MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
M-audio Oxygen 49 IV czy Nektar impact lx 49? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: M-audio Oxygen 49 IV czy Nektar impact lx 49? (/temat-m-audio-oxygen-49-iv-czy-nektar-impact-lx-49)



M-audio Oxygen 49 IV czy Nektar impact lx 49? - OProject - 24.08.2015

Potrzebuje klawiatury z 4 oktawami i wieloma suwakami i pokrętłami, które są dla mnie bardzo ważne w cenie ok. 500 zł pady mogę sobie odpuścić. Ważne żeby działał z Fl Studio i wszystkimi Vst oraz z programem Synthesia xd

Mam dylemat który z tych dwóch kontrolerów wybrać
Nektar impact lx 49 czy M-audio Oxygen 49 IV?
A może coś innego?

Nie znam się na kontrolerach, i to będzie mój pierwszy kontroler, nie oczekuje i nie wymagam zbyt wielu, wystarczy żeby działały suwaki, klawisze i fadery :D po przesiadce ze starego 20 letniego keyboardu to różnica pewnie będzie jak niebo i ziemia xd

Chce się z czasem nauczyć dobrze grać, bo na razie to ogarniam "podstawy" z czasem moze kupie coś lepszego, jak będzie mnie stać ale jak mówię nie potrzebuje nic zajebistego bo nie jestem z tych gości którzy przywiązują większą wagę do sprzętu niż do umiejętności i zabawy xd

A więc jak myślicie co? Co byście wybrali?

Za Nektarem dodatkowo przemawia Studio 1 Artist (miałbym legalny DAW <hehe>)

Niektórzy twierdzą że m-audio to "syf".... ja się nie znam, ale myślę że nie będzie większej różnicy między tymi dwoma klawiaturami xd
Pozdro


RE: M-audio Oxygen 49 IV czy Nektar impact lx 49? - Zirds - 24.08.2015

Nektara bierz... Kontroler to kontroler, a Nektar dobre opinie zbiera


RE: M-audio Oxygen 49 IV czy Nektar impact lx 49? - OProject - 24.08.2015

No myślę właśnie myśle nad tym, jeszcze znalazłem Alesis QT49 w podobnej cenie.

No nic i tak kupie w ciemno, ale raczej nie bede zawiedziony xd zresztą opinie sobie wyrobie pewnie po kilku miesiącach użytkowania, a jak będę miał okazję obczaić inne modele to bede miał porównanie.


RE: M-audio Oxygen 49 IV czy Nektar impact lx 49? - Signe - 13.09.2015

I jak tam Old? Kupiłeś coś? Ja we wtorek będę miał pewnie tego nektara (mam jeszcze wybór) a chciałbym jakąś konkretną opinię na jego temat przeczytać.
pzdr.


RE: M-audio Oxygen 49 IV czy Nektar impact lx 49? - Zirds - 13.09.2015

Oldi ma Nektara i wiem, że sobie chwali :)


RE: M-audio Oxygen 49 IV czy Nektar impact lx 49? - OProject - 14.09.2015

No mam nektara, generalnie pasuje mi :P
Nie ogarnąłem jeszcze za bardzo wszystkich ustawien, bo na razie skupiam się na nauce gry w synthesii ;)
Suwaki działają dobrze i płynnie z lekkim oporem, gałki też bez zarzutu (choć sprawiają lekkie wrażenie "tanich plastikowych") oczywiście zobaczymy za rok dwa w jakim będą stanie.

Czasem w Fl12 gubi sie przypisywanie pokreteł i suwaków, ale moze mozna to jakos lepiej ustawic, nie wiem na razie, nie zagłębiałem się ;)
Za to dobrze i łatwo można przypisać je w programie mixxx i skleic sobie seta xd

Kółko modulacji (koło pitch-band) dosyc lekko sobie chodzi.
Nie wiem czemu przyciski transpose i octave zrobili plastikowe, zamiast "gumowe" jak reszta <hmm> wiadomo ze to nie przeszkadza ale xd
Podoba mi się wyświetlacz po środku.
Na padach sie najmniej znam, zawsze myslalem ze to sie wciska, jednak wystarczy nawet delikatnie "puknąć" i działa, wiec są chyba dosc czułe.
Co do studio one artist, to nie działała mi płyta DVD w napędzie, ale sciagnąłem ze strony i wszystko jest ok.
(*W Studio One Artist nie można używać zewnętrznych wtyczek VST!)

Klawiatura dla mnie jest w porządku, choc wez poprawke ze to mój pierwszy kontroler i nie mam porównania, pewnie z czasem sobie wyrobie opinie.

Niemniej jest to dobry kontroler, nie będziesz zawiedzony, zwłaszcza jeżeli to twoja pierwsza klawiatura ;)


RE: M-audio Oxygen 49 IV czy Nektar impact lx 49? - Signe - 14.09.2015

No właśnie to nie pierwsza klawa u mnie. Jutro będę się jej przyglądał na żywca, zobaczymy jak wypadnie. Jak chłopaki ze sklepu dadzą dobrą cenę to pewnie łyknę. :)
Dzięki za opis.
pzdr.


RE: M-audio Oxygen 49 IV czy Nektar impact lx 49? - Zirds - 14.09.2015

Ogólnie Nektar robi dobre kontrolery.


RE: M-audio Oxygen 49 IV czy Nektar impact lx 49? - Signe - 14.09.2015

No i chyciłem ten sprzęcik (LX49). oktaw wystarcza w graniu dynamicznym a jak mało to OCT + i - są :) (wcześniej miałem 5 i 6 oktaw). Jakość wykonania moim zdaniem rewelacyjna jak za tą kasę - zapłaciłem 470zł. Jedyne zastrzeżenia jakie mam to takie że na knobach nie ma wyraźnej "szczerby" jak są w połowie zakresu. W innych moich kontrolerach dało się wyczuć taki delikatny klik i przytrzymanie knoba w 50% skali. Tutaj tego nie ma ale moim zdaniem to kwestia gustu, mi by się to przydało. Komunikacja z DAW bezproblemowa. Pady ze zmienną czułością grają fajnie. Mogę śmiało polecić początkującym i zaawansowanym. Moim zdaniem ma wszystko czego mi potrzeba.

ps. mam cynk że Focusrite planuje podwyżki cen sprzętu. Ma teraz podrożeć jakaś 18-nastka chyba Saffire czy jakoś tam. Ja sam kupiłem 2i4 za 690zł a teraz są za ponad 800zł.