MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DnB Wasp feat. Shabboo Harper - Lied to Me - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DnB Wasp feat. Shabboo Harper - Lied to Me (/temat-drum-bass-wasp-feat-shabboo-harper-lied-to-me)

Strony: 1 2


Wasp feat. Shabboo Harper - Lied to Me - Shabboo Harper - 18.09.2015

Dziś pragnę przedstawić Wam mój pierwszy oficjalny collab.

Tytuł: "Lied to Me"
Muzyka & Produkcja: Wasp
Tekst & Wokale: Shabboo Harper


Proszę...




[Obrazek: 15oxdus.jpg]



RE: Eternal Sunset feat. Shabboo Harper - Lied to Me - Kveon - 18.09.2015

Witaj Droga Anno!
Piękne intro gdzie wchodzi pianino i gitara (?) Jest tak spokojnie z Twoich ładnym głosem. W niektórych miejscach nie pasował Mi Twój głos z dużym reverbem, powoduje to takie dziwne syczenie albo to przez moje głośniki. Jest spokojnie a zarazem tajemniczo, nie wiadomo co będzie zaraz, słucha się z przyjemnością. <takjest>
Pozdrawiam :).


RE: Eternal Sunset feat. Shabboo Harper - Lied to Me - HybridRaven - 18.09.2015

mmmmhmmm ten voice.... Swietne intro ala chillout. Wlasnie w takich gatunkah slyszalbym Twoj głos. Ogolnie kawalek mozna zaliczyc tez pod chillout'a, pure relax :)

Swietny traczek, swietny vocal. Magia.


RE: Eternal Sunset feat. Shabboo Harper - Lied to Me - Zirds - 19.09.2015

Pierwsze na co zwracam uwagę to na akcent. Niewiele jest polek co potrafią tak ładnie śpiewać po angielsku.
Świetny dnb break jak u starego Deep Blue albo Dj Hype... Piękne dramy! Już nikt tak nie łamie perki jak kiedyś.. teraz to tylko komercja i jak najlepiej się sprzedać by bas hulał, a wokalistki śpiewały o niczym... ONLY $$$$...

Minusem dla mnie w tym utworze jest brak "brejka", który przydałby się po 3 minucie z rozwinięciem wokalu. Nawet nie trzeba "dropu" i "build-up'u", które są praktycznie w każdym utworze muzyki współczesnej. Wystarczyłoby proste wyjście z "Sytuacji" jakim byłoby wejście linii perkusyjnej z odcięcia dolnego filtra, albo po prostu zwykłej, krótkiej jedno lub dwu taktowej pętli "amen break", która lekko nadbudowałaby brzmienie, a i świetnie by pasowała do całości utworu.

Ale i tak muszę dać Wam 5/5 bo mimo wszystko jest to utwór na bardzo dobrym poziomie.


RE: Eternal Sunset feat. Shabboo Harper - Lied to Me - Stiopa - 19.09.2015

Już od samego początku porywacie słuchacza w niezwykłą podróż... Świetny liquid, wokal świetnie rozmyty, pasujący do koncepcji całości.... Chilloutowe melodie i te flety.... Zgodzę się z Zirds'em odnoście oderwania na chwilę od tego hipnotycznego grania perki. Ten lead na pithu po 3 minucie cudo :D Uwielbiam takie...
Świetny kawałek, collab na plus Wam się udał.

Pozdrawiam


RE: Eternal Sunset feat. Shabboo Harper - Lied to Me - droom - 19.09.2015

Swietny utwor, lubie tego typu drumy, slychac tu jak byk stylowe wasp'a, jakbym gral w gran turismo ;)
Vocal przepiekny, zmyslowy, muskajacy moje uszeta ;)
Bardzo sie podobalo!
Moze jakis collab skoro juz zaczelas....?
Pozdrawiam
DrooM


RE: Wasp feat. Shabboo Harper - Lied to Me - Wasp - 19.09.2015

dzięki za komentarze
Zirds: jakoś nie pomyślałem o amenie


RE: Wasp feat. Shabboo Harper - Lied to Me - Zirds - 19.09.2015

Czy mi się wydaje, czy autorem muzyki był ktoś inny ;) ?


RE: Wasp feat. Shabboo Harper - Lied to Me - Shabboo Harper - 19.09.2015

Gentlemen, Wasp (aka Eternal Sunset ) już Wam podziękował... Pora na mnie:

Kveon:

Cytat:Piękne intro gdzie wchodzi pianino i gitara (?) Jest tak spokojnie z Twoim ładnym głosem...

Cytat:Jest spokojnie a zarazem tajemniczo, nie wiadomo co będzie zaraz, słucha się z przyjemnością.

Dziękuję Ci (Drogi) Wojtku :).
Piano w melodii również mnie urzekło; chciałam skojarzyć je z kroplami deszczu i tak właśnie w Intro "zwierzam się" z tego...

HybridRaven:

Cytat:Swietny traczek, swietny vocal. Magia.

Kamilu, dziękuję Ci za tak przychylne przyjęcie utworu. <dziekuje>
Pragnęłam, by wśród nut Wasp'a (Eternal Sunset ), wokal wiernie odzwierciedlił treść mojego tekstu...

Zirds:

Cytat:Niewiele jest Polek co potrafią tak ładnie śpiewać po angielsku.

Ochhhhh,.... come ooon (!) ;)

Cytat:Piękne dramy! Już nikt tak nie łamie perki jak kiedyś.. teraz to tylko komercja i jak najlepiej się sprzedać by bas hulał, a wokalistki śpiewały o niczym...

Autor muzyki Wasp (aka Eternal Sunset ) już się (technicznie, krótko) wypowiedział...
Jeśli chodzi o mój tekst... Jest smutny. Tak natchnęła mnie melodia:

It feels like it starts raining
The rain will wash away my tears
Heal the pain inside of me, yeah

You lied
You lied me
You lied to me
You

The other cup of coffee
Thinking of different things
Favourite melody
And nobody else here with me
Nobody else here

You lied
Tell me why?
You lied

Look into my eyes
You'll feel the crime
(sweet crime)
Look into my eyes
You see?
(you see)
I'm cryin'

You lied
You lied
You

You lied to me
Deserted me
Betrayed me
You hurt... me

Deserted
I'm drowning
Drowning
In the ocean of my tears
Drowning

I'm drowning.

Cytat:Ale i tak muszę dać Wam 5/5 bo mimo wszystko jest to utwór na bardzo dobrym poziomie.

Zirds, Ty niczego nie musisz. Ty... chcesz ;).

Stiopa:

Cytat:Już od samego początku porywacie słuchacza w niezwykłą podróż...
Świetny kawałek...
Stefan, serdecznie Tobie dziękuję.

Cytat:...collab na plus Wam się udał. Pozdrawiam

Było... przyjemnie <takjest>.
Również Ciebie pozdrawiam.

Droom:

Cytat:Vocal przepiekny, zmyslowy, muskajacy moje uszeta...
Bardzo sie podobalo!

Twój komentarz wzrusza moje oczęta... ^^

Cytat:Moze jakis collab skoro juz zaczelas...

Hmmm, może (?).

Droom, ślę Tobie ciepły uśmiech.

Wasp: <kumple>


RE: Wasp feat. Shabboo Harper - Lied to Me - Quoqos - 19.09.2015

Oj przyjemnie. Przypomina mi LTJ Bukem. Bardzo fajnie ogarnięta gitarka (czy to jakieś harpy) na backgroundzie, pady oczywiście wyśmienite (to lubię), aranż przepiękny. Jedynie ten flet, który pojawia się około 1:50 - jest bardzo melodyczny, ładnie brzmi, ale nie specjalnie mi gra w całym utworze, pasuje ale może inny instrument by w moim przekonaniu załatwił sprawę. Generalnie świetny collab, oby tak dalej! Pozdrawiam!


RE: Wasp feat. Shabboo Harper - Lied to Me - Alex fat - 21.09.2015

Pisalem już na innym forum do tego tematu , ale utwor wystawial Wasp. Dletego napisze raz jeszcze , i chyba trochę się powturze ;) , naprawdę profesjonalnie wykonanie , jednynie wokale jak dlamnie zabardzo rozmyte miescami , niewyraźne , slabo czytelne.Anno naprawdę podkład Waspa , i twuj wokal swietnie się wypelniaja , szkoda ze moja luba tak niumi spiewac , tylko krzyczy.... wylacz te dudnienie ;P . pozdrawiam


RE: Wasp feat. Shabboo Harper - Lied to Me - Shizzlematic - 21.09.2015

Podkład jest naprawdę dobry. Zero zastrzeżeń ;P

Co do wokalu. Naprawdę wydaje się zbyt rozmyty. Nie jest to oczywiście żaden minus, czy coś, aczkolwiek poza intro ciężko zrozumieć tekst ;P

Naprawdę dobry collab :D


RE: Wasp feat. Shabboo Harper - Lied to Me - stoneagepl - 21.09.2015

dawno czegoś takiego dobrego tu nie było :D perkusja świetnie brzmiąca z tym wokalem robi niesamowity klimat, przesłuchałem całe, zaraz replay no i 5 :)


RE: Wasp feat. Shabboo Harper - Lied to Me - KamykCHD - 21.09.2015

Przepraszam za określenie, ale ten wstęp to pieprzone mistrzostwo świata. Dawno nie słyszałem tak dobrego wstępu do utworu z tego gatunku. Shabboo, Twój wokal... to po prostu coś niesamowitego :) Mógłbym go słuchać dniami i nocami... Po za tym świetnie wkomponował się w całość utworu. Co do Ciebie Wasp: bębny są BEZ-BŁĘ-DNE Heart No i ten hipnotyzujący lead w tle... po prostu miodzio dla Moich uszu :) Nie spodziewałem się tej kolaboracji, ale to akurat dobrze, bo zostałem naprawdę MILE zaskoczony efektem waszej wspólnej pracy :) Podsumowując, klasa sama w sobie. ;)


RE: Wasp feat. Shabboo Harper - Lied to Me - Shabboo Harper - 21.09.2015

Quoqos:

Cytat:Oj przyjemnie... Generalnie świetny collab, oby tak dalej! Pozdrawiam!

Pięknie dziękuję w imieniu Wasp'a (Eternal Sunset) jak i swoim; również serdecznie Ciebie pozdrawiam Quoqos :).

Alex fat:

Cytat:...Anno naprawdę podkład Waspa , i twój wokal świetnie się wypełniają...

Hey, Alex. Świetnie, że i tu "dostrzegłeś" nasz utwór. Dziękuję Ci za przychylność <takjest>.


Cytat: ...szkoda ze moja luba tak nie umie śpiewać, tylko krzyczy.... wylacz te dudnienie

Hmmm, przytul Ją, daj czułe buuuzi i powiedz, że uwielbiasz MUSIC... ;)

Shizzlematic:

Szczerze dziękuję Ci za komentarz i poświęcony czas "Lied to Me". Ślę Tobie ciepły uśmiech... :)

Stoneagepl:

Cytat:...perkusja świetnie brzmiąca z tym wokalem robi niesamowity klimat...

Stoneagepl, mój wokal, wpleciony w nuty Wasp'a, kreuje przeróżne skojarzenia ^^ i prowokuje intrygujące w swej treści spostrzeżenia. Ty, dziś, jesteś autorem jednego z takich komentarzy. Za wszystkie jestem wdzięczna...

Dziękuję Tobie za tak życzliwe przyjęcie tego utworu. ;)

KamykCHD:

Cytat:Shabboo, Twój wokal... to po prostu coś niesamowitego...

<dziekuje><dziekuje><dziekuje>

Cytat:Co do Ciebie Wasp: bębny są BEZ-BŁĘ-DNE Serce No i ten hipnotyzujący lead w tle... po prostu miodzio dla Moich uszu.

Och, nie tylko dla Twoich... Wasp (Eternal Sunset) właśnie tak mnie (sprytnie) "skusił" ;).

Cytat:Nie spodziewałem się tej kolaboracji...

Ha ha ha... a czemuż to? Szczere intencje, dobre chęci, "dotyk" inspiracji i... już ^^.

Cytat:...ale to akurat dobrze...zostałem naprawdę MILE zaskoczony efektem waszej wspólnej pracy

Have faith... <tuli>


RE: Wasp feat. Shabboo Harper - Lied to Me - Dego - 21.09.2015

To już będzie dobre 4 lata odkąd rozstałem się Liquidem, dlatego postanowiłem z czystego sentymentu zajrzeć. Powiem tak: wasz collab utwierdził mnie w przekonaniu, że Liquid to był najpiękniejszy romans, najwspanialsze chwile wspólnie spędzone razem. Nie mam dziś głowy do pisania, z uwagi na późną porę, ale powiem kolokwialnie - jest super i z całą pewnością podzielam pochlebne opinie moich przedmówców. Życzę dalszych sukcesów i trzymam kciuki!


RE: Wasp feat. Shabboo Harper - Lied to Me - Revnotes - 22.09.2015

Robi wrażenie. Subtelny i wymowny zarazem, tajemniczy, na prawdę wokal mi się bardzo podoba. Instrumental też bardzo dobry, świetnie się razem uzupełniają. Tutaj chyba nie ma się co rozwodzić, po prostu trzeba siąść i przesłuchać, bo warto. Gratuluję!

Ode mnie piąteczka bez mrugnięcia okiem.


RE: Wasp feat. Shabboo Harper - Lied to Me - Soundmaniaq - 22.09.2015

Shabbo jak już napisałem Waspowi gdzie indziej collab był do przewidzenia :D

te cymbałowe tła świetne, collaby Waspowi służą, wokal to w zasadzie wisienka na torcie utworu. Podkład świetny chillujący i przemyślany, dobrze dobrane instrumenty i synthy, perka to męczona klasyka i dużo nie ma co o niej pisać.
Odnośnie głosu, nie podoba mi filtr nałożony na niego i zbyt długi reverb/delay, nie wiem czy nie jest zbyt podbite górne pasmo, mam raczej zimne słuchawki i czasem daje po uszach.
Dobry utwór, wokale do delikatnego szlifu brzmieniowego. Podobało mi się.


RE: Wasp feat. Shabboo Harper - Lied to Me - qnebra - 22.09.2015

Kawałek zacny w warstwie instrumentalnej, tylko drażni mnie wokal. Rozmyty, niewyraźny i niewygodny dla mojego prostackiego ucha.


RE: Wasp feat. Shabboo Harper - Lied to Me - Shabboo Harper - 23.09.2015

Dego:

Cytat:...jest super i z całą pewnością podzielam pochlebne opinie moich przedmówców. Życzę dalszych sukcesów i trzymam kciuki!

Dego, serdecznie dziękuję Ci za ten komentarz (z sentymentalną nutą). Również Tobie życzę wszelkiej pomyślności... :)

Revnotes:

Cytat:Robi wrażenie. Subtelny i wymowny zarazem, tajemniczy, na prawdę wokal mi się bardzo podoba. Instrumental też bardzo dobry, świetnie się razem uzupełniają.

Ponownie dziękuję w imieniu Wasp'a (Eternal Sunset) i swoim. Ten collab, szczególnie w moim przypadku, traktuję jak "challenge" ^^. Drum'n'Bass do tej pory był zupełnie "obcym" gatunkiem w mojej twórczej percepcji, chęci "wyrażenia siebie". Toteż, ogromnie cieszę się, iż "Lied to Me" jest, generalnie, ciepło przyjęty.

Cytat:Ode mnie piąteczka bez mrugnięcia okiem.

Hmm, it feels sooo good <bubu>.

Soundmaniaq:

Cytat:...collab był do przewidzenia...

Och, czyżby? <hmm>

Cytat:Dobry utwór, wokale do delikatnego szlifu brzmieniowego. Podobało mi się.

Okey, dziękuję Ci za techniczne spostrzeżenia. Świetnie, że utwór podoba się Tobie. <takjest>

Qnebra:

Cytat:Kawałek zacny w warstwie instrumentalnej, tylko drażni mnie wokal. Rozmyty, niewyraźny i niewygodny dla mojego prostackiego ucha.

Hmm, Łukaszu... Nobody's perfect. Pozdrawiam Cię ;).