MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Best of MusicProducers.Pl #1 - Nowy cykl playlist Najlepszych Utworów - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Aktualności (https://musicproducers.pl/forum-aktualnosci)
+--- Wątek: Best of MusicProducers.Pl #1 - Nowy cykl playlist Najlepszych Utworów (/temat-best-of-musicproducers-pl-1-nowy-cykl-playlist-najlepszych-utworow)

Strony: 1 2


Best of MusicProducers.Pl #1 - Nowy cykl playlist Najlepszych Utworów - Mat.Mor.Raw - 28.08.2015

Oddajemy na Wasze ręce pierwszą playlistę z cyklu "Best of MusicProducers.Pl".
Liczymy, że ułatwi to słuchanie i popularyzację muzyki, która została najwyżej oceniona przez użytkówników forum.


[Obrazek: 72Mnmud.png]



Best of MusicProducers.Pl #1 - Tracklist:
1. Tom Artem — I Smile
2. digital-eS — Creepy (niby final) Preview
3. ProCkers — Paul Vax & ProCkers - Magic(Original Mix)
4. E.F.G. — E.F.G. & Neptun 505 - Another Chapter
5. E.F.G. — E.F.G. & Neptun 505 - Down The Avenue
6. Tektones — Exercise Power
7. Trusted — Trusted - Unimaginable Universe
8. Aitra — Bram feat. Julia Dowler - Illusion (Aitra Remix) [Electronic Tree]
9. Aitra — Aitra - Feel Love (Original Mix) [Clinique Recordings] 2015
10. Amiga Fan — The Time Machine

Playlista jest dostępna do strumieniowania online, zarówno na stronie soundcloud jak i na aplikacjach mobilnych soundcloud Android, IOS, Windows.
Część utworów jest również możliwa do pobrania i słuchania offline.

Pomysł cyklu zrodził się w tym temacie:
http://musicproducers.pl/temat-playlisty-z-dzialu-najlepsze-utwory

Plan wydawania playlist:
1. Zaczynamy od najstarszych pozycji z działu Najlepsze Utwory http://musicproducers.pl/forum-najlepsze-utwory
2. Co kilka tygodni bierzemy kolejne 10 utworów.
3. Wydajemy nową playlistę na soundcloud na profilu https://soundcloud.com/best-of-musicproducers-pl
4. Zirds i Mateusz Morawski opiekują się profilem i playlistami na soundcloud.
5. Knifeman wspiera nas w kwestiach administracyjnych w razie potrzeby.

Prośba do Administratorów o zaproponowanie odpowiedniego działu, gdzie docelowo można będzie takie playlisty publikować.


RE: Best of MusicProducers.Pl #1 - Nowy cykl playlist Najlepszych Utworów - OProject - 28.08.2015

No fajnie, przesłuchałem sobie kilka tych kawałków, bo sporo też już znałem. Dobry pomysł ;)
Tylko grafikę trzeba odpicować lepiej, może ktoś tu sie zna dobrze na grafice... xd


RE: Best of MusicProducers.Pl #1 - Nowy cykl playlist Najlepszych Utworów - HybridRaven - 28.08.2015

Swietny pomysl i uwazam ze playlisty zdobeda swego czasu uznanie wsrod obecnych jak i przyszlych uzytkownikow.

(28.08.2015, 17:55)OldscoolProject napisał(a): No fajnie, przesłuchałem sobie kilka tych kawałków, bo sporo też już znałem. Dobry pomysł ;)
Tylko grafikę trzeba odpicować lepiej, może ktoś tu sie zna dobrze na grafice... xd

A co konretnie widzialbys w takiej grafice? :D pokombinowac moge cos ale ciezko bedzie kazdemu dogodzic :D


RE: Best of MusicProducers.Pl #1 - Nowy cykl playlist Najlepszych Utworów - Abigail Noises - 28.08.2015

Wszystko na szybko zrobione - w różnych stylistykach. Oczywiście kwestia rozmiarów to na razie takie demo. Zdjęcia i grafiki autorskie więc można korzystać.

[Obrazek: nmm8b9.jpg]

[Obrazek: ka4vo5.jpg]

[Obrazek: 2ryn0oi.jpg]


RE: Best of MusicProducers.Pl #1 - Nowy cykl playlist Najlepszych Utworów - HybridRaven - 28.08.2015

no ciekawe :)

jak zrobie to tez tutaj wstawie, wiec bedziecie mieli do wgladu co i jak


RE: Best of MusicProducers.Pl #1 - Nowy cykl playlist Najlepszych Utworów - Kaper - 28.08.2015

A to moja szybka propozycja xD

[Obrazek: gWIEmXJ.png]

A tu z logo MP ;)

[Obrazek: sdqa3Du.png]


RE: Best of MusicProducers.Pl #1 - Nowy cykl playlist Najlepszych Utworów - qnebra - 28.08.2015

Zrobiłem takie coś na szybko.

[Obrazek: X1GiLnb.jpg]


RE: Best of MusicProducers.Pl #1 - Nowy cykl playlist Najlepszych Utworów - HybridRaven - 28.08.2015

Ok tutaj cos macie mojego.

Zrobilem 3 grafiki:

- sc banner
- sc av
- sc playlist

Staralem sie tło dobrac pod kolory forum gdzie głowny kolor to czarny i niebieski ale wizualnie to niebieskiego jest wiecej ( + biały jako dodatek).

SoundCloud Banner

Sugerowalem sie tym co Mateusz zrobil na poczatku. Gatunki wypisane, lekko przytłumione aby nie rzucalo sie zbytnio w oczy, rozmieszczone tak ze nie powinny wchodzic na napis soundclod'owski (mam templatke zrobiona) - jak cos to sie poprawi.
Po srodku widzi mi sie logo z MP, ale same pierwsze litery w kolorze białym z lekka poswiata. Dobrze by było gdyby taka grafike w png ktos podrzucil. Probowalem zmienic kolor na obecnym logo ale niestety przy wiekszych pikselach kolor bialy wychodzi poza obrys. Po prawej stronie jest czarne tło - tam bedzie avatar.

[Obrazek: g5JqRvF.jpg]



SoundCloud Avatar


OPCJA 1

Tak jak przedstawiono na obrazku - mozna nawet wymazac logo.

[Obrazek: LH6MY2D.jpg]

OPCJA 2

Mozna pokombinowac z tłem, aby tło avatara bylo dopasowana do tła na bannerze, Wtedy jest efekt jakby jednej grafiki. Jest mozliwe ale wymaga ciaglego uplodowania grafik w celu weryfikacji bledu itp itd.


SoundCloud Playlist


[Obrazek: kw6T8Ye.jpg]


Co do grafik na playlisty to mozna np zmieniac tło (background) do kazdej czesci. Wtedy kazda czesc bedzie miala swoje jakies tło. Mozna tez trzymac sie jednego aby zachowac pewien schemat. Tutaj to juz kwestia wyboru.


Tutaj na forum jest grafika w pelnym rozmiarze. natomiast juz na serwisie to calkiem inaczej wyglada. ;)


To jest oczywiscie moja tylko propozycja i nie musi sie kazdemu podobac. Jak juz wspomnialem na czacie - kazdemu nie dogodzisz. ;)


RE: Best of MusicProducers.Pl #1 - Nowy cykl playlist Najlepszych Utworów - OProject - 28.08.2015

HybridRaven
Dobre, ja bym tylko trochę większą przezroczystość dał na napisach "best of musicproducers" xd
ew. poprawił logo, ale jest dobrze.

Prace pozostałych trochę za bardzo "skomplikowane" xd
qnebra natomiast zbyt proste, ale pomysł spoko, myslalem o czyms podobnym ale z napisami xd


RE: Best of MusicProducers.Pl #1 - Nowy cykl playlist Najlepszych Utworów - Mat.Mor.Raw - 28.08.2015

HybridRaven, czy tę tapetę pod spodem sam robiłeś? Można to wykorzystać?


RE: Best of MusicProducers.Pl #1 - Nowy cykl playlist Najlepszych Utworów - Zirds - 28.08.2015

Obecnie w grafice stawiałbym na minimalizm. Tło od Kamila aka HybridRaven i logo forum - najlepiej w czerni i podtytuł.


RE: Best of MusicProducers.Pl #1 - Nowy cykl playlist Najlepszych Utworów - HybridRaven - 28.08.2015

(28.08.2015, 22:18)Mateusz Morawski napisał(a): HybridRaven, czy tę tapetę pod spodem sam robiłeś? Można to wykorzystać?

Background jest free to use, wiec mozna korzystac.

(28.08.2015, 22:22)Zirds napisał(a): Obecnie w grafice stawiałbym na minimalizm. Tło od Kamila aka HybridRaven i logo forum - najlepiej w czerni i podtytuł.

Testowalem tez logo czarne na takim tle i niezbyt to do siebie pasuje.
Jezeli chcemy aby logo bylo czarne, to wtedy jasniejszy background.

(28.08.2015, 22:18)OldscoolProject napisał(a): HybridRaven
Dobre, ja bym tylko trochę większą przezroczystość dał na napisach "best of musicproducers" xd
ew. poprawił logo, ale jest dobrze.

Prace pozostałych trochę za bardzo "skomplikowane" xd
qnebra natomiast zbyt proste, ale pomysł spoko, myslalem o czyms podobnym ale z napisami xd


Tutaj akurat wg mnie jest ok, mam na mysli przezroczystosc. Obrazki na sc beda o wiele mniejsze i wygladac bedzie inaczej niz na pelnej rozdzialce.


RE: Best of MusicProducers.Pl #1 - Nowy cykl playlist Najlepszych Utworów - Abigail Noises - 29.08.2015

No jak z free to use - to ja widziałbym to bardziej radosne:

[Obrazek: wvevqh.jpg]


RE: Best of MusicProducers.Pl #1 - Nowy cykl playlist Najlepszych Utworów - Revnotes - 29.08.2015

Dobrze chłopaki, że się za to zabraliście, coś mi mówi, że może to być na prawdę fajna promocja dla forum i użytkowników. Szkoda, że nie istnieje rozwiązanie dzięki, któremu faktycznie trafiałyby tam najlepsze i tylko najlepsze tracki, ale trzeba się cieszyć z tego co jest.


RE: Best of MusicProducers.Pl #1 - Nowy cykl playlist Najlepszych Utworów - qnebra - 29.08.2015

Sprawdziłem jak by się moja propozycja sprawdziła jako logo profilu i tło nagłówka. Jako miniaturka do loga przy piosence też się nadaje, tyle że nie widać napisu "VOL I". Niemniej logo musicproducers.pl odróżni się bez większego problemu.

[Obrazek: 11bawNG.png]


RE: Best of MusicProducers.Pl #1 - Nowy cykl playlist Najlepszych Utworów - HybridRaven - 29.08.2015

Mam jeszcze wizje na wersje jasna, nie skupiającą się na kolorach forum. Totalny minimalizm. Obecnie jestem na dworze z corka wiec teraz nie zrobie, ale dzisiaj jeszcze podrzucę moje V2.


RE: Best of MusicProducers.Pl #1 - Nowy cykl playlist Najlepszych Utworów - Mat.Mor.Raw - 29.08.2015

Podrzucajcie pomysły, a ja.coś spróbuję wybrać i dopasować do profilu. Dzięki za zaangażowanie i wsparcie inicjatywy :E


RE: Best of MusicProducers.Pl #1 - Nowy cykl playlist Najlepszych Utworów - HybridRaven - 29.08.2015

Ok mam cos nowego.

Zalozeniem bylo typowe minimalistyczne, mile dla oka, konkretne. Wykorzystalem wiec kilka swoich templatek (ktorych jestem wlascicielem po zakupie), ktorych uzywalem m.in do coverow swoich setow chilloutowskich.

Zrobilem banner, avatar i cover na playliste. Oczywiscie jezeli bedzie cos do poprawy to nie ma problemu, o ile to beda drobnostki. Co badz to jest to czasochlonne xD

Wymiary tutaj sa duze, ale w rzeczywistosci wg mnie jest wszystko dopasowane.


SC BANNER

[Obrazek: kM9FgOM.jpg]


SC AVATAR

[Obrazek: 5CxGdmz.jpg]


Tak to wyglada na koncie.

[Obrazek: sc_test.jpg]


COVER DO PLAYLISTY

[Obrazek: Qv6PSza.jpg]

Na dole sa ikony z social media... moga byc a nie musza, chociaz milo sie prezentuja.
Jak widac sa dwie daty na gorze. Obecnego releasu playlisty i nastepnej.

Pomyslalem ze dobrze by bylo ay taka playliste dawac co m-c, albo cos dwa. Na banerze z SC dalem info ze w kazdy pierwszy piatek miesiaca. Oczywiscie to tylko propozycja, mozna dac cos innego, ale taka informacja tez jest korzystna. Kwestia tylko uzgodnienia co ile abym mogl pozmieniac w razie "w".


innych wersji juz nie robie, poprostu niechce mi sie juz, gdzy nie jest to robota na 5 min ;)


RE: Best of MusicProducers.Pl #1 - Nowy cykl playlist Najlepszych Utworów - Mat.Mor.Raw - 30.08.2015

Na tę chwilę zdecydowałem się wykorzystać cover image od HybridRaven (wersja pierwsza). Dzięki ^^. Jako profile image wykorzystałem fragment tła od HybyridRaven, dodałem logo i napis best. Uznałem, że zarówno playlista jak i profile image będą na razie takie same.

Efekty można oglądać na stronie profilu: https://soundcloud.com/best-of-musicproducers-pl

Dziękuję Wam wszystkim za uwagi, pomysły, grafikę i inspiracje do ulepszenia profilu.

Zachęcam do follow, lubienia playlisty, repostowania i dzielenia się poza soundcloud. Już niedługo kolejne playlisty, do których to Twój kawałek może trafić.


RE: Best of MusicProducers.Pl #1 - Nowy cykl playlist Najlepszych Utworów - Zirds - 15.09.2015

Już połowa miesiąca, więc odwróciliśmy playlistę.

*
*
*

nomen omen według Ewangelii św. Mateusza "Przypowieść o pracownikach winnicy"
"Pierwsi zostali ostatnimi, a ostatni pierwszymi"

*
*
*
*
*

Bez playerka, ponieważ playlisty niezbyt dobrze działają na forum
Best of MusicProducers.Pl #1

*
*
*
*

[Obrazek: TsqMj7P.png]

*
*
*
*

ENJOY!!ENJOY!!ENJOY!!ENJOY!!ENJOY!!ENJOY!!ENJOY!!ENJOY!!

Hmmm, coś mi nie pasuje w obrazku....