MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
BITWIG Bitwig Studio:Problem z graniem na samplach - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: BITWIG Bitwig Studio:Problem z graniem na samplach (/temat-bitwig-bitwig-studio-problem-z-graniem-na-samplach)



Bitwig Studio:Problem z graniem na samplach - funkyfella - 16.09.2015

Siemanko. W związku z zresetowaniem mojego sprzetu do zera przez pożar, "odbudowałem" się w nowy hard i software. Przerzuciłem się z Abletona na Bitwig. Jednak nie jest tak kolorowo jak sięspodziewałem. Mam jeszcze wiele niejasności jednakże ta jest nie cierpiąca zwłoki. Co zrobić , gdzie zmienić, jak ustawić aby kolejny wyzwalany sampel ucinał poprzedni, aby nie nakładały się na siebie ?


RE: Problem z graniem na samplach - Zirds - 16.09.2015

Jeżeli chodzi ci o granie z klipow to nie pomogę...

Ale mogę Ci polecić poradnik po polsku z 0db.pl za 55 zł - kurs Bitwig oraz zagadanie do Tomasza Wróblewskiego z EiS bo to on zrobił ten poradnik a co za tym idzie est chyba najlepszy w te klocki :)


RE: Problem z graniem na samplach - boryskuczkowski - 16.09.2015

nie siedzę na bitwigu, ale spróbuj w inspector panel z lewej strony pobawić się opcją quantization, w opcji Q to Loop lub też Lunch Q. Tak czy siak, powodzenia ;)


RE: Problem z graniem na samplach - funkyfella - 16.09.2015

Właśnie siedze i przyswajam kurs z 0db.pl :)

CHodzi mi o granie samplami na żywo, bo tak tworze bity - zawsze wszystko grane z palców, potem ewentualnie kwantyzacja. No i mam pociete sample na 1/4 taktu (najwygodniejsza opcja i optymalna dla mnie). No ale grając własny groove, nie stukam cały czas co 1/4. I tak grając dwa sampe o dlugosci 1/4 w 1/4 taktu, wybrzmiewają obudwa do konca, czyli jeden się nakłada na drugi, a drugi wchodzi w kolejną ćwiartke taktu.

Tak więc potrzebuje tego ustawienia w momencie nagrywania klipu z palca.
W Abletonie wiem jak to ustawić i szukam drugi dzień odpowiedzi, jak to zrobic w BTW.

Dzięki za podpowiedzi, Zirds prawdopodobnie odezwanie się do Tomka będzię najlepszym rozwiązaniem.
BTW. W sumieto dzieki Tobie usłyszałem o Bitwigu i fajna sprawa to jest, biorąc pod uwage, że 2 razy tanszy niz Ableton.

Borys, troche kombinowałem, ale pokombinuję więcej w inspektorze :) dzięki również


RE: Problem z graniem na samplach - mike_control - 16.09.2015

Witam.
Czy chodzi o choke groups ?
https://www.youtube.com/watch?v=QxLneRaArHc
Jeżeli nie to wytnijcie post
pozdr


RE: Problem z graniem na samplach - funkyfella - 17.09.2015

(16.09.2015, 12:43)mike_control napisał(a): Witam.
Czy chodzi o choke groups ?
https://www.youtube.com/watch?v=QxLneRaArHc

No o to chodzi, tylko jeszcze jak to zrobić żeby każdy z np. 40 sampli wyciszał każdy inny :)


RE: Problem z graniem na samplach - Zirds - 17.09.2015

(16.09.2015, 11:31)boryskuczkowski napisał(a): nie siedzę na bitwigu, ale spróbuj w inspector panel z lewej strony pobawić się opcją quantization, w opcji Q to Loop lub też Lunch Q. Tak czy siak, powodzenia ;)

Pod panelem Kwantyzacji jest coś takiego jak Legato czyli wyrównanie wszystkich "klocków" do siatki, tak by następny się zaczynał zaraz po tym jak kończy się ten pierwszy.


RE: Problem z graniem na samplach - funkyfella - 17.09.2015

(17.09.2015, 1:01)Zirds napisał(a): Pod panelem Kwantyzacji jest coś takiego jak Legato czyli wyrównanie wszystkich "klocków" do siatki, tak by następny się zaczynał zaraz po tym jak kończy się ten pierwszy.

A to ogarnąłem, rzeczywiście masz racje tym da się zrobić, to co potrzebuję. Tylko szkoda, że już po zagraniu. A mi zależy na procesie tworzenia. Jest jeszcze opcja po prostu skrócić sample które będą grały w tym "zagęszczeniu". I chyba tak bede musiał. Albo wroce do Abletona, bo tam ustawiałem raz, zapisywałem swoj preset drum racka i koniec klikania :) A dla mnie im mniej klikania, myszką tym lepiej :P

Z tego co widze to Bitwig nie ma tej opcji wbudowanej.
mike_control zapodał receptę na to, z tym, że w filmie jest przykład na dwóch dzwiękach. Ja potrzebuje kilkadziesiąt :) i żeby każdy "gasił" każdy (wiadomo wszystkiego w 100% nie wykorzystam, ale żeby się nie bawić w zbędne klikanie )

Dzięki jeszcze raz Wszystkim za pomoc i poświęcony czas


RE: Problem z graniem na samplach - Zirds - 17.09.2015

Napisz do supportu.. Respektują wszystkie prośby i biorą je pod uwagę przy wydawaniu kolejnych wersji oraz zadaj pytanie na oficjalnym forum Bitwiga na stronie kvr.com


RE: Problem z graniem na samplach - funkyfella - 21.09.2015

Zgadza się, czytałem forum i choke groups jest na tzw. "wish list". Miejmy nadzzieje, że wprowadzą w miare szybko. Ja dla siebie rozwiązałem problem tak, iż mam praktycznie zerowy release jesli chodzi o wybrzmiewanie sampli - minus jest taki, że musze trzymać pady, bo jak puszcze to od razu ucina dzwięk. Pograłem troche i nawet ogarnąłem fajny feeling, także zostaje przy Bitwigu :)