MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Prości słuchacze... I ich słuchawki - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: Prości słuchacze... I ich słuchawki (/temat-prosci-sluchacze-i-ich-sluchawki)



Prości słuchacze... I ich słuchawki - nullname - 30.08.2015

Witam, witam...

My producenci - wiadomo - jak hajsy są to sprzęt mamy i słyszymy więcej, dużo więcej i lepiej. Potrafimy odróżniać dobro od zła. Tu wchodzi w grę też doświadczenie...

Ale taki... szarak w autobusie? Ma zazwyczaj 'niewidoczne' słuchawki. Chciałbym się dowiedzieć... jakie najczęściej szaraki noszą.

Chciałbym sobie takie kupić, takie najpopularniejsze wśród zwykłych słuchaczy No, wiecie - jako odsłuch finalny - jak się będzie sprawdzać u innych podczas ogromnej podróży po chodniku, czy też (dla leniwych) w autobusie.

Przy takim sprzęcie nawet doświadczenie nie pomoże, żeby błędy miksu wyłapać. Nawet ostatnio pochwaliłem się znajomemu moimi umiejętnościami. Okazuje się też, że lubi taką muzykę jak ja tworze! Sukces. Ale jak on mi dał pliczek z nagraniem to się załamałem... jakość jak wyeksportowana z tostera i wysokich... Ah! Nie było - obcięte do 13KHz... zakładając jego słuchawki nie byłem nawet wstanie stwierdzić, że coś z miksem i wysokimi jest nie tak - Więc dlatego chciałbym mieć takie magiczne cacko, które mają 95% populacji :D

Co do autobusowych słuchaczy - nie lubię jak 'stara baba' stoi, a taki szarak w słuchawkach siedzi i nic nie słyszy, a wiecie też że staruszki(z całym szacunkiem) nie czają bazy w nowych technologiach.

No dajmy przykład telefonu. Ostatnio widziałem podczas jazdy autobusem starszą panią - z... Wiecie z czym? A oto odpowiedź! Sony Xperia Z! Starsza pani - mam na myśli przedział wiekowy: 55-70...

Dzwoni(zapewne do córki?) i...

gdy mówi: Telefon zabiera z ucha i przykłada dolną część do ust. Gdy skończy mówić - ponownie przykłada telefon do ucha i tak aż do zakończenia rozmowy xD

Trudno się nie śmiać

Zapraszam do dyskusji na ten temat - jakie noszą te słuchawki(pro pchełki!).


RE: Prości słuchacze... I ich słuchawki - OProject - 30.08.2015

Idz do biedronki i kup... xd
Maja tam nawet "dobre" filipsy jak za taka cene :D
Miałem model philips sh 1900 wygodne i tanie xd


RE: Prości słuchacze... I ich słuchawki - Zirds - 30.08.2015

Możesz kupić byle jakie bo jest jeszcze takie coś jak korekcja dźwięku w odtwarzaczach więc do każdych słuchawek możesz sobie odpowiednio dostosować pasmo.


RE: Prości słuchacze... I ich słuchawki - Knifeman - 30.08.2015

Nie potrzeba kupować, wystarczy zapamiętać że super tanie mają podbitą górę a dołu nie ma wcale. Im wyżej z ceną tym dołu jest coraz więcej a góra pozostaje taka sama. Tak do kilkudziesięciu złotych - dalej nie wiem. Weźmy też pod uwagę że większość jeszcze bardziej podbija te pasma w kolektorze i zwiększa gain.

Warto też czasami posłuchać na +kilka dB w mono z całkowicie odciętym dołem w razie jakby potencjalny słuchacz miał puszczać z telefonu.

Jak chcesz szukać słuchawek z najbardziej budżetowym brzmieniem kieruj się do chińskich sklepów z drobiazgami. Można wyhaczyć pchełki nawet po 2,50 (najtańsze jakie widziałem)


RE: Prości słuchacze... I ich słuchawki - proph3t88 - 31.10.2015

Ja zasadniczo używam do podróży "SENNHEISER CX 300 II" :) Przeżyły wypranie w pralce co oznacza, że są dobre :D (mówimy o jakości na jaką SENNHEISER stawia.) A dźwięk... no dół jest ale "dziwny"... Niestety za 200 zł no szumy występują i jakość niektórych utworów jest zmieniona... Słucham muzyki na telefonie a tam, procesor muzyczny jest średni o ile nie słaby... Ale mam również słuchawki firmy "AKG" i tutaj jest różnica... i to spora... w jakości dźwięku czy podpięte do kompa czy telefonu :)