MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA borys kuczkowski - farewell (+1) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA borys kuczkowski - farewell (+1) (/temat-electronica-borys-kuczkowski-farewell-1)



borys kuczkowski - farewell (+1) - boryskuczkowski - 29.08.2015

Witam wszystkich, jako że przekroczyłem magiczną barierę 10 postów, postanowiłem podzielić się z Wami moją nową płytą. Jeżeli podoba Wam się muza, wyślijcie mi wiadomość na priva, mam parę kodów do ściągnięcia z bandcampa. Pozdrawiam

https://boryskuczkowski.bandcamp.com/album/form-and-void


____[Knifeman]____________
brak prefixu - poprawiam

wystawiono o 16:44, 13 września 2015



RE: form and void - Zirds - 30.08.2015

Witaj,

Bardzo srogie, chłodne, o szaroniebieskiej barwie patrząc uchem synestetyka utwory.
Ciężko jest mi to jakkolwiek do czegoś konkretnego zaklasyfikować... Chillwave, Coldwave... Nie potrafię w żadnym utworze uchwycić konkretnej melodii i to czyni całość wyjątkowym małym arcydziełem bo gdy słucham któregoś Twojego utworu po raz kolejny to za każdym razem wychwytuje nowe ciekawe elementy składni aranżacji...

Nie przesłuchałem całości w całości, a tylko wybrane numery. Bardzo mi się podoba brzmienie jednak tych chordów, padów... Nie jest zbyt mocne, a stonowane, delikatne i spokojne.

Pytanie czy grając miałeś jakiś plan czy grałeś po prostu "randomowe" dźwięki, a potem pod nie wszystko budowałeś czy jak to wyglądało? Bo mimo wszystkiego, braku konkretnej melodii i przypadkowych dźwięków to wszystko się łączy w jedną spójną całość.


Jakie instrumenty zostały użyte przy produkcji tego albumu?


RE: form and void - boryskuczkowski - 30.08.2015

(30.08.2015, 0:34)Zirds napisał(a): Witaj,

Bardzo srogie, chłodne, o szaroniebieskiej barwie patrząc uchem synestetyka utwory.
Ciężko jest mi to jakkolwiek do czegoś konkretnego zaklasyfikować... Chillwave, Coldwave... Nie potrafię w żadnym utworze uchwycić konkretnej melodii i to czyni całość wyjątkowym małym arcydziełem bo gdy słucham któregoś Twojego utworu po raz kolejny to za każdym razem wychwytuje nowe ciekawe elementy składni aranżacji...

Nie przesłuchałem całości w całości, a tylko wybrane numery. Bardzo mi się podoba brzmienie jednak tych chordów, padów... Nie jest zbyt mocne, a stonowane, delikatne i spokojne.

Pytanie czy grając miałeś jakiś plan czy grałeś po prostu "randomowe" dźwięki, a potem pod nie wszystko budowałeś czy jak to wyglądało? Bo mimo wszystkiego, braku konkretnej melodii i przypadkowych dźwięków to wszystko się łączy w jedną spójną całość.


Jakie instrumenty zostały użyte przy produkcji tego albumu?

Dziękuję Ci Zirds za czas który poświęciłeś na odsłuch i za ciepłe słowa. Aranżacja głównie rozbudowywała się w czasie, nie śpieszyłem się jeśli chodzi o kurs tych utworów. Zaczynałem od motywu, melodii, basu lub akordu i stamtąd szedłem dalej. Dwa numery są zaarażowane pod loop (ls2 i don't say you know). Instrumenty to fm8, massive, fabfilter one, fabfilter twin, harmor z flstudio, sylenth, Flowski też directwave i chyba tyle, w każdym razie nie korzystam z presetów tylko staram się zsyntetyzować odpowiedni dźwięk.
Pozdrawiam


RE: form and void - HybridRaven - 30.08.2015

Ciekawe traczki, nie powiem. Początkowo myslalem... "kurde ciekawy chill/ambient" ale po przesluchaniu dalej kawalka ciezko bylo wychwycic jakis schemat - tak jak pisał Zirds. Podoba mi sie ta randomowosc. Dzwieki swietnie dobrane. Czasami mam wrazenie jakbym sluchał M83 ;) Keep it up bro ;)


RE: form and void - Wasp - 30.08.2015

Nawet fajny masz styl
niektóre kawałki to tech-house'y
"Aruba" i "don't say you know" najbardziej trafiły w mój gust


RE: form and void - abyssMB - 30.08.2015

Bardzo fajne brzmienia znakomite technicznie , niektóre kawłaki troche długie, przez co choć brzmią doskonale są trochę nużące. Aruba i The ending znakomite. Jak napisał HybridRaven w stylu M83 . 5/5


RE: form and void - boryskuczkowski - 30.08.2015

Dziękuje Wam za pozytywne recenzje, to dużo dla mnie znaczy i motywuje do dalszej pracy. Pozdrawiam


RE: form and void - Zirds - 30.08.2015

Jedyne co byś mógł zmienić to nazwę tematu.

Powinno być "nazwa artysty - tytuł utworu/ albumu".


RE: borys kuczkowski - form and void [album] - boryskuczkowski - 30.08.2015

(30.08.2015, 15:45)Zirds napisał(a): Jedyne co byś mógł zmienić to nazwę tematu.

Powinno być "nazwa artysty - tytuł utworu/ albumu".

Yes Sir, zrobione :)


RE: borys kuczkowski - form and void [album] - Adri - 30.08.2015

Ciekawe brzmienie. Kawałek 2 i 6 to zdecydowanie klimat, który uwielbiam. Co do długości utworów to zdecydowanie nadają się do pełnego relaksu :) Dobra robota


RE: borys kuczkowski - form and void [album] - niedzwiedz444 - 31.08.2015

Przesłuchałem w całości... Fenomenalna robota, ciekawe brzmienie, skojarzenia z Biosphere, Aphex Twin itp. Co do 'Don't say you know' nie słyszałem jeszcze tak melodyjnego i niemelodyjnego jednocześnie utworu. Nr. 3 mi podszedł też... Powinien Ci to ktoś wydać...Rób tego więcej pozdro :)


RE: borys kuczkowski - form and void [album] - boryskuczkowski - 31.08.2015

(31.08.2015, 15:05)niedzwiedz444 napisał(a): Przesłuchałem w całości... Fenomenalna robota, ciekawe brzmienie, skojarzenia z Biosphere, Aphex Twin itp. Co do 'Don't say you know' nie słyszałem jeszcze tak melodyjnego i niemelodyjnego jednocześnie utworu. Nr. 3 mi podszedł też... Powinien Ci to ktoś wydać...Rób tego więcej pozdro :)

wow, dzięki wielkie. naprawdę doceniam Twoje słowa. Pozdrawiam :)


RE: borys kuczkowski - form and void [album] - Shabboo Harper - 2.09.2015

Borys, gratuluję w pełni autorskiego projektu. Misternie "oszlifowany diamencik" :). Mój ulubiony fragment to "Aruba" iiii... jeszcze "Botanic Gardens".


RE: borys kuczkowski - form and void [album] - Soundmaniaq - 4.09.2015

1. farewell - przyjemny i optymistyczny wyraz kawałka, podoba mi się dobór barw i synthowe tła (najlepszy utwór)
2. my friend - kwik świniaka świetny :) a może to mewy ;), tutaj króluje melancholia
3. ls2 - prosta forma, ale ta zmiana dynamiki na synthcie i pady w tle wprowadzają nastrój
4. don't say you know remix - nie porwała mnie tak jak inne, ale do całości jako płyty taka odskocznia nawet pasuje
5. botanic gardens - ospale buduje nastrój im później tym przyjemniej
6. aruba - początek klimatyczny i niby wiele się nie dzieje ale to wszystko przyjemnie płynie, pod koniec trochę się ciągnie
7. clouded flamage I0 - nie porwała mnie tak bardzo
8. ciekawy rytm, kick jakby za ścianą, po 3 minucie dość duża zmiana, ten kawałek to drugi mój faworyt z płyty, nietuzinkowy

Spójny i ciekawy materiał. Może się mylę, ale słychać tu wpływy Plaid-a i Apex Twin-a.
Ogólnie słuchając płyty miałem wrażenie że słucham radia SomaFM Blips'n'beeps.
Miło było posłuchać i skomentować

Dubel usuwam
LocoMatt



RE: borys kuczkowski - form and void [album] - boryskuczkowski - 4.09.2015

(4.09.2015, 17:29)Soundmaniaq napisał(a): 1. farewell - przyjemny i optymistyczny wyraz kawałka, podoba mi się dobór barw i synthowe tła (najlepszy utwór)
2. my friend - kwik świniaka świetny :) a może to mewy ;), tutaj króluje melancholia
3. ls2 - prosta forma, ale ta zmiana dynamiki na synthcie i pady w tle wprowadzają nastrój
4. don't say you know remix - nie porwała mnie tak jak inne, ale do całości jako płyty taka odskocznia nawet pasuje
5. botanic gardens - ospale buduje nastrój im później tym przyjemniej
6. aruba - początek klimatyczny i niby wiele się nie dzieje ale to wszystko przyjemnie płynie, pod koniec trochę się ciągnie
7. clouded flamage I0 - nie porwała mnie tak bardzo
8. ciekawy rytm, kick jakby za ścianą, po 3 minucie dość duża zmiana, ten kawałek to drugi mój faworyt z płyty, nietuzinkowy

Spójny i ciekawy materiał. Może się mylę, ale słychać tu wpływy Plaid-a i Apex Twin-a.
Ogólnie słuchając płyty miałem wrażenie że słucham radia SomaFM Blips'n'beeps.
Miło było posłuchać i skomentować

Dubel usuwam
LocoMatt

Dzięki za konkret i czas na odsłuch :)


RE: borys kuczkowski - form and void [album] - boryskuczkowski - 5.09.2015

Mam tylko jedno przemyślenie, reasumując wasze opinie/recenzje mam wrażenie że muzyka się podoba lub też jest akceptowalna. Lecz nikt nie chce ściągnąć muzy. Uruchamiam name your price [wpisz 0 żeby ściągnąć za darmo] zobaczymy czy to coś zmieni :)

https://boryskuczkowski.bandcamp.com/album/form-and-void

Pzdr.


RE: borys kuczkowski - form and void [album] - Zirds - 5.09.2015

Powiem Ci tak.. Ja nie ściągam muzyki... Używam Spotify i wszystko praktycznie czego słucham to tam znajduje. Jak jest jakaś perełka to szukam wersji CD i kupuje by mieć do kolekcji.