MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Mayfire - Light Feather (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Mayfire - Light Feather (Original Mix) (/temat-progressive-mayfire-light-feather-original-mix)



Mayfire - Light Feather (Original Mix) - nullname - 6.09.2015

Witam, witam.
Oto moja nieco większa produkcja i mam nadzieję, że komuś się spodoba :)



Lista rzeczy, których nie zrobiłem i raczej nie zrobię:
- mocniejsza stopa
- wokal?
- kompresja mid'a
- zmiana 'pompy' w dropie.

Wielkie dzięki @Revnotes że już wcześniej wspierałeś mnie podczas produkcji! To wiele zmieniło :)

Inspirowałem się Arstonem, chyba nie podpadnie - całkowicie inna progresja, ale jednak takie ostre brzmienia to od niego :)

Ten synth w dropie nie ma przesteru!

No to nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Wam przyjemnego odsłuchu :)

Raczej długo nie zobaczycie u mnie nowej produkcji, bo aktualnie mam na to mniej czasu - ale nadal będą lecieć :)

//ja to szybki jestem... Już nie będę śmiecił działu. Następnym razem zrobię 1, wielki temat :)


RE: Mayfire - Light Feather (Original mix) - Shabboo Harper - 9.09.2015

Hey Marcin, czyżby to Twoje sierpniowe "ID" w upiększonej wersji? Uwzględniając powyższe uwagi w Twoim komentarzu; "powiem" krótko: ogromnie podoba mi się melodia :).
Paaa... ;)


RE: Mayfire - Light Feather (Original mix) - Revnotes - 9.09.2015

Nie pamiętam czy Ci to proponowałem, ale dziś przesłuchałem to na słuchawkach i tak mnie olśniło, że przydałby się de-esser na perkusji. Poza tym zgadzam się z Anią, melodia jest bardzo przyjemna, wpada w ucho.


RE: Mayfire - Light Feather (Original mix) - Odi96 - 16.09.2015

Drop mi strasznie przypomina ten od 9lives <huh>,niestety już to tak jest, coś gdzieś usłyszysz, później zrobisz ale po pewnym czasie widzisz małe podobieństwo.
Ale generalnie spoko, fajny klimat ^^
9lives-Serpent


RE: Mayfire - Light Feather (Original mix) - nullname - 16.09.2015

No cóż... akurat utwór 9lives, ten co podałeś... niezbyt mi się spodobał ale raczej zapadł ze względu na unikalność. Raczej reszta utworów, ich remixy - to już jest cacko :)

Nie wzorowałem się, ale jakoś tak wyszło. W sumie mój utwór miał być odskocznią od współczesnych schematów... jak czytam ich temat to w rzeczywistości zrobili identycznie.

Dzięki za opinię!


RE: Mayfire - Light Feather (Original mix) - Alex fat - 16.09.2015

Dziwie się ze jest tak niewiele komentarzy , dlamnie swietna produkcja to jest. Naprawde reprezentujesz wysoki poziom brachu. :) , od strony studyjnej to pokojsil bym się o jakas fajna mieka kompresje. pozdrawiam


RE: Mayfire - Light Feather (Original mix) - nullname - 16.09.2015

Dziękuje :)

Widocznie w house mało kto gustuje(istnieje też inna opcja - za mało ludzi, którzy mnie znają i są ciekawi moich produkcji).

Kompresja w okolicach low-mid już zrobiona, więc prawdopodobnie dzisiaj wyślę poprawkę. Zaokrąglenie szczytów też będzie, ale nie jestem do tego trochę przekonany - Trochę traci na tym całość, choć równie dobrze mogę skompresować tylko szczyty perkusji.


RE: Mayfire - Light Feather (Original mix) - Stiopa - 17.09.2015

Hmmmmm nie ma playerka :(


RE: Mayfire - Light Feather (Original mix) - nullname - 17.09.2015

Jest prywatny, więc kochane SC odmawia posłuszeństwa. Bezpośrednio na SC działa :)

No chyba, że mobilnie - rzeczywiście nie ma go, ale jest link


RE: Mayfire - Light Feather (Original mix) - Stiopa - 17.09.2015

Jedzie :D Gruby wstęp. Świetne rozinięcie, podobają mi się snarowe wstawki. Trochę góra Ci harczy... za mocno kompresja albo za mocno podbiłeś jakies 8 khz


Gitarka do house'u hmmm czemu nie, bass świetny taki finger gitarowy, jak sountraku z Twin Peaks :D
Jest energia jest groove, nóżki pod stołem mi latają mimo brzmieniowego niediciągnięcia mixu.... Zdecydowanie za mocno góry, jest sucho i ucho sie męczy, trochę szkoda, bo wałek naprawdę jest dobry jeśłi chodzi o przekaz, klimat i dobór brzmień aranż. Podoba mi się, naprawdę...

Dobra robota. Następnym razem postaraj się zrobić cieplej i ciszej, bo może tutaj limiter też zwinił :/
Pozdrawiam


RE: Mayfire - Light Feather (Original mix) - nullname - 25.09.2015

No to Ok! Zapraszam do ponownego odsłuchu. Zmieniłem 'brzmienie'.

@Stiopa - Dzięki wielkie! Dałem ciszej, ociepliłem to w dole, kick lepiej tłucze.
@Alex-fat (dlaczego FAT...) Wielkie dzięki, kompresja w okolicach wysokich cz. wiele pomogła!
@Revnotes - całokształt. Wprowadzilem głównie to, co napisałeś i rzeczywiście się to sprawdziło.

No i mam nadzieję, że teraz przyjemniej się słucha - no i oczywiście... intro - tam przy perkusji musiałem zostawić więcej góry, podczas 'DJowania' dosyć fajnie się peaki wybijają. A w tym typie muzyki po to jest intro. prawda? :)

Niestety są elementy, które jeszcze się wybijają i uszy kaleczą, ale jest ich bardzo mało. No i ten pluck/synth w dropie - mam nadzieję, że nie brzmi już jak przester tylko celowe działanie.