MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ThePianoSup - Id - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ThePianoSup - Id (/temat-thepianosup-id)



ThePianoSup - Id - thepianosup - 19.09.2015

Witam, Wstawiam malutki wycinek utworu, gdyż ostatnimi czasy tylko takie wycinki tworzę, gdyż uważam, że nie ma sensu tworzyć całych utworów w momencie gdy uczę się muzykę tworzyć... Uważam, że rozwinąłem się w dzięki temu dosyć nieźle, ale ocenę zostawiam już bardziej ogarniętym z muzyką osobą ode mnie...
Przedstawiam oto taki wycinek, który zrobiłem w tym tygodniu:


Czekam na oceny, komentarze, które wpłyną na to czy z tego zrobię cały utwór czy zostanie to co jest :)


RE: ThePianoSup - Jeszcze tytułu ni ma :p - seb - 19.09.2015

Cytat:gdyż ostatnimi czasy tylko takie wycinki tworzę, gdyż uważam, że nie ma sensu tworzyć całych utworów w momencie gdy uczę się muzykę tworzyć...


Moim zdaniem to bardzo zły pomysł. Pracując tylko nad fragmentem składającym się z kilkunastu taktów, nie rozwijasz umiejętności aranżacji, która wbrew pozorom, jest bardzo istotna. Możesz mieć również problemy z odpowiednim miksem całego utworu, bo o ile nauczysz się, w większym lub mniejszym stopniu, trzymać porządek w pasmach i regulacji głośności w samym dropie o tyle ciężko będzie Ci później regulować to na obszarze całego utworu. A przecież utwór powinien grać dobrze nie tylko tam gdzie tych instrumentów i dźwięków najwięcej, ale również podczas intra czy outra.

Poza tym ( i wiem to z autopsji) bardzo łatwo przyzwyczaić się do tworzenia świetnych i porywających fragmentów, które następnie zapisuje się w otchłani dysku, bo brakuje pomysłów na przekształcenie ich w pełnoprawny utwór. To problem, który przewija się we wszelkiej maści poradnikach dla producentów i jest zmorą dla niejednego twórcy.

To czy weźmiesz sobie te rady 'do serca' to już oczywiście Twoja kwestia.

Sam utwór, w mojej opinii, jest nie najwyższych lotów. Spodziewałem się bardziej kompleksowego dropa, a tu tak naprawdę melodia z breaka zagrana basowo. Pad w breaku nie pasuje do całości utworu, mam na myśli jego barwę. Całość brzmi bardzo sucho, brakuje energii.

Trening, trening i jeszcze raz trening. Czekam na następne produkcje.


RE: ThePianoSup - Jeszcze tytułu ni ma :p - Revnotes - 19.09.2015

Tylko fragmenty? Ja również zważam, że to kiepski pomysł. Dokładnie, tak jak napisał mój przedmówca, również ważna jest umiejętność budowania aranżacji, w moim przypadku, to największa zmora. Rozpoczynam projekty i ni potrafię doprowadzić ich do końca, brukuje wizji. Na prawdę nie warto zaniedbywać tych kwestii.

Ciężko napisać szerzej o Twoim tracku. Generalnie przewija się ten sam motyw. Synthów jest niewiele, a miks słaby. Mam wrażenie, że bardzo chciałeś, abym przebiły się transjenty perkusji, ale nie poradziłeś sobie z ich "masą", stopa jest słabiutka, jeżeli już ma tak pozostać to zrekompensuj to porządnym basem, choć mimo wszystko nad stopą bym posiedział. Drop gra wyłącznie środkiem, a co z sygnałem side? Panorama jest bardzo ważna.


RE: ThePianoSup - Jeszcze tytułu ni ma :p - Dego - 19.09.2015

Powiem tak: fundament masz, ale postaraj się popracować nad zwariowanymi przejściami w stylu glitch, które wydaje mi się urozmaicą utwór.


RE: ThePianoSup - Jeszcze tytułu ni ma :p - Shabboo Harper - 19.09.2015

Cytat:....ostatnimi czasy tylko takie wycinki tworzę...
Uważam, że rozwinąłem się w dzięki temu dosyć nieźle...

Komentarza ode mnie... "jeszcze ni ma". Och, taki kaprys Lady... ;)
Oczekuję od Ciebie pełnego utworu. Thepianosup, w końcu, kiedyś musi być "pierwszy raz"...

PS. Zachęcam ^^.


RE: ThePianoSup - Jeszcze tytułu ni ma :p - Zirds - 22.09.2015

Ile ja mam pomysłów na genialny utwór w schowkach... Jak to Abradab w utworze Wena rapował "Rozpoczęte dzieło i coś się zacięło". Też tak myślałem jak Ty, żeby robić tylko kawałki... i szczerze? Ciężko mi z tego wybrnąć tak by skończyć konkretnie cały kawałek. Ucz się tworzyć całe utwory. Intra, breaki, build-up, dropy, bridge, versy, chorusy, refreny, leady, risery, outra... Tyle tego, a mimo to wystarczyłyby zwykłe: Intro, zwrotka, refren, zwrotka2, refren, zwrotka3, refren, outro :)