MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Last Vault - Tonight (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Last Vault - Tonight (Original Mix) (/temat-house-last-vault-tonight-original-mix)



Last Vault - Tonight (Original Mix) - Shini - 10.09.2015

Trochę "pop house", ale tak miało być. To mój pierwszy skończony utwór w tym stylu, więc chętnie posłucham co o nim sądzicie :D




RE: Last Vault - Tonight (Original Mix) - Revnotes - 10.09.2015

Komercja była jest i będzie, jeżeli to Ciebie kręci, to nie ma się czego wstydzić :).
Pop House ;), w sumie obecnie takie nazewnictwo ma sens.

Ogólnie rzecz biorąc wykonałeś to z głową, sensowna aranżacja, poszczególne partie do siebie pasują, a jednak trąci amatorką. Powodów jest co najmniej kilka. Po pierwsze panorama. Od samego początku odniosłem wrażenie, że wszystko rozmieściłeś w centrum panoramy, może nie zupełnie, ale mimo wszystko nie wystarczająco szeroko. Druga rzecz perkusja. Brzmi, jak gotowy loop, który praktycznie się nie zmienia, pozostaje statyczny i nudny. Jeżeli zbudowałeś go od podstaw, postaraj się o więcej wariacji. Spraw by nie brzmiał tak schematycznie. Trzecia rzecz to vocal chopping. Uparłeś się na taki zabieg, ale moim zdaniem średnio tutaj pasuje, być może gdybyś jeszcze pokombinował z powtórkami byłoby lepiej.

Jest również kilka szczegółów, które mnie nieco odpychały od tego numeru. Filtr w intro jest moim zdaniem zbyt leniwy, a przynajmniej jeżeli to wszystko gra tak statycznie. Zbyt wolno się otwiera. Dziwnie również łamiesz pętle z akordami (0:24), spróbowałbym dorzucić coś innego na ostatnim takcie, coś dla urozmaicenia i sklejenia pętli. Kolejną rzeczą wejście wokalu (1:51), saksofon jest chyba w innej tonacji, kompletnie nie zgrywa się z wokalem. Nie bałbym się również tak basu, podszedłeś bardzo bezpiecznie, ale być może dlatego brakuje tego czegoś, co buduje solidna podstawa w niskim paśmie.

Zdaje sobie sprawę, że się czepiam, ale uważam, że ten dział na forum został stworzony własnie w takim celu :).
Jeśli dobrnąłeś do końca mojej wypowiedzi - gratuluję! xD


RE: Last Vault - Tonight (Original Mix) - Druii - 11.09.2015

Strasznie mało się dzieje, wokal nie leży do reszty...
Nie wiem, czy 4 akordy na cały track cię zadowalają - jeśli tak... no cóż, mogę się tylko zlitować i życzyć powodzenia, jeśli nie, pracuj nad tym.
Barwowo też trochę nuda, - brzmienia są prawie cały czas takie same.

Pierwsza zasada produkcji muzyki - słuchamy!!!


RE: Last Vault - Tonight (Original Mix) - MatrixB - 12.09.2015

A mi się bardzo podoba, chwytliwy motyw i bardzo "letnie" dźwięki :) Ja ,dla urozmaicenia tracka, zmieniłbym melodię saksofonu w drugiej części drugiego dropu, ale melodia chwytliwa, więc jest bardzo okej :) dobra robota :) Pozdrawiam :)


RE: Last Vault - Tonight (Original Mix) - Orbiteus - 12.09.2015

Jeden z najlepiek zrobionych technicznie utworow tutaj jaki widziałem przez ostatni tydzien ;). Mega kick, mega perkusja, mega balans, mega klimat i mega chill ;) gratuluje udanej produkcji ;)


RE: Last Vault - Tonight (Original Mix) - Shabboo Harper - 14.09.2015

Utwór frapujący ^^. Background w swym rytmie ogromnie monotematyczny, przy którym trochę "ciernisty" w tonie sax i (zwłaszcza) gitara w swych wariacjach kreują pewien, śmiały kontrast. Wokal, hmmm specyficzny. Instrumentarium perkusyjne cechuje ciepła, urodziwa barwa (choć Hi Hat'y trochę uciążliwe). Outro nużące. Technicznie oookey... Shini, Twoje "Tonight " traktuję w kategorii eksperymentu, którego tworzenie, z pewnością sprawiło Ci sporo uciechy. ;)