MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Maroo - Enjoy The Night - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Maroo - Enjoy The Night (/temat-house-maroo-enjoy-the-night)



Maroo - Enjoy The Night - marek200 - 9.09.2015

Witam, zrobiłem taką nutkę, i mam pytania.... Czy ten utwór nadaje się do masteringu ?





RE: Maroo - Enjoy The Night - Fly - 9.09.2015

Mógłbyś sprecyzować,co rozumiesz pod pytaniem,,czy nadaje się do masteringu? "

Kawałek sam w sobie jest bardzo przyjemny, podoba mi się glowny motyw, świetna melodia :)


RE: Maroo - Enjoy The Night - TanterStyleZ - 9.09.2015

Pewnie że tak... bierz przyprawy i wykoncz go elegancko melodia konkret....brakuje tylko dopracowania mało ktory z tutejszych "hitow" tak mi sie podoba jak ten tutaj gruba ryba oryginalny jak dla mnie...jednak czuć amatorskie ręce jeszcze czyli mało dopracowania na leadzie... nie wiem jak z basem bo nie mam podlaczonego suba narazie .
Lead jest fajny jednak jego parametry tego leada zbytnio taki jakby za ostry mi sie wydaje. Idealnie motyw na Hardstyle by sie nadał również coś ala Noisecontrollers - So high.
Daje Ci 4/5 bo utwór jest mega tyle że jakby nie dokończony.


RE: Maroo - Enjoy The Night - marek200 - 9.09.2015

Dziękuje za komentarz, fakt amatorem jestem, ale staram się dążyć do perfekcji. Dałeś mi kopa do działania !!


RE: Maroo - Enjoy The Night - TanterStyleZ - 9.09.2015

A tą amatorke czuć według mojej opini właśnie przez tego leada...i troche wioskowato brzmi i w mojej opini umniejsza to całości... bo reszta praktycznie trzyma temat a jest gruby potencjał.
Jak go odpicujesz to mam chrapke na pobranie jego w wersji house...
a nawet na pokuszenie sie o jakiś remix na Hardstyle bo w Housie nie siedze xD To tak na marginesie...
pozdrawiam i zycze wysokich lotów.


RE: Maroo - Enjoy The Night - Orbiteus - 9.09.2015

Nie bede sciemnial: Totalny chaos w aranzacji, miks gra mega dziwnie, a miejscami nie trzyma sie kupy. Napewno do masteringu sie nie nadaje, bo co chcesz tam podglasniac jeszcze ? ;D. Drop kompletnie nie ma kopa, nie gra czysto i plynnie ;/. Nie bierz tego do siebie (mowie to po to zebys zwrocil uwage na te elementy przy nastepnej produkcji i nie mam zamiaru cie zdemotywować ;) ) , bardzo dobrze ze probujesz bawic sie stereo, i innymi rzeczami, ale nie jest to jeszcze profesjonalne ;). Cwicz dalej, a z biegiem czasu bedzie ci szlo co raz lepiej, pod warunkiem ze sie nie poddasz i bedziesz duzo cwiczyl ;).


RE: Maroo - Enjoy The Night - Revnotes - 9.09.2015

Niestety ja również uważam, że mastering tutaj tylko zaszkodzi. Źle dobrałeś balans głośności, lead w main part'cie jest o wiele za głośno. Poza tym panorama, czy ten wokal przesunąłeś na prawy kanał? Bardzo dziwnie się tego słucha.


RE: Maroo - Enjoy The Night - marek200 - 10.09.2015

Przyjmuję krytykę, przynajmniej teraz mam świadomość na czym stoję.. Krótko mówiąc do ideału b.daleka droga.


RE: Maroo - Enjoy The Night - Alex fat - 10.09.2015

Slucham na słuchawkach i mi to zle niebrzmi , naprawdę. Jest czysto , jak bym niewiedzial ze to ktoś z forum , to bym się niepokapowal ze cos nie chalo . Tylko popraw tego lada bo odstaje nieca , a tak to swietnie. :) pozdrawiam


RE: Maroo - Enjoy The Night - Shabboo Harper - 14.09.2015

Utwór przedziwny. Takie melodyjne "tutti frutti", coś a'la łagodny House z "frymuśnym" wokalem (treść!), gdzieś piano "plumka" w stylu Electro, gdzieś "cień Disco Polo" wchodzi w kolaż tychże "uciesznych" dźwięków; szczególnie synth (1:00). Intro do 0:20, w moim odczuciu, "obiecuje" coś odmiennego... Temat pogodny, lecz "bez ikry". Maroo, "powalcz" jeszcze z melodią Twego "Enjoy The Night"... :)


RE: Maroo - Enjoy The Night - marek200 - 14.09.2015

Zobaczę co się da z tym jeszcze zrobić.... wywalę wokal, zmienię przejścia i ten lead....

TanterStyleZ jak będziesz chciał coś remixować na hardstyle to ew mogę podesłać projekta (z tym, że widzisz... nie jest za dobry ;)


RE: Maroo - Enjoy The Night - Dego - 19.09.2015

Wszystko okej, ale zwróciłbym uwagę na Synth od 1:00, który w mojej ocenie gra aż nadto wyraziście. Generalnie zanim "ubierzesz" utwór w mastering, zrób sobie przerwę od swojego dzieła, bo niestety z emocjami w muzyce bywa różnie.


RE: Maroo - Enjoy The Night - marek200 - 19.09.2015

Zmieniłem już przejścia, midi, i syntha. Niebawem wrzuce poprawioną wersje.

A tymczasem zapraszam do nowego previewa,
http://musicproducers.pl/temat-house-maroo-guitar-saxo-chill-preview