MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Chafer - Sounds of War (+1) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Chafer - Sounds of War (+1) (/temat-electronica-chafer-sounds-of-war-1)



Chafer - Sounds of War (+1) - chafer - 12.09.2015

Hej,
dzisiaj prezentuję Wam dwa kawałki.
1) Wziąłem pod uwagę ostatnie komentarze i chciałem by w kolejnym utworze bębny faktycznie dawały czadu:



2) A to w ramach ćwiczenia dubstepu - dubstep symfoniczny bez woobli ;)
EDIT: To NIE jest dubstep. Ot, chciałem połączyć dobrze brzmiącą perkusję ze smyczkami.




____[Knifeman]____________
brak prefixu - poprawiam

wystawiono 16:38, 13 września 2015



RE: Chafer - Sounds of War i No interruption - proph3t88 - 12.09.2015

Pierwszy utwór no cóż komentarz na scld jest. Do tego ładnie perkusyjnie i acidy i hihaty mi sie podobajo :D Zaś drugi kompletnie dubstepu mi nie przypomina no i tak nijak jak dla mnie :) I do tego z symfonią ? Eee... podeśle Ci na pw dubstep symfoniczny co by bło na czym sie wzorowac :)


RE: Chafer - Sounds of War i No interruption - Zirds - 12.09.2015

No pierwszy brzmi jakbym oglądał filmy typu Robocop, Człowiek Demolka, Terminator - świetne!!

Drugi - melodia wraz z orkiestrą świetny, ale linia perkusyjna uboga strasznie.. Stopa nie ma walnięcia, a werbel brzmi jak z bajek o kopciuszku.


RE: Chafer - Sounds of War i No interruption - chafer - 12.09.2015

Dzięki za opinie!
Zirds - oficjalnie się poddaję... Nie umiem zrobić dobrze brzmiącego werbla i stopy. :( Czuję, że jest lepiej, niż w ostatnim utworze (Blackout - https://soundcloud.com/chafer/blackout-in-progress-instrumental-dubstep), ale to dalej nie jest to :/

Ps Przy okazji - jeżeli mam zapełnioną skrzynkę i ktoś wysyła mi wiadomość, to co się dzieje?


RE: Chafer - Sounds of War i No interruption - Zirds - 12.09.2015

Mała tajemnica brzmi:

:Werbla się nie robi... werbel się wykorzystuje" - nie musisz tworzyć werbla w syntezatorze, ponieważ werbel to słowo - o werbacji - od brzmienia głosu, dźwięku membrany.. dlatego tak werbel trudno podrobić. Webel brzmi rodzajem pałeczki, materiałem i mocą napięcia, a nie pokrętłami.

Kradnij werble i ich brzmienie sztucznie moduluj. TO JEST TO!


RE: Chafer - Sounds of War i No interruption - L.G. - 13.09.2015

Pierwszy utwór bardzo, ale to bardzo mi się podoba, choć mam wrażenie że prawy kanał jest bardziej używany.
Pozdro.


RE: Chafer - Sounds of War (+1) - Soundmaniaq - 13.09.2015

pierwszy kawałek w dechę choć brakuje mi tu większego pieprz...cia tampani, obecnie walnięcie jest bardzo ostrożne ;), przy większym grzmocie kawałek nabrałby trochę dołu którego mi tu brakuje, od 1:15 dobre melo, jest klimat.

drugi kawałek ma potencjał, ale perka do wymiany, wówczas można oceniać ;)


RE: Chafer - Sounds of War (+1) - Abigail Noises - 15.09.2015

Pierwszy utwór super. Aranż spójny, przejrzysty - coś bardziej w klimatach s/f ale z pompą. I faktycznie zgodzę się z Soundmaniaq;iem, ''kotły'' powinny mieć większe, potężniejsze walnięcie - przynajmniej pod koniec. Wydaje mi się, że pod koniec powinieneś powtórzyć to wejście orkiestrowe z 1.10s; a gdyby tam pojawił się jakiś chór to byłaby miazga. Ogólnie Chafer muszę Ci napisać, że z wielką przyjemnością słucham Twoich utworów - jesteś jednym z tych, który robi coś co mnie zawsze zaintryguje. Mam tylko dylemat co do ocen, bowiem myślę, że Twoje tracki są nieustannie za krótkie... Taka muzyka powinna trwać a napięcie podnosić się wraz z upływem czasu.
4/5 (niech się piwko jeszcze chłodzi :))

''Dubstep'' poprawny ale bez fajerwerków.


RE: Chafer - Sounds of War (+1) - droom - 18.09.2015

1. Ciekaway, momentami wzniosly, nakrecajacy akcje - podobal sie!
2. Jalowa, bez polotu, perka bez mocy, duzo by trzeba w niej pozmieniac, smyki mdle, sztuczne, melodie wporzadku - sredniak.