MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE The Fly - Habanero - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE The Fly - Habanero (/temat-house-the-fly-habanero)



The Fly - Habanero - Fly - 23.08.2015

Yeah,wreszcie udało mi się dociągnąć ten projekt do końca :D
Trochę poprawek względem wersji demo.



Jakieś sugestie? Co do poprawy,co wam się podoba/nie podoba i jakie jest ogólne wrażenie ? :)

Ps: Tak, wiem, bigroom to dla 90% tego forum kompletny syf.


RE: The Fly-Habanero(BigRoom) - nullname - 23.08.2015

brzmieć, brzmi. Za bigrumami nie przepadam już, bo znudziło mi się wysłuchiwanie brudnych dźwięków i przesterów na całej długości wałka. No, ale... tutaj jest inaczej :) Czysto i dobrze brzmi, ale jednak aranżacja... Szczerze... Eh :( Brzmi to jak miks 3 kawałków głuchego DJ'a. Ta wielowątkowość sprawia, że nie mogę się połapać o co w tym utworze chodzi... No i oszczędnie z dźwiękami i mało się dzieje w dropie; Sam kick i synth.

Posłuchaj dobrych bigromów, choć jest ich niewiele...
np.
https://soundcloud.com/djcarnageofficial/carnage-feat-timmy-trumpet-kshmr-toca-1
https://soundcloud.com/revealed-recordings/sandro-silva-arston-symphony-download
W tym przypadku najwięcej robi kick. To sprawia, że się więcej dzieje. Dźwięki są 'inniejsze', a ja u Ciebie słyszę okropną prostotę :)

Zaszalej trochę, nie leć na brzmienie(przesadnie)... tylko na atrakcyjność utworu, niepowtarzalność, coś od siebie <hehe>

bigrumy i tak cieszą najwięcej zwykłych szaraków...


RE: The Fly-Habanero(BigRoom) - Kaper - 24.08.2015

Widzę Big Room więc wbijam bo wiem, że tutaj każdy mija takie tematy szerokim łukiem xD

Zacznę może od aranżacji. Aranżacja całego utworu jest ale nie do końca przemyślana. Słychać kilka takich momentów, które aż się proszą o troszkę więcej uwagi. Głownie to w przejściach przydałoby się posiedzieć jeszcze troszkę.
Teraz coś o syntezie. Synteza jest całkiem spoczko, fajnie brzmi ale niektóre elementy nie trzymają się, są tak jakoś dziwnie odmienne - nie wiem jak to wytłumaczyć xD Przysłuchaj się np. w 2: 35, słyszysz tą różnicę?? Synteza się nie klei i coś chyba inne są tonacje czy tam tony xD
Miks. Na pewno w 0:53 i tym całym dropie przydałby się wyczyścić środek bo aż się gniecie i zakrywa dźwięki w środku. Downlifter chyba w ogóle pominąłeś w miksie, co?? Ten z 4:53 xD

Jako całość to ciekawy pomysł, jest gitarka tylko technicznie jeszcze musisz podszkolić warsztat :)


RE: The Fly-Habanero(BigRoom) - Fly - 24.08.2015

Wielkie dzięki za te dwa bardzo merytoryczne komentarze ;)

Kawałki podane przez nullname'a oczywiście znam, pierwszy całkiem,całkiem ale melo nie trafia w mój gust,a drugi...tylko bass mnie ciekawi.

Co do tego, że całość jest niespójna,to naprawdę nie wiem w czym tkwi problem :/
W bigroomie często drop z breakiem nie ma nic wspólnego. Jako przykład podam,jeden z moich ulubionych utworów :

https://soundcloud.com/wandw/w-w-thunder-preview

Tutaj też czuć niespójność ?
Jedyne co mi przychodzi do głowy to to,że melodia w dropie i breaku jest w innej skali,może w tym tkwi szkopuł ?xD

Co do kwestii technicznych,to faktycznie,trochę do poprawy jest. W dropie dałem na synth chyba za dużo gain w multiband comp. przy średnich tonach,a supersaw w breaku możliwe, że jest zbyt głośno względem pozostałych dźwięków i z tego powodu je tłumi.

Swoją drogą,bardzo ciężko jest odmulić poprzez mix supersawy i mocne leady,nie tracąc przy tym ich mocy...


RE: The Fly-Habanero(BigRoom) - Kaper - 24.08.2015

Ja wiem, że to tak często jest ale zauważ, że drop i break lecą zawsze w tej samej skali i synteza jest ze sobą powiązana. Możliwe, że różnica w detune między tymi dwoma sawami spowodowała taki efekt lub jak wspomniałeś sam "melodia w dropie i breaku jest w innej skali".
Co do miksu sawów to nie jestem jakimś znawcą ale jeśli zrobisz dobrze panoramę i eq to da radę xD


RE: The Fly-Habanero(BigRoom) - Fly - 24.08.2015

Sam nie wiem. Np. w takim animals różnica między dźwiękami dropu i breaku jest jeszcze większa, o detune już nie wspominając...

Następnym razem zrobie break i drop w tej samej skali i zobaczymy xD


RE: The Fly-Habanero(BigRoom) - Kveon - 25.08.2015

Przez pierwsze 10 sek jeden lead/plumk zamula ;/
Ale potem wchodzi fajny lead z ciekawą melodią, czuć "brudne" leady i to na plus, chyba popracowałeś nad tym buildem :)?
Jest dobrze masz 4/5 :)


RE: The Fly-Habanero(BigRoom) - Odi96 - 25.08.2015

Generalnie fajnie, ale drop jest jakby z innej bajki, psuje Ci całą resztę, jak tego słuchałem to miałem wrażenie jakby ktoś miksował 2 utwory.


RE: The Fly-Habanero(BigRoom) - Quantum Spark - 27.08.2015

Całkiem fajne, szczególnie pierwszy drop.
Jako całość trochę za mało urozmaiceń w brzmieniach.
Non stop zasuwa saw.
Melo fajne.

Takie małe pytanko, jak kolega kręci stopę, sampel, czy jakieś wtyki ?
Bo jakoś za hu hu, nie mogę zrobić big roomowej stopy.


RE: The Fly-Habanero(BigRoom) - STLKR CLL - 27.08.2015

@Quantum - bassik robisz w 3xOSC lub w Sylenth1

A co do utworu to trochę tak nudno. Sawy ładnie wypełniają przestrzeń, ale właśnie - tylko te sawy :P W leadzie nie ma bassu i porządnych chordów, w dropie jest kick i saw. Żadnego clapa, noise, tom'a ani malutkiego hata, no nic :D


RE: The Fly-Habanero(BigRoom) - Fly - 27.08.2015

Macie racje,trochę za pusto jest w dropie. Dałem voice shota i szum-myślałem,że wystarczy,a prawda jest inna :P

Chyba zostawię melodię z synthami i zrobię aranż,oraz całą resztę od nowa. Miks też w sumie by się lepszy przydał...ale to za jakiś miesiąc,bo mi się ten track już za bardzo przejadł i muszę od niego odpocząć.

Co do bassu, to o ile wszystkie sawy i leady kręcę od podstaw,to tutaj poszedłem na łatwiznę i użyłem sampla + eq,compresor i coś tam przy pitchu pozmieniałem. Może przy następnej produkcji wykręcę coś sam :P

Wbrew pozorom,bardzo ciężko jest wykręcić dobry,bigroomowy bass. Nie wiem czy już nie łatwiej jest zrobić taki hardstylowy...xD


RE: The Fly-Habanero(BigRoom) - Fleethoof - 29.08.2015

Podoba mi się ten Breakdown, który ma bardzo fajne brzmienie :3. Build Up w sumie może być, chociaż mógłbyś mu dać troszkę "większego kopa". Co do Drop'u, to mam wątpliwości. Troszku melodia dla mnie dziwna :D, ale pomijając z tą melodią, to Drop zaczyna się nudzić po pewnym czasie, bo w Dropie nie ma nic ciekawego, co by przykuło moją uwagę :). Leci tylko Kick i Synth. W dodatku Synth jest ten sam, który nie zmienia się wcale, a szkoda :/. Tak czy inaczej dam Ci 3,5/5 :).


RE: The Fly-Habanero(BigRoom) - Quantum Spark - 29.08.2015

A z jakiej paczki ten sampelek kicka czy tam bassu ?
Dla mnie to jednak kick.


RE: The Fly-Habanero(BigRoom) - Fly - 29.08.2015

Vengeance Dirty Electro 3


RE: The Fly-Habanero(BigRoom) - Revnotes - 30.08.2015

Nie kupiłeś mnie tym motywem, jak dla mnie jest zbyt prosty, mechaniczny, schematyczny, mam nadzieję, że rozumiesz. Aranżacja klasyczna dla tego gatunku, więc nie będę się tego czepiał, choć lubię rzeczy niestandardowe, ale też na siłę problemu nie szukam. Main part, jak to w big room, wymaksowany. Byłoby nawet nieźle, ale brakuje tutaj jakiegoś łącznika. Poszczególne fragmenty utworu nie kleją się ze sobą. Całość powinna brzmieć jak jeden track, a przypomina mi trochę kombinowanego seta.