy ciekawie dobrane zobrazowanie całości. Jest to taki właśnie "trailer/menu" typ utworu :)

Pozdro Chaf.


RE: chafer - Reborn From Ashes - FrancescoKationi - 16.08.2015

Przykro mi, ale do mnie to nie trafiło. Lubie wszelkiej maści soundtracki. niestety ten jest nijaki i nie wchodzący ani w pamięc ani w serce ani w duszę. Możliwe, że się nad nim napracowałeś i choć klimatem może podjeżdża do deusa ale dla mnie to za mało.

Ps. Jedyny fajny moment to 1:44 do 2:20 Pozdrawiam


RE: chafer - Reborn From Ashes - Kaper - 16.08.2015

Jest klimat, ciekawie brzmi, idealne do jakiejś giery jak wspomnieli poprzednicy, tylko wydaje mi się, że całość nie jest spójna, jakby dźwięki się rozchodziły - nie były 'zbite w całosć' xD Zawsze powtarzam, że to może być wina moich głośniczków ale na nich jest takie wrażenie :)


RE: chafer - Reborn From Ashes - Abigail Noises - 16.08.2015

Faktycznie bębny, a już na pewno ten kocioł powinny ''wyrywać z kapci'' - trochę są za słabe, nie mają power'u. Całość zgrabnie zaaranżowana a dźwięki fajne. Tylko mam wrażenie niezbyt dobrej separacji instrumentarium - taki track a nie czuć tej mocy co w utworach takich tuzów muzyki trailerowej jak: Immediate Music czy Two Steps from Hell - ale i tak daję 4/5 :)


RE: chafer - Reborn From Ashes - chafer - 16.08.2015

proph3t88 - starcraft2 przebrzmiewa tylko na początku, tzn. do 16 sekundy :)

AdamWax - trzymam zmrożone piwko na dzień, w którym otrzymam od Ciebie 5/5 :D

Dzięki za wszystkie opinie i motywujące komentarze! Popracuję jeszcze nad bębnami i nad separacją.