MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Sylenth i różne brzmienie tych samych akordów - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Sylenth i różne brzmienie tych samych akordów (/temat-sylenth-i-rozne-brzmienie-tych-samych-akordow)



Sylenth i różne brzmienie tych samych akordów - hudson462 - 8.09.2015

Witam. Kiedy narysowałem w piano roll melodię z akordów i wkleiłem ją do Sylentha 1 to pomimo tego, że mam na przykład 4 takie same akordy pod rząd to przy większości presetów VSS te akordy brzmią różnie. Pierwszy zazwyczaj jest okej a drugi już jest jakby zagrany wyżej. Czy to normalne? Jeżeli tak to czy da się ten efekt jakoś wyłączyć? Pozdrawiam


RE: Sylenth i różne brzmienie tych samych akordów - Wasp - 8.09.2015

może jest włączone LFO dla filtra?


RE: Sylenth i różne brzmienie tych samych akordów - Tryglav - 8.09.2015

https://www.dropbox.com/s/dfzwecyxv9yf3wo/Bez%C2%A0tytu%C5%82u.jpg?dl=0

Ustaw sobie polifonię na tyle głosów co masz w akordzie jak tutaj. To chyba to.


RE: Sylenth i różne brzmienie tych samych akordów - Wasp - 8.09.2015

rzeczywiście to może być to


RE: Sylenth i różne brzmienie tych samych akordów - hudson462 - 8.09.2015

Możesz dać ten obrazek na strone?


RE: Sylenth i różne brzmienie tych samych akordów - OProject - 8.09.2015

Po pierwsze to powinieneś dać próbkę dzwięku i/lub screen, bo tak to wróżenie z fusów xd
Możliwe że są w tych presetach ustawione efekty: LFO, slide, arpeggiator, phaser, chorus moze byc ustawiona inaczej polifonia, vibrato, np. pitch na ADSR itd.
Lepiej wykręć sam jakiś dzwięk i sprawdz czy jest normalnie ;)
Może być też tak ze w pianoroll masz ustawione pitch dla poszczególnych nut, choć u mnie nie działa wgl. to w sylencie xd


RE: Sylenth i różne brzmienie tych samych akordów - hudson462 - 8.09.2015

[Obrazek: foobys.jpg]
Dzwiek: http://tinypic.com/player.php?v=2mneyoh%3E&s=8#.Ve7t0hHtlBc
Pomoze ktos?


RE: Sylenth i różne brzmienie tych samych akordów - boryskuczkowski - 8.09.2015

jeśli chodzi o zmianę dźwięku, to polifonia nie zmienia dźwięku w tonacji, bardziej bym obstawiał sekcję NOTE , pod OCTAVE w górnym lewym rogu i analogicznie po prawej dla drugiego oscylatora. jeżeli chcesz zachować sekwencję oktawy bez zmian, NOTE musi być na 0, jeżeli dźwięk dalej jest za wysoki, to prawdopodobnie octawa też jest podwyższona, zmień octawę na taką gdzie dźwięk będzie niższy (obstawiam że zero lub 1 dla niskich basów i subów -1 lub -2)


RE: Sylenth i różne brzmienie tych samych akordów - Shizzlematic - 8.09.2015

w prawym dolnym rogu sylentha przy portamento masz przycisk mono legato. Kliknij na to aby przestało się świecić. Druga sprawa w lewym górnym rogu sylentha ustaw większą polifonie ;P


RE: Sylenth i różne brzmienie tych samych akordów - hudson462 - 8.09.2015

Wylaczenie mono legato pomoglo.
Jednak pomogło ale nie dla wszystkich presetów. Zmiana polyphony tez nic nie pomaga. Pomoglo przewaznie wystarczy podniesc poliphony o 1.
Nie zakładając nowego tematu jeszcze zapytam dlaczego jak reguluję głośność na FL'owskich pokrętłach i dam play to wraca mi do wartości sprzed zmiany? Jak to obejść?


RE: Sylenth i różne brzmienie tych samych akordów - Zirds - 9.09.2015

Usunąć automatyzację z pokręteł.


RE: Sylenth i różne brzmienie tych samych akordów - hudson462 - 10.09.2015

Właśnie tak zrobiłem. Usunąłem wszystkie automatyzacje z utworu i dalej to samo...


RE: Sylenth i różne brzmienie tych samych akordów - Kveon - 10.09.2015

Usuń również automatyzacje z zakładki "Automation clips" i musisz zastąpić je znowu automatami z standardowymi ustawieniami, mam tak samo i to pomaga ;)


RE: Sylenth i różne brzmienie tych samych akordów - boryskuczkowski - 10.09.2015

Ok, więc jeżeli nie chcesz się bawić w automatyzację tylko chcesz mieć ustawioną wartość stałą to w przypadku FLstudio klikasz prawym na dany parametr, ustawiasz go tak jak ma być i z menu kontekstowego wybierasz init song with this position, jeżeli dokonasz jakichkolwiek zmian w przyszłości jeśli chodzi o ten parametr i będziesz chciał go zachować będziesz musiał tą czynność powtarzać. Jeżeli chodzi o zewnętrzne wtyczki, tego menu nie będzie, więc ustawiasz parametr i idziesz do górnego menu --> tools ---> last tweaked ---> init song with this position (powinieneś widzieć tam nazwę parametru który modyfikujesz). Hope that helps ;)


RE: Sylenth i różne brzmienie tych samych akordów - Orbiteus - 11.09.2015

Zdjecie akordow niewiele daje. Wyslij screeny sylentha ;). Ja zakladam ze albo to arp, albo fazy sie na siebie nakladaja ;)


RE: Sylenth i różne brzmienie tych samych akordów - hudson462 - 13.09.2015

Może mi ktoś pomoże. Czy da się ustawić w sylenth takie coś żeby było płynne przejście pomiędzy kolejnymi dzwiękami? Dokładniej opiszę to w ten sposób: kiedy cały czas trzymam wciśnięty jakiś klawisz i nie puszczając go wciskam następny to zależy mi na tym żeby nadchodzący dzwięk pominął fazę uderzenia czy jak to tam nazwać i od razu przeszedł w dalszą fazę. Jak ktoś nie rozumie o co mi chodzi to dajcie znać, postaram się to jeszcze innaczej opisać. Niektóre presety mają to ustawione domyślnie.


RE: Sylenth i różne brzmienie tych samych akordów - Shizzlematic - 13.09.2015

zaznacz opcje mono legato i daj duze portamento


RE: Sylenth i różne brzmienie tych samych akordów - boryskuczkowski - 13.09.2015

(13.09.2015, 18:12)Shizzlematic napisał(a): zaznacz opcje mono legato i daj duze portamento

no tak portamento przechodzi z jednego tonu do drugiego płynnie, jeżeli chodzi o sam dźwięk żeby wszedł "dłuzej" to trzeba ustawić długi attack i też przy okazji można też ustawić wyższy release żeby dźwięk wyszedł też płynnie. Najczęsciej trzeba zmniejszyć decay przy dłuższym attacku jeśli dźwięk będzie miał za dużo "masy".


RE: Sylenth i różne brzmienie tych samych akordów - hudson462 - 26.09.2015

Pisał ktoś już tutaj o usuwaniu automatyzacji z pokręteł, jak to zrobić? Bo chce ustawić poprawnie poziom głośności poszczególnych ścieżek na głównej pętli i nie wiem dlaczego, ale jak już ustawie na pokrętle porządaną wartość i odtwarzam cały utwór to przestawia mi pokrętło do poprzedniej wartości.
Da się to jakoś zrobić? Bo jak zacznę teraz usuwać ścieżki i tworzyć nowe tylko po to żeby usunąć automatyzacje to pewnie spierdolę całość. Przepraszam za wyrażenie.


RE: Sylenth i różne brzmienie tych samych akordów - Dymek - 28.09.2015

Najpierw ustaw sobie żądany poziom danej ścieżki póżniej kliknij prawym przyciskiem myszy na pokrętło które ci się przestawia jak wciskasz play i wybierz create automation clip a następnie z playlisty możesz usunąć tą automatyzację jeżeli nie masz miejsca lub po prostu kłuje cię w oczy;P i po wciśnięciu play nic nie powinno ci się już przestawić
Pozdrawiam.