MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Funky Fella - Spiedralaj - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Funky Fella - Spiedralaj (/temat-hip-hop-funky-fella-spiedralaj)



Funky Fella - Spiedralaj - funkyfella - 20.08.2015

Witojcie :) Bit o tytule którzy tylko Polacy są w stanie usłyszeć w refrenie :P

Dawajcie znać jak wam to buja na głośnikach ;P

Funky Fella - Spiedralaj [90 BPM]



RE: Funky Fella - Spiedralaj - Amer - 21.08.2015

drętwo trochę i aranżacyjnie nie przemyślane masz dużo fajnych sampli ,ale na moje wyczucie zestawione na yhhhmmm no, po za tym są same wstępy takie zagrywki nie za to samego sedna oooo.... to jest to jaram się nawijam coś w tym znaczeniu,nie to że idea słaba a wykonanie i brak charakteru cechowania się beatu czymś


RE: Funky Fella - Spiedralaj - ZaRaz2001 - 21.08.2015

A jak dla mnie jest spoko, ciekawe jest to wszystko, dużo się dzieje.


RE: Funky Fella - Spiedralaj - Martin - 23.08.2015

Zgodzę się z oboma opiniami:) Całość jest urozmaicona i ciekawa, a do tego ma bardzo przyjemnie kontrolowany dół. Miękki i bardzo dynamiczny, dobra robota.

Ale z drugiej strony rzeczywiście numer ma dziury w aranżcji. Wynika to być może z tego że jest rozpykany na dosyć krótkich slajsach, i w tym momencie nawet te fragmenty melodii stają sie rytmem;) Myśle że, jakby do tego doszła nawijka, to bicik dopiero by pokazał zęby.


RE: Funky Fella - Spiedralaj - Shabboo Harper - 23.08.2015

Hey Fella, jakże "zachęcający" tytuł... ^^ Czuję tak: technicznie przyzwoicie; Sound Design po trosze "korzysta" z "Who Got That Vibe" i "Run Da Town"; chodzi mi zwłaszcza o dobór instrumentarium to taki Hip Hop Hotchpotch. Tu jest ostrzej, "po zbójecku", z "przesłaniem" (;)) i... niestety monotonnie. Od 1:29 czy 2:41 takowy "Break" mnie nie przekonuje... Sorry; give me MORE <bubu>


RE: Funky Fella - Spiedralaj - funkyfella - 28.08.2015

(23.08.2015, 12:51)Martin napisał(a): Wynika to być może z tego że jest rozpykany na dosyć krótkich slajsach, i w tym momencie nawet te fragmenty melodii stają sie rytmem;) Myśle że, jakby do tego doszła nawijka, to bicik dopiero by pokazał zęby.

(23.08.2015, 21:30)Shabboo Harper napisał(a): i... niestety monotonnie.

Będzie do tego nawijane, więc dopiero wtedy zabrzmi to tak jak powinno, bo bit stworzony pod nawijkę typowo. Jak teraz słucham, to faktycznie mi też brakuje mi tam paru rzeczy :)



(21.08.2015, 10:56)Amer napisał(a): po za tym są same wstępy takie zagrywki nie za to samego sedna oooo....

chodzi Ci o to, że jest za mało kontrastu miedzy zwrotkami refrenem czy intro ? w sensie jest podobny poziom energii przez co bit jest za jednostajny w tej kwestii ?

Ogółem dzięki wszystkim za feedback, wyciągne wnioski i polecę dalej

btw. śmieszna sprawa. Mianowicie tutaj na forum wśród ludzi, którzy siedzą w tym i znaja temat "od kuchni" track wyszedł słabo, rownież się z tym zgadzam, mogłem to lepiej rozkminić. Natomiast na FB wśród słuchaczy, raperów zgarnął najwiekszy "fejm" z moich wszystich bitów dotychczas :) kolejne potwierdzenie na to - "jak sie robi hity" :)


RE: Funky Fella - Spiedralaj - Wasp - 28.08.2015

od 0:25 jest zbyt prosto. 1 sampel powtarzany. no prawie 1
bit zyskał by na atrakcyjności gdybyś dodał tę perkę z 0:25 do tego sampla który gra od 0:00 do 0:25 i zrobił z tego główny motyw, szkoda go marnować na taki krótki moment
a z tego sampla co gra od 0:25 zrobił refren że tak powiem


RE: Funky Fella - Spiedralaj - funkyfella - 28.08.2015

no od 0;25 to jest refren, przynajmniej dla mnie bo takie bylo zamierzenie, potem od 0;46 jest zwrotka i bridż/brejk i refren powtórzony (czyli ten motyw od 0:25)


RE: Funky Fella - Spiedralaj - Bristol - 2.09.2015

Ja z kolei lubię taką prostotę, grunt, że buja, w końcu o to się rozchodziło. mimo że pod koniec faktycznie przymula ta powtarzająca się sekwencja. Stopa według mnie jest nieco zbyt płytka i może dałbym osobiście brudniejsze haty na obniżonym treblu.