MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Rozmowy o artystach - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Rozmowy o artystach (/temat-rozmowy-o-artystach)



Rozmowy o artystach - lovetrance01 - 17.08.2015

Witam. Chodzi mi po głowie pewien pomysł aby urozmaicić forum. Otóż ze znajomymi lubimy sobie pogadać o różnych artystach. Zaraz zaczyna się wymiana ulubionych tytułów i teksty typu "a znasz to?", "a to słyszałeś?" itp. Dyskusja jest zawsze bardzo żywa.
Może na forum przyjęła by się taka rzecz w formie jakiegoś poddziału czy czegoś takiego. Nazwą tematu byłby pseudonim muzyka, pierwszy post to jakaś mini biografia ze zdjęciem, a dalej normalna dyskusja jeśli ktoś miałby ochotę się wypowiedzieć.
W ten sposób łatwo znaleźć nowe inspiracje i poszerzyć swoją wiedzę na temat muzyki.


RE: Rozmowy o artystach - Shabboo Harper - 17.08.2015

Cytat:W ten sposób łatwo znaleźć nowe inspiracje i poszerzyć swoją wiedzę na temat muzyki.

<hmm>
Hmmm, Lovetrance01 czy jesteś tego pewny?
Kto pierwszy? Chopin ?


RE: Rozmowy o artystach - Zirds - 17.08.2015

Nie przepadam za Chopinem.. Zbyt ciężkie dla mnie..


RE: Rozmowy o artystach - qnebra - 17.08.2015

Nie mogę go słuchać odkąd przestawił się z kompozycji fortepianowych na nightcore dubstep.


RE: Rozmowy o artystach - Zirds - 17.08.2015

Gdyby nie muzyka klasyczna nie miałbyś dubstepu...


RE: Rozmowy o artystach - lovetrance01 - 18.08.2015

Co kto lubi oczywiście. Chopin rzeczywiście może być dla mocno wtajemniczonych :P
Ja po prosty lubię poznawać nowych artystów, jeśli nie ma wspólnej chęci to raczej bez sensu się rozwodzić nad tematem.


RE: Rozmowy o artystach - lovetrance01 - 18.08.2015

A co kto lubi. Jeśli kogoś ciekawi temat Chopina? Mnie interesują bardziej współcześni. Zauważcie, że w "branżowych" gazetach bardzo dużo piszę się o artystach.


RE: Rozmowy o artystach - qnebra - 18.08.2015

Bo tematy o artystach, o ich życiu i o tym jak dotarli na szczyt interesują ludzi. Jeżeli do tego dołożymy jakieś wspomnienia rodzinne, trudy i znoje życia zanim osiągnęli sukces i jakieś historie miłosne, to otrzymujemy ukochany temat kolorowych magazynów.


RE: Rozmowy o artystach - Zirds - 18.08.2015

Nie róbny kolejnego Pudelka...
[Obrazek: okladka_party21_tort.jpg]

[Obrazek: image-04-700x341.png]

[Obrazek: zycie_na_goraco.jpg]


Jest takie multiwersum muzyków i gatunków muzycznych, że ciężko by było znaleźć czas na ogarnięcie tego wszystkiego, a z tego co widzę, to chyba tylko interesują Ciebie gatunki typu techno, EDM, Trance i nawet nie spojrzelibyście na te gatunki, które ja wrzucam czy ktoś inny.


RE: Rozmowy o artystach - lovetrance01 - 18.08.2015

No cóż, Pudelek to chyba nie jest branżowa pozycja. Mówiąc o artystach bynajmniej mnie interesują wyłącznie ich muzyczne osiągnięcia a nie kto ile miał żon i jakim jeździ samochodem. Co do muzyki to lubię wiele rozmaitych gatunków. Pomysł przyszedł mi do głowy ostatnio gdy wpadłem na dokonania Juno Reactor czy Clinta Mansella. Teraz już wiem, że to są wielkie postaci, a przypuszczam, że mało kto na forum ma o nich pojęcie. W takim temacie każdy mógłby się dowiedzieć kim jest ów artysta i być może to mogłoby znacznie wpłynąć na twórczość forumowego producenta.
Czemu widziecie tylko minusy? Pudelek to bardzo kiepskie porównanie. Jeżeli tworzymy taki temat, to również dbamy o jego dobry poziom. DJmag, Mixmag, EiS - tam na pudelkowe watki nie ma miejsca.
Jednym minusem takiego działu, to że mógłby nie być strasznie popularny.
Nic na siłę oczywiście.
Jeśli nikogo nie interesują dokonania wybitnych artystów to koniec gadki.


RE: Rozmowy o artystach - Zirds - 18.08.2015

To zacznij, jakiś przykład w tym temacie?


RE: Rozmowy o artystach - qnebra - 18.08.2015

To chodzi o przedstawienie pokrótce jakiegoś artysty z przykładami? Początkowo myślałem, że to będzie Pudelek 0.5


RE: Rozmowy o artystach - lovetrance01 - 20.08.2015

JUNO REACTOR

[Obrazek: #]

Grupa założona w roku 1990 tworząca psychedelic- i goa trance, w której skład wchodzą Ben Watkins oraz Mike Maguire.

Grupa znana jest z barwnych koncertów-performance'ów, w czasie których na żywo występują współpracujące z grupą zespoły oraz instrumentaliści. Skład muzyków współpracujących z grupą nie jest stały i ciągle się zmienia. Wśród nich wymienić można takich artystów jak: perkusista Mabi Thobejane, południowoafrykański zespół Amampondo, Eduardo Niebla, Steve Stevens, Greg Ellis, Taz Alexander, Ghetto Priest oraz Yasmin Levy.

Muzyka tworzona przez zespół jest połączeniem muzyki elektronicznej z instrumentalną i symfoniczną często w współgrającą z chórem i egzotycznym wokalem. Grupa łączy takie gatunki muzyczne jak psychedelic- i goa trance z world music (muzyką etniczną) i poważną.

Album Transmissions wydany w 1993 roku jest uznawany za pierwszy w pełni goa trance'owy. Stał się wzorem dla innych twórców tego nurtu muzyki elektronicznej. Grupa stworzyła bądź współtworzyła ścieżki dźwiękowe do wielu znanych filmów, m.in.: Matrix Reaktywacja, Matrix Rewolucje, Brave Story, Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2, Mortal Kombat czy Texhnolyze.









Obrazek nie chcę mi wskoczyć. W każdym razie tekst jest z wikipedii ale jakby lepiej poszukać znalazłoby się jeszcze trochę ciekawostek. Na szybko tak to wygląda.
Teraz większość sobie pomyśli '' znam ten kawałek".


RE: Rozmowy o artystach - Zirds - 20.08.2015

W sumie to jest bezsensu bo każdy może sobie poszperać w Wikipedii, ale to nie ja decyduje co może być na tym forum...


RE: Rozmowy o artystach - lovetrance01 - 20.08.2015

Pewnie, że każdy może, tylko jeśli nie znasz jakiegoś artysty to nie wiesz czego szukać. Jeśli nigdy nie słyszałes o Juno Reactor, to nic Ci nie daję fakt, że w wikipedii jest jakieś info. A tutaj wpadasz na taki temat z opisem, zdjęciem, utworami i w sumie wiesz wszystko co powinieneś na ich temat wiedzieć. W najlepszym przypadku podoba Ci się ich muzyka i dalej sam będziesz śledzić ich twórczość. Na wielu prestiżowych forach jest taki dział czy zakładka tylko są dość zaniedbane. Poznawanie artystów to poszerzanie horyzontów z dziedziny kultury. To jest muzyczna edukacja co moim zdaniem jest bardzo ważne. Mnie to po prostu interesuję, ale jeśli taki dział nie byłby popularny to rzeczywiście bez sensu.
P.s. Sam założyłeś bardzo podobny wątek z krótką biografią i występem kompozytora Jimek'a. Po co, skoro jest wikipedia?


RE: Rozmowy o artystach - Mat.Mor.Raw - 20.08.2015

Myśle, że zamiast zakładać nowy dział/temat, warto wykorzystać już istniejący: "Muzyka, która aktualnie robi na Tobie największe wrażenie". Oprócz samego linka do utworu warto dopisać wprowadzenie na temat danego artysty plus swoją recenzję utworu. Ja zazwyczaj staram się tak robić w tym dziale. Z resztą nawet pisałem tam właśnie o Juno Reactor, ale też o metalowej grupie Slipknot, a widziałem tam też wpisy o Jean-Michel Jarre i Pat Metheny, więc jak widać spectrum dość różnorodne. Taki tekst stanowi dodatkową zachętę do posłuchania czegoś nowego. Polecam spróbować.


RE: Rozmowy o artystach - Zirds - 20.08.2015

Na JR się wychowałem, zwłaszcza na Pistolero :)


RE: Rozmowy o artystach - OProject - 20.08.2015

Artystów są miliony więc taki temat byłby spory... może zamiast tego każdy napisałby coś o jednym ze swoich ulubionych bądź najbardziej cenionym przez siebie producencie, artyście, idolu xd
Np: "Mam na imię Marian i lubię Martina Garrixa bo on jest super zwłaszcza jego supersawy z nexusa..." xd
Zresztą ciężko by było bo nie każdy tutaj potrafi napisać dobrą biografie czy recenzje utworu.
Ale taki temat jaki zaproponowałem mógłby mieć większe zainteresowanie, można spróbować bo tutaj juz się trochę bałagan zrobił ;)


RE: Rozmowy o artystach - lovetrance01 - 23.08.2015

Dokładnie to miałem na myśli. Nie próbowałbym nawet pisać o kimś o kim nie mam pojęcia.