MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Zirds - Neatness - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Zirds - Neatness (/temat-electronica-zirds-neatness)



Zirds - Neatness - Zirds - 22.09.2015

Cześć, kolejny utwór mojego autorstwa :)


ZIRDS

NEATNESS

[Obrazek: 23f4b1443082bd7egen.jpg]

Zapraszam do odsłuchu ^^





RE: Zirds - Neatness - Abigail Noises - 22.09.2015

Początek fajny - ten zduszony subbas z tym synthem ładnie się rozkręca. Nie pasuje mi jednak to analogowe ''pobrzękiwanie'' od 48 s. Wybija, bo nie pasuje do całości a przede wszystkim nakładają się niskie częstotliwości analoga i kicka. Całe tło i klawisze, które wchodzą w 1.50 są ciekawie zagrane, choć miejscami mam wrażenie fałszu (szczególnie ostatni odcinek pomiędzy 5.23 a 5.50). Breakdown świetny. Cały miks, pomimo że nie jestem zwolennikiem głośnych miksów, jest za cichy, musiałem mocno podkręcić aby wczuć się w klimat. 3/5


RE: Zirds - Neatness - Zirds - 22.09.2015

Dzięki za komentarz Adam :) Fałszować nie umiem (w szkole muzycznej stwierdzili u mnie słuch absolutny). Możliwe, że wrażenie fałszu wynika z pomieszania tego jak to nazwałeś "analogowego plucka" z arpegiatorem pianina. Co do miksu szczerze leciałem na ucho, a nie na mierniku sumy, dla mnie wydawał się ok, ale możliwe, że masz rację ;)


RE: Zirds - Neatness - HybridRaven - 22.09.2015

Fajnie sie słucha, ma swoj klimat. Jedynie co mnie nie pasuje to te piano z arpem, ale to tylko moje takie "widzi mi sie" ;)


RE: Zirds - Neatness - Shabboo Harper - 23.09.2015

Hmm, "schludnie", strojnie, w kolorycie background'u ciut jednolicie. Tak "nerwowe" piano nie przekonuje mnie w pełni. Zirds, bezsprzecznie wolę Twoje subtelniejsze wariacje. Lubię jak czarujesz melodią ("Elephant" ^^). Podoba mi się brzmienie perci (matowe, ciepłe) i gitary (a'la "Dream On" Depeche Mode)... ;)


RE: Zirds - Neatness - Zirds - 23.09.2015

(23.09.2015, 21:52)Shabboo Harper napisał(a): Hmm, "schludnie", strojnie, w kolorycie background'u ciut jednolicie. Tak "nerwowe" piano nie przekonuje mnie w pełni. Zirds, bezsprzecznie wolę Twoje subtelniejsze wariacje. Lubię jak czarujesz melodią ("Elephant" ^^). Podoba mi się brzmienie perci (matowe, ciepłe) i gitary (a'la "Dream On" Depeche Mode)... ;)

Dzięki za porównanie z DM :)
Nerwowe piano chciałem by brzmiało jak u Wima Mertensa w Struggle For Pleasure i chyba mi się udało ;). Co do moich wariacji myślę, że nie można się zamykać na jeden gatunek, a oscylować w obrębie paru pokrewnych by nie było nudy, ale zachować styl by móc być choć odrobinę rozpoznawalnym.

Kolejny utwór chciałbym by brzmiał jak Goodnight Lovers od DM.


RE: Zirds - Neatness - Shabboo Harper - 23.09.2015

Taaak, lubisz Wim'a. Pamiętam. Świetny wzorzec... Co do Depeche Mode i kolejnego projektu. Jestem dobrej, spokojnej myśli o Ciebie (i Twój talent). ^^

"You can take your time
I'll be waiting in line
You don't even have to give me
The time of day... "


[DM "Goodnight Lovers"]


RE: Zirds - Neatness - MUZYK.72 - 13.11.2015

To mi się nawet podoba :)


RE: Zirds - Neatness - Mat.Mor.Raw - 13.11.2015

Drogi Muzyku72, tu na forum, oceniając utwory, staramy się zawsze uzasadnić swoje opinie i rozwijać wypowiedzi. Spróbuj napisać, co konkretnie ci się podoba, na co zwróciłeś uwagę, co wg ciebie nie brzmi, jakieś skojarzenia, odczucia, itp. Nie musi to być od razu recenzja na stronę A4, ale kilka zdań nie zaszkodzi. Zachęcam.